Jump to content
DeX

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...

Recommended Posts

zamów dwa, większe prawdopodobieństwo ze wydrukują :)

Godzinę temu, Bobek napisał:

zamów dwa, większe prawdopodobieństwo ze wydrukują :)

102 zł za kalki to i tak drogo za te cene mam dobry model w skali 1:35 oczywiscie z kategori pojazdy pancerne

Żeby nie zakładać nowego tematu. To się spytam tutaj jaki rozpuszczalnik używacie do pedzlow bo wtedy miałem dobry ale się skaczyl i dostałem od taty jakiś gow... i wogule nie schodzi farba z pędzla tylko się do niego przykleja bardziej. 

Buteleczki AK są drogie, bo płacimy za opakowanie AK.

W rzeczywistości taka buteleczka kosztuje groszowe sprawy. Koś kiedyś podawał linka, ale nie mogę go znaleźć

Polecam buteleczki Hataki. Od Vallejo/AK/MIG odróżnia je to, że zakraplacz jest dociskany do zakrętki, więc farba nie rozlewa się wewnątrz podczas mieszania.

Dzięki Enten, już lepsze cenowo niż te z AK.

22 minuty temu, Tap-chan napisał:

Polecam buteleczki Hataki. Od Vallejo/AK/MIG odróżnia je to, że zakraplacz jest dociskany do zakrętki, więc farba nie rozlewa się wewnątrz podczas mieszania.

A gdzie można je kupić?

Nic więcej nie znalazłem. Też jestem ciekawy ile kosztują Hataki.

Posted (edited)

Znalazłem taką butelkę, ale w sklepie Mr.Paint. Najgorsze jest to, że cena to 90 centów ZA SZTUKĘ. Czyli 4zł za jedną buteleczkę.

Sam się nad tym nie zastanawiałem głębiej, kupiłem na próbę 3 małe lakiery Hataki więc są i buteleczki, poza tym mam inne ich farby więc będzie więcej. Przyjemne było to, że farba nie zalewała całego dozownika po wstrząsaniu tylko wszystko było czysto, używam ich więc do mieszania np. lakieru, dobrze się dozuje odpowiednie ilości.

Edited by Tap-chan

Cześć,

Jaka jest najlepsza technika usuwania "rantów" z farby powstałych wzdłuż taśmy malarskiej? Lepiej ścierać papierem ściernym w kierunku warstwy farby, czy od niej, w kierunku zamaskowanej powierzchni?

Jak dla mnie , to najlepiej wzdłuż krawędzi . Czyli nie do taśmy lub nie od taśmy , jak pytałeś . 

Maluje olejami i tylko wzdłuż krawędzi nic się wtedy nie "odłupie". To najlepiej mi wychodzi w ten sposób . 

Pozdrawiam Hello

W dniu 17.08.2019 o 18:55, Hello napisał:

Jak dla mnie , to najlepiej wzdłuż krawędzi . Czyli nie do taśmy lub nie od taśmy , jak pytałeś .

Jakiej gradacji papieru używa się do takiego ścierania? Tylko ja maluję akrylami i nie wiem czy to znacząca różnica.

7 godzin temu, kolan napisał:

Jakiej gradacji papieru używa się do takiego ścierania? Tylko ja maluję akrylami i nie wiem czy to znacząca różnica.

Od zawsze używałem zwykłych papierów ściernych , tego nie idzie dużo i mam jeszcze od "het , het ... czasu". Konkretnie 400 , zwykły papier i używam zawsze na mokro . Prawda jest , że najpierw go zetrę na deseczce . Do olejnych farb i szpachli typu Revell , Humbrol jest wystarczający . Natomiast do szpachli Tamiya jest za słaby i wtedy kupiłem takie , nie wiem jak to się nazywało , kwadraciki gdzieś 5*5 cm , też Tamiyi . I tam numeracja się zaczyna chyba od 3200 .  I lepiej szlifuje niż te moje wiekowe papierki o gradacji 400 .

Tak więc numeracja raczej jest nieistotna , co najmniej nie idzie porównać papierów , czy patyczków szlifierskich różnych producentów . 

Na pewno w ciemno polecam materiały czy narzędzia do szlifowania z Tamiyi . Sa wytrzymałe i wykonane w sam raz do modelarzy . Rozumiem , że mówimy o delikatnym szlifowaniu np. tzw "schodków" . 

Pozdrawiam Hello

• Like 1

Czółko,

pytanie do tych, co sklejali „Pumę” od Tamki: czy tak jak w lotnictwie, Tamiya dołącza do takich pojazdów KOLOROWE plansze ze schematami malowania? Nie chodzi o instrukcje sklejania, które, nb. mogę znaleźć na Scalmates, ale o osobne arkusze...