Jump to content
skala72

Polska Broń Pancerna 1918-1939

Recommended Posts

Coś dla Śmigłego ...

Skala zadaj sobie trochę trudu i poszukaj w sieci, są przynajmniej dwie strony gdzie znajdziesz info o tym pojeździe.

Aha, czyli Nie Wiesz Jendrass1, wystarczy nic nie pisać, albo napisać, że nie wiesz. To na tyle do ciebie.

-------

Znalazłem to zdjęcie na stronie z opisem, że pochodzi z PW (Warsaw uprising armoured car 1944).

Tego typu orzeł bardziej mi pasuje na lata '20 u.w. czyli np. Powstanie Śląskie lub Wielkopolskie, z naciskiem na Wielkopolskie.

Czy ktoś z was orientuje się co to za pojazd? Widać białego orła oraz (o ile się nie mylę) flagę USA.

05898.jpg

Źródło: http://ww2photo.mimerswell.com

Czy to przypadkiem nie będzie improwizowany samochód pancerny "Józef Piłsudski" użyty podczas walk o Lwów w 1918 r ?

Pozdrawiam

Jacek

Czy to przypadkiem nie będzie improwizowany samochód pancerny "Józef Piłsudski" użyty podczas walk o Lwów w 1918 r ?

Pozdrawiam

Jacek

Dokładnie, to jest ten samochód, dzięki serdeczne - samochód pancerny "Józef Piłsudski".

Dokładnie tu znalazłem trochę na jego temat

Również dzięki.

Temat ci uciekł.

Ps.

pozdrowienia od Grześka Klimczaka

Nie znam gościa, ale dziękuję.

Ps.2 Co do koszulek, to już ci pisałem, nie wiem kto będzie chciał nosić koszulkę z imieniem i nazwiskiem kogoś, kto jest nie znanym.

Chciałem zachęcić znajomych, ale ... kto to jest G.K.?? Jeżeli chcecie to sprzedać, to wsadzanie infa na strony, które są o tematyce "niszowej" mija się trochę z celem, ale ty pewnie wiesz lepiej.

Skala sprawiasz że mój dzień robi się weselszy, dziękuję.

Grzesiek Klimczak, znany Ci doskonale ze słyszenia, bo już nie raz jego nazwisko padało na tym forum, to nikt inny jak człowiek który odbudowuje 7TP w ramach Fundacji Wojskowości Polskiej. Ten sam czołg o którym wypowiadałeś się kategorycznym tonie, że nic się w ramach rekonstrukcji nie dzieje i całość leży odłogiem. To smutne, że masz tak słabą pamięć.

Resztę Twojego komentarza pozostawiam bez reakcji bo szkoda mi nią czasu, stale trzymasz ten sam poziom.

Bardzo jestem ciekaw, czy byłbyś takim samym gadułą gdybyśmy się spotkali.

Dokładnie, to jest ten samochód, dzięki serdeczne - samochód pancerny "Józef Piłsudski".

To jeszcze mały bonus.

Dwa zdjęcia tegoż samochodu, których nie ma na stronie www.weu1918-1939.pl

str99.jpg

Skan pochodzi z książki Pojazdy w Wojsku Polskim 1918-1939. Autorstwa - J.Tarczyński, K.Barbarski i A.Jońca.

Pozdrawiam

Jacek

THX.

Tej książki nie mam i czekam na wznowienie przez wyd. ZP-Grupa.

THX.

Tej książki nie mam i czekam na wznowienie przez wyd. ZP-Grupa.

Miłego czekania

Ja się prędzej renty/emerytury doczekam niż wznowienia tejże książki.

Pozdrawiam

Jacek

zmieniły jarzmo czy też zdjęli osłonę ??

7TParmata.jpg

Z tego co wyczytałem, zdjęcie jest wykonane w 1944 r.

Kolejny hit ...

Osłona działa jest zdemontowana.

Zdjęcie zostało wykonane w 1942 roku na froncie wschodnim.

Użycie 7TP w 1944 roku przeciwko T34 czy Schermanom było by całkiem ciekawe. Poza tym zachowały by się jakieś zdjęcia albo dokumenty z tego okresu, a 7TP byłby na tyle dużą ciekawostką że ktoś by się pofatygował i pstryknął zdjęcie takiemu dziwu.

Schermanom było by całkiem ciekawe. .

Chyba Shermanom.

Masz szczęście że gen.William Tecumseh Sherman nie żyje. Bo byś się musiał gęsto tłumaczyć

Pozdrawiam

Jacek

Znając podejście Tecumseha do białych, po tym jak go zrobili w balona pewnie tak Mimo wszystko nazwę Sherman wymyślili Anglicy więc jakoś nie obawiam się zemsty za grobu ;-)

Przepraszam za byka, nie moja branża

Pewnie znane zdjęcie ale dla spokojności sumienia pokażę.

DSC02360.jpg

Żródło: Leszek Komuda, Norbert Bączyk, "Niszczyciel czołgów po polsku", [w.] "Nowa Technika Wojskowa", numer specjalny 6, 3/2009

Szkoda, że się nie zachowały do dziś w takim stanie Nie widać tego tak na zdjęciu ale wydaje mi się, że 7TP nadal jest w "naszym" kamuflażu.

Jest jest, ale widać że trochę już stoi bo brakuje mu kilku detali, które łatwo można zabrać na pamiątkę.

Schermanom było by całkiem ciekawe. .

Chyba Shermanom.

Masz szczęście że gen.William Tecumseh Sherman nie żyje. Bo byś się musiał gęsto tłumaczyć

Już lepiej jak by napisał Szerman.

ps. ale drugie imię ma kozackie

Mnie też nazwisko które podałeś, a już zwłaszcza jakieś pseudo Śmigły nic nie mówi, czyli dla zwykłego użytkownika jest to osoba nieznana.

No właśnie, hmm Śmigły ... ???

Widzę;, że mnie wywołali Pan Skala i El Commendante do tablicy...

Szkoda, że nie wiesz Skala o kim mowa, bo od wczoraj tutaj nie jestem.

Ten pojazd, który Skala pokazał;, to "Józef Piłsudski", choć; częciej pojawia się nazwa "Tank Piłsudskiego" i taka się; przyjęła

http://www.weu1918-1939.pl/pancerne/samochody_pancerne/tank_pilsudskiego/dowodztwo_pancerne_samochody_tank_pilsudskiego.html

Flaga USA była wożona na tym samochodzie. Był to akt wdzięczności za poparcie USA dla polskiej niepodległości. Moim zdaniem, jeśli pojazd powstał 8 września 1918 roku, a 9 wszedł do walki, myślę, że flaga jest związana z "Czternastoma punktami Wilsona" i obradami wersalskimi, szczególnie, że pojazd walczył jeszcze przed 11 listopada 1918. Mniej interesuje mnie flaga, niż to skąd oni wzięli tego orła. Orzeł jest odlany, a korona dorobiona - ponieważ samochód powstał w parę dni, to orła musieli zdjąć ze ściany

Jest sporo zdjęć tego samochodu, choć słabej jakości. Sam jedno we Lwowie odnalazłem 3 lata temu.

W jednym odcinku "Było nie minęło" widziałem, jak prowadzący mówił coś stojąc koło działa z Baterii Laskowskiego na Półwyspie Helskim. Kojarzy ktoś co to za odcinek był i czy idzie go jeszcze zobaczyć? Tak mi się dziś przypomniało oglądając dzisiejszy odcinek podsumowywujący.

Witam ! Nie wiem czy ten dział jest dobry na moje pytanko ,jestem tu nowy i dopiero się przyzwyczajam.Co wiecie o ciagniku CP ? Buduje ten ciągnik w 1/72 ale mam wątpliwości ,czy on wogóle instniał ,zdjęć w necie nie znalazłem posiłkuje się jedynie na modelu RPM w 1/35.

Niestety, nie było takiego pojazdu. Powstał tylko w wytwórni modeli plastikowych.

Model już pojechał do kosza.

Żartujesz? Rób go chłopie, dalej i pokazuj.

Znam tych ludzi osobiscie - co do kalek maja dobre pomysly.

Na zywice bym jednak uwazal. Matki co do niektorych (MGM) powstaja czasami przez jedna noc