Skocz do zawartości

PZL.23B Karaś - Heller - 1/72


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Show must go on... czyli Karaś.

 

Warsztat stworzony ale takie porządne prace rozpocznę pewnie za 2 tygodnie, choć pewnie małe coś zrobie zaraz.

 

Pudło:

Kara001.jpg

Ramki:

Kara002.jpg

Kara003.jpg

Kara004.jpg

Kara005.jpg

 

Kalki z Hellera i Techmodu:

skanuj0001.jpg

 

Wybrałem to malowanie:

skanuj0002.jpg

Zazwyczaj modele Karasia są z 39 mój będzie 38, hmm... 1 rok, zawsze jakiś postęp.

 

Najdziwniejszy skan w życiu blaszki Parta:

skanuj0003-1.jpg

 

Szczerze pierwszy raz robie z blaszkami dokupionymi i się tego boje. Nie wiem co i jak tu trzeba, a to wyciąć, a to coś, pół modelu wyciąć żeby jedną blachę dać I ta folia, jak się nią posługiwać?

 

Tu mi będzie potrzebna Wasza pomoc jak nigdy wcześniej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wybrałeś sobie bardzo fajny temat...niemniej bardzo trudny Blaszek masz tu co niemiara i to niełatwych...ale życzę Ci powodzenia przy budowie! Tylko się nie zniechęcaj przy pierwszych trudnościach bo będzie ich tu sporo

 

A na pomoc na pewno możesz liczyć

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, prosze! krzychu-onisk, bardzo ambitny temat. Nawet nie wiedzialem, ze sa blaszki do tej skali.

 

Ciesze sie, ze podjales sie tego projektu. A blachami sie nie przejmuj - z nimi jest tak jak z kartonowkami. Jak skleiles kiedys jakiegos MM to na pewno sobie poradzisz. Zreszta, w razie czego kazdy kto tu zaglada bedzie chcial Ci pomoc. Na mnie tez mozesz liczyc, bo bede tu regularnie wpadal. Kurcze, to oszklenie jest bajeranckie! Idealnie przezroczyste szybki i "naturalnej" grubosci ramy - szkoda, ze nie ma takich oszklen do innych modeli. Swego czasu napisalem propozycje do Eduarda, zeby zaczeli robic owiewki vacu i do nich ramki fototrawione (to bylby efekt!) - ale chyba mnie olali...

 

Mocna strona Twojego projektu jest wypasione wnetrze - im lepiej zrobione i widoczne - tym lepszy bedzie Twoj model. Postaraj sie przy zaginaniu czesci "szklarni" a efekt bedzie murowany.

 

Zycze Ci powodzenia w budowie no i swietnej zabawy w konkursie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skleiles kiedys jakiegos MM to na pewno sobie poradzisz.

MM?

 

Zreszta, w razie czego kazdy kto tu zaglada bedzie chcial Ci pomoc. Na mnie tez mozesz liczyc, bo bede tu regularnie wpadal. Kurcze, to oszklenie jest bajeranckie! Idealnie przezroczyste szybki i "naturalnej" grubosci ramy - szkoda, ze nie ma takich oszklen do innych modeli. Swego czasu napisalem propozycje do Eduarda, zeby zaczeli robic owiewki vacu i do nich ramki fototrawione (to bylby efekt!) - ale chyba mnie olali...

 

Mocna strona Twojego projektu jest wypasione wnetrze - im lepiej zrobione i widoczne - tym lepszy bedzie Twoj model. Postaraj sie przy zaginaniu czesci "szklarni" a efekt bedzie murowany.

 

Zycze Ci powodzenia w budowie no i swietnej zabawy w konkursie!

 

no z szybami to się boje to robić, bo rzecz jasna nie wykorzystam wszystkich części :/

nie wiem czy projekt nie za bardzo ambitny...

 

też myśle nad drugim modelem do konkursu ale jeszcze co to nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model wybrałeś, też mam zamiar takiego zrobić. Tym chętniej więc będę oglądał Twoje z nim zmagania. A jak prace nie będą prowadzone z prędkością lotu jaskółki afrykańskiej (tej nie obciążonej) to pewnie skompletuję i swój zestaw i dołączę do zabawy.

 

Tymczasem pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj modele Karasia są z 39 mój będzie 38, hmm... 1 rok, zawsze jakiś postęp.

Ktoś tu się na nagrody nastawia, a nie dobrą zabawę xD Powodzenia

 

eee... 1. odmiana od 39 2. załapie się na kategorie 3. nie mam szans coś wygrać 4. ja już i tylko się bawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam rezultatów !

Jest już cała zgraja 7TP, czas więc najwyższy, żeby zapewnić im wsparcie z powietrza Karaś ... ładna maszyna. Mimo, że moją domeną są czołgi, mam bardzo dużo książek/zdjęć itp (m.in J.B.Cynka) w razie czego pisz na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa i chęć pomocy, z której właśnie chce skorzystać

 

1. bo jak wiecie nie znam się zupełnie i tak blaszki można malować akrylowymi?

2. jak mam jakąś np. na skrzydle to rozumiem że wszystkie wypukłe linie itp. pod tą blaszką należy usunąć

co do ramek szyb:

3. jak je wygiąć żeby nie przegiąć, tzn. równo wszystko itd.

4. czym zrobić szyby

jak to zrobić żeby nie spaprać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz pomalować nawet plakatówką xD Polecam jednak podkład. Nawet Gunze C gorzej trzymają się metalu niż podkładu. (Gunze C słyną z najlepszej przyczepności wśród farb modelarskich, ja tak uważam)

 

2.Każdą blaszkę traktuj indywidualnie. Bądź kreatywny. Ba być dobrze. W razie konkretnych problemów - pisz. Możesz nawet do mnie na GG. (czy ja już to proponowałem?)

 

3. Nie kumam pytania. Czwartego zresztą też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz pomalować nawet plakatówką xD Polecam jednak podkład. Nawet Gunze C gorzej trzymają się metalu niż podkładu. (Gunze C słyną z najlepszej przyczepności wśród farb modelarskich, ja tak uważam)

 

2.Każdą blaszkę traktuj indywidualnie. Bądź kreatywny. Ba być dobrze. W razie konkretnych problemów - pisz. Możesz nawet do mnie na GG. (czy ja już to proponowałem?)

 

3. Nie kumam pytania. Czwartego zresztą też...

 

na gg napisałem ale nie doszło może (bywa)

 

to może tak: z czego zrobić szyby

 

daje foty silnika w robie i też pytanie, gdzie to wszystko pozaginać zwłaszcza te małe "druciki" obok tych dużych?

 

Kara010.jpg

Kara009.jpg

Kara007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalone GG, nie odbiera od nieznajomych, a z tego wszystkiego zapomniałem gdzie się to zmienia i nie potrafię znaleść. Jeśli potrzebujesz pomocy, to zapiszę Cię i dopiero będę pisał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. bo jak wiecie nie znam się zupełnie i tak blaszki można malować akrylowymi?

2. jak mam jakąś np. na skrzydle to rozumiem że wszystkie wypukłe linie itp. pod tą blaszką należy usunąć

co do ramek szyb:

3. jak je wygiąć żeby nie przegiąć, tzn. równo wszystko itd.

4. czym zrobić szyby

jak to zrobić żeby nie spaprać

 

 

1. Można, byle aerografem

2. Tak. Niestety ten karaś ma wypukłe linie podziałów.

3. Do wyginania musisz mieć coś twardego i sztywnego. Ja osobiście używam 3 stalowych prostopadłościanów. dwoma przytrzymuje blaszkę a trzecim gnę.

4. Jest takie coś co sie clear-fix nazywa. Jest to klej do oszklenia (chyba)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.