Jump to content
DeX

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...

Recommended Posts

Z tego co czytałem w sieci, są okrutnie delikatne. Z autopsji jeszcze nie mogę się wypowiedzieć.

Bartas89, wytłumacz proszę, skąd u Ciebie taka niestrawność do konieczności wlania odrobiny rozpuszczalnika do farby? W czym rzecz? Może ja nieświadomie robię coś okropnego i o tym nie wiem?...

Bartas89, wytłumacz proszę, skąd u Ciebie taka niestrawność do konieczności wlania odrobiny rozpuszczalnika do farby? W czym rzecz? Może ja nieświadomie robię coś okropnego i o tym nie wiem?...

Bo od samego początku mam z tym problemy. Na dodatek jako nowicjusz korzystałem z fatalnego (wg mnie) aero- H&S Ultra który doprowadzał mnie do szału.

A wracając do pytania to czy ten lakier się rozrzedza? Jeśli tak to czym?

https://www.mojehobby.pl/products/ALC-313-Klear-Cote-Matt.html

Czy to można lać bezpośrednio do aero?

Można wlewać, ja wlewam. Tylko ostrożnie, to nie są lakiery akrylowe, tylko emalie - czyli schną dłużej, nie nadają się pod emaliowe washe (MiGi, AK). Glos jest upierdliwy w użyciu, bo trzeba malować bardzo cienkimi warstwami i zostawiać do przeschnięcia długiego. Jak nałożysz za grubą warstwę to będzie się lepił do końca świata.

Mat działa lepiej, ale też bez rewelacji. Zużyję butlę i więcej tego nie kupuję.

Pozdrawiam

Krzysiek

Cześć,

jaką polecicie szpachlę ? posiadam tą humbrola i revell plasto, obie są wg mnie średnie , czy jest jakaś która nie zasycha tak szybko ? potrzebuję do formowania np nadkoli w pojazdach tak by po położeniu była bardziej "elastyczna" w formowaniu.

To może masę dwuskładnikową?

jaką polecasz ? no pasowało by coś na wzór masy plastycznej łatwej do uformowania, która długo schnie i ma późniejszą możliwość obróbki papierem ściernym

Jak się nazywa strona gdzie można wyszukać wszystkie dostępne dodatki do danego modelu?

ScaleMates.com, ale tam niestety nie ma wszystkich dodatków, jak praktyka wskazuje.

Warto też szukać dodatki w dużych sklepach internetowych, jak Hannants.co.uk, bo tam często mają na liście prawie wszystko co do danego modelu jest dostępne.

Jaki jest najlepszy środek do przeczyszczania aerografu?

Zależy po czym chcesz czyścić.

Jeśli po lakierach i akrylach to najlepszy jest chyba Tool Cleaner Gunze i Airbrush Tamki.

Dobry też jest na to aceton techniczny.

Zależy po czym chcesz czyścić.

Jeśli po lakierach i akrylach to najlepszy jest chyba Tool Cleaner Gunze i Airbrush Tamki.

Dobry też jest na to aceton techniczny.

Aceton trochę nie daje rady i nie zmywa farby na połączeniu iglicy i ujścia zbiorniczka, dlatego szukam czegoś lepszego i nie patrzę już na koszty.

Wyczyść to miejsce patyczkiem do uszu nasączonym w acetonie i będzie czysto.

Żaden środek sam nie doczyści Ci wszystkiego na 100%, czasami trzeba mu pomóc.

Uchogrzeby lepiej sobie podarować. Zawsze zostanie jakiś kłaczek, który zawędruje do dyszy. Bezpieczniej używać pędzelków.

Cześć,

Planuję skleić Bismarcka od Academy (skala 1/350). Zwracam się z pytaniem odnośnie wymiaru pasów bocznych w kamuflażu Bismarcka. Sporo szukałem i nie potrafię tego znaleźć. Czy posiada ktoś informacje odnośnie wymiarów albo gdzie szukać?

Dodatkowo pytanie, czy opłaca się dokupić ten zestaw? http://abcmodelhobby.pl/pl/p/Academy-45003-AKCESORIA-TIRPITZ%2C-BISMARCK-1350-/1842

Cześć,

Planuję skleić Bismarcka od Academy (skala 1/350). Zwracam się z pytaniem odnośnie wymiaru pasów bocznych w kamuflażu Bismarcka. Sporo szukałem i nie potrafię tego znaleźć. Czy posiada ktoś informacje odnośnie wymiarów albo gdzie szukać?

Dodatkowo pytanie, czy opłaca się dokupić ten zestaw? http://abcmodelhobby.pl/pl/p/Academy-45003-AKCESORIA-TIRPITZ%2C-BISMARCK-1350-/1842

Jak by to powiedzieć...przede wszystkim nie opłaca się kupować Bismarcka z Academy, niestety

Ze wszystkich Bismarcków w tej skali jest zdecydowanie najsłabszy, i raczej nie warto silić się na jakąś wielką jego waloryzację.

Zestaw dostałem już jakiś czas temu, a z racji tego, że jestem początkujący to nie ma większego znaczenia. Dlatego zwracam się ponownie z prośbą.

To może zamiast tego zestawu weź podstawowy zestaw blach Eduarda:

https://www.mojehobby.pl/products/Bismarck-TAMIYA.html

który kosztuje połowę tego i ma więcej elementów fototrawionych, i do tego ewentualnie dorzuć metalowe lufy.

Zestaw Eduarda jest dedykowany modelowi Tamiya, ale myślę że większość elementów i tak się przyda. Zestaw Academy powstał ponoć jako podróbka tego modelu.

Lufy na pewno będę wymieniał. A czym kleić lufy i blaszki?

Nadal czekam z informacją (jeżeli ktoś posiada) odnośnie bocznych pasów.

Przepraszam za nękanie i pozdrawiam.

Najkrócej mówiąc- super glue, chociaż klejów cyjanoakrylowych jest kilka rodzajów i każdy ma swoją teorię co do tego jakiego dokładnie używać.

Co do pasów to nie wiem, Kriegsmarine to nie moja działka, ale na upartego można te wymiary przeliczyć z tych rysunków:

http://www.bismarck-class.dk/bismarck/paint_schemes/paintbism1941.html

Czy farbki Mr.Paint nadają się do pędzla?