Jump to content
DeX

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...

Recommended Posts

Jakieś pomysły czemu zdjęcia na forum na początku ładowania strony mi się pokazują po czym znikają po załadowaniu całej strony?

Witam.

Ktoś jakoś ostatnio pisał na Modelworku, że widział do kupienia w Castoramie chyba, takie żabki-krokodylki do trzymania części przy malowaniu. Takie z otworem, w który można włożyć np patyczek drewniany.

Potrzebuję takie sticki z klipsami, a nie za bardzo chciałbym tyle kasy wydawać. https://exito.sklep.pl/pl/p/MR.HOBBY-GT101-Mr.Almighty-Clip-Stick-Mini-36-szt/49444

Coś ktoś może podpowiedzieć?

Każdy krokodylek ma otwór do którego można włożyć patyczek, albo i co innego. Krokodylki kupisz w każdym sklepie elektrycznym. Różne kształty i rozmiary.

168-0004-00011-78134_0.jpg

Tak jak pisze Solo.

Sam ostatnio kupowałem w sklepie z duperelami elektronicznymi. Za małego krokodylka zapłaciłem jakoś 80 groszy. I nałożyłem to potem na patyki do szaszłyków.

Czy ktoś z was używał Mr.Metal Primer?

image.png.1da98b2e148406e48ff137c57407599e.png

Jak sprawdza się na tzw. białym metalu, stosowanym do wyrobu figurek? Obawiam się także, że może przy delikatnych detalach się nie sprawdzić. No i niebagatelna sprawa- jak jest z wonią tego specyfiku, bardzo daje się we znaki? Firma znana z różnych smrodliwych wynalazków, dlatego pytam :)

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

ja używałem do gruntowania blaszek fototrawionych. Wyszło całkiem nieźle, aczkolwiek następne gruntowałem Metal Primerem Tamiya. Zapach, nie pamiętam, ale wychowałem się w drukarni i lubię rozpuszczalniki.

Pozdrawiam

Krzysiek

• Like 1

4 godziny temu, LordDisneyland napisał:

jest z wonią tego specyfiku

Wali niemiłosiernie. Coś pomiędzy nitro a acetonem. 

4 godziny temu, LordDisneyland napisał:

Obawiam się także, że może przy delikatnych detalach się nie sprawdzić

Czemu? Mieszasz z LT i walisz aerografem.

• Like 1

Mam pytanie, czy ktoś z Was robił model TOS 1-A od Trumpetera 05582? Jeżeli tak to prośba o pomoc:)  Mam problem z montażem wyrzutni, a właściwie największego tłoku który podnosi - w miejscu styku z cylindrem w który powinien  wchodzić idealnie równolegle robi się kąt i elementy nie dają się spasować. Jedynym rozwiązaniem jest montaż w pozycji opuszczonej, ale tego nie chcę. Będę wdzięczny za pomoc.

• Like 1

Hejka,

jak były malowane kanistry z benzyną w niemieckich pojazdach z II WW? Czy na kolor wnętrza czy na „jakiś inny”? Producent modelu nie podał takiej informacji  w swojej instrukcji...

Posted (edited)

Czy ktoś tutaj robił Fw 190 D9 od Edka (1:48)? A konkretnie to Revell ale przepak edka...

Dłubię go właśnie i odnoszę wrażenie, że mimo iż w instrukcji stoi, że można zrobić w wersji CLOSED to edek tu odjechał sądząc, że skoro tak „piknie” dał wnętrze to wszyscy zrobią wersję pootwieraną... Otóż chcę zrobić wszystko pozamykane i za cholerę nie mogę prawidłowo przypasować klap na do karabinów skrzydłowych... Jak nie z jrednej to zdrugiej strony  zawsze jakaś szpara zostaje 😕

Ktoś miał z tym problem i może ma patent?

Edited by Thalgonis

Jak się obchodzić z elementami fototrawionymi?? Jak ostatnio kleiłem (15 lat temu) to tego nie było albo miałem zestawy bez tych dynksów

Tak, najlepiej nim, czasami też nada się klej akrylowy.

Blaszki to stosunkowo prosta robota, no chyba że chcesz z nich skonstruować jakąś bardziej złożoną bryłę, gdzie konieczne jest lutowanie. Wtedy to już nieco wyższa szkoła jazdy.

46 minut temu, Solo napisał:

Blaszki to stosunkowo prosta robota, no chyba że chcesz z nich skonstruować jakąś bardziej złożoną bryłę, gdzie konieczne jest lutowanie. Wtedy to już nieco wyższa szkoła jazdy.

nie lutowałem ( może dwa razy coś w życiu) jak bym chciał spróbować lutować blaszki, to jakaś konkretną lutownicę polecasz, czy "każda" się nada ?

Ja blaszek też nie lutowałem, więc niestety nie doradzę.