Jump to content
DeX

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...

Recommended Posts

W dniu 3.12.2019 o 17:18, 5pirit napisał:

No właśnie o tej ofercie pisałem na końcu, że będzie najlepsza.

Trzymam w takich butelkach (tylko że większych pojemnościowo) np. nitro i inne rozcieńczalniki i nic się nie dzieje, więc farby tym bardziej wytrzymają.

Wracając do tych buteleczek https://allegro.pl/uzytkownik/Molinberry?string=butelka&bmatch=baseline-nbn-dict43-col-1-1-1127  to kupiłem po parę sztuk i powiem, że to świetne rozwiązanie, z tym, że te 10ml wykonane są z idealnie przejrzystego tworzywa, co jest moim zdaniem bardzo przydatne do tworzenia jakiś mieszanek kolorów na zapas, ale tworzywo to jest dość sztywne co trochę utrudnia "wyciskanie" kropelek, ale nie wiem czy to taki duży problem. Reszta buteleczek to standardowe mleczne, miękkie tworzywo. Właśnie zalewam je różną chemią, zobaczymy, czy nie będzie z nią reagować, ale tak czy inaczej mój warsztacik wzbogacił się o nowe przydatne rozwiązanie, polecam 😀  

Edited by arhtus

14 godzin temu, arhtus napisał:

Wracając do tych buteleczek https://allegro.pl/uzytkownik/Molinberry?string=butelka&bmatch=baseline-nbn-dict43-col-1-1-1127  to kupiłem po parę sztuk i powiem, że to świetne rozwiązanie, z tym, że te 10ml wykonane są z idealnie przejrzystego tworzywa, co jest moim zdaniem bardzo przydatne do tworzenia jakiś mieszanek kolorów na zapas, ale tworzywo to jest dość sztywne co trochę utrudnia "wyciskanie" kropelek, ale nie wiem czy to taki duży problem. Reszta buteleczek to standardowe mleczne, miękkie tworzywo. Właśnie zalewam je różną chemią, zobaczymy, czy nie będzie z nią reagować, ale tak czy inaczej mój warsztacik wzbogacił się o nowe przydatne rozwiązanie, polecam 😀  

Co do koloru farby w butelce, to one mają białą zakrętkę. Po przygotowaniu nowej  butelki czy to z oryginalnym kolorem, czy z mieszanką maczam czubek zakrętki w farbie. I wtedy najlepiej widzę co tam jest w środku. Włącznie z połyskiem.

Dodatkową zaletą plastikowych buteleczek jest ich mniejsze zapotrzebowanie na miejsce niż słoików.

Moje pierwsze malowanie aerografem, pierwsze brudzenie, pierwsze obicia, w ogóle wiele rzeczy pobrać pierwszy. 

Zdaje sobie sprawę, że wiele rzeczy jest do poprawy ale czy ogólny efekt jest akceptowalny? 

0B9091DE-8237-4FD9-B0DE-AF56773209DA.jpeg

3916C8D0-9DD0-4060-8747-FD0B6ADF9232.jpeg

0B6BC806-A564-4AE6-A91D-7208ABA9D097.jpeg

3AEF3592-0E9B-42B3-BFC1-CB92BDBC091A.jpeg

00FC0543-C795-46F6-8685-F13900274BB1.jpeg

4AA1FAF6-15FC-4E39-A5CB-C4996431A1CF.jpeg

Czy ktoś już testował polskie Airbrush Cleanery Chematic i Wamodu?(ten się reklamuje że jest bardzo mocny, jakby miał gumowym uszczelkom zaszkodzić?) Chematic do akrylowych był już na forum, ale czy ktoś stosował wersję do farb olejnych?