Skocz do zawartości

Chwilowo nie "Sen o Victorii" ale w jednym wątku d


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie się przyłącze do konkursu z Panterą.

Zamierzam wykorzystać model Dragona, blachy Griffona, lufę armoscale oraz friule – choć ten zakup jeszcze rozważam. Prawdopodobnie zbuduję Panterę na stalowych kołach w zielonym malowaniu z oszczędnym kamuflażem miniowo piaskowym. Pantera jak to u mnie bywa, będzie częścią niewielkiej dioramy. W tym wypadku rozważam dwa warianty – albo wariant przyrodniczy czyli sceneria błotna, lub wariant miejski ku któremu się skłaniam bardziej. Z uwagi na fakt że prawie nauczyłem się robić dioramy ziemne chciałbym przetrenować na tym projekcie scenerię miasta. Podstawowe założenie jest takie że Pantera umieszczona jest w scenerii rozbitego peronu kolejowego, jej przód zwisa z zniszczonej rampy opierając się na torach, na peronie są szczątki konstrukcji zadaszenia a część zadaszenia jeszcze trzyma się kupy. Pracę rozpocznę od rozplanowania na sucho mojej koncepcji aby przekonać się że zmieszczę się w formacie prac które dotychczas wykonywałem.

Jeśli ktoś ma ciekawe zdjęcia rozbitych dworców kolejowych to chętnie dla inspiracji przygarnę fotki w temacie. W zasadzie i jak zwykle projekt będzie dla mnie poligonem nowoczesnej chemii modelarskiej w temacie miejskim. Co z tego wyjdzie zobaczymy, Tytuł dioramy to „Sen o Victorii”” kończący bluesowy tryptyk.

 

 

IMG_0002-40.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A może tak pudełkową 221 z "La Gleize"??? W każdym razie oglądam relację i cieszę się, że nie jestem jedyny z Panther, co prawda nie ta wersja ale to i lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze że robie na konkurs samolot(y)

a może "Sen o zwycięstwie" :P

 

fajne bydle, a może sceneria miastowa? a jak nie to wieś poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe założenie jest takie że Pantera umieszczona jest w scenerii rozbitego peronu kolejowego, jej przód zwisa z zniszczonej rampy opierając się na torach, na peronie są szczątki konstrukcji zadaszenia a część zadaszenia jeszcze trzyma się kupy

 

 

Zrób tak, błagam!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ciekawe zdjęcia rozbitych dworców kolejowych to chętnie dla inspiracji przygarnę fotki w temacie

Jak przyjedziesz w lutym na zawody do Bytomia to sam sobie fotki popstrykasz

No chyba, ze za późno, to wezmę aparat i pójdę Ci kilka pstryknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem wszelkie prace nad Tygrysem ( ale zdjęcia będą jak zrobi je mój friend. Mój aparat głupiej przy takim terenie całkowicie) to mogę sobie podziałać spokojnie już nad tą scenką. Zdecydowałem się ostatecznie na peron kolejowy, Avi i Erni zróbcie mi te zdjęcia dworca w Bytomiu please.

Na razie zacząłem babrać Panterę. Tak będzie ułożona. Dzięki największemu budowniczemu koleji żelaznych niejakiemu Rafałowi J otrzymałem tory i mogę przystępowac do dalszych prac. Dorzucam jeszcze taki uproszczony INBOX ale model jest ogólnie znany to nie robię zdjęć każdej wypraski. Z samego procesu sklejania Pantery relacji nie bedę wielkich prowadził bo to klocki lego. Chyba że ktoś chce

Obraz023.jpg

Obraz021.jpg

Obraz017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad pojazdem mocno posunęły się do przodu ale zdjęc nie robię za bardzo bo cóż kawałek plastiku i trochę blach. Skoncentuje sie na fotografiach jak już sklecę go do kupy i rozpocznę prace nad dioramą. Przeglądając moje magazyny przypomniaem sobie o wnętrzu które kiedyś tam zakupiłem od kolegi Michała już sklejonym i pomalowanym . Jest to wnętrze do Tygrysa II ale zastanawiam się czy nie można by tego wstawić do Pantery. W zasadzie nic nie widać przez włazy ale jak znowu są otwarte i nic nie ma to wieje pustką. Tak na szybko prysąłem minią wnętrze kadłuba i wstawiłem ten kawałek do przymiarki. Jeszcze go nie malowałem. . Acha - te pociski do 88 po założeniu góry w praktyce są wogóle nie widoczne - widać tylko zarys - Pantera też w tym miejscu miała magazyn amunicyjny. NIe wiem co robić, jak myślicie chyba warto to zostawić nie będzie pusto i będzie można swobodnie otworzyć włazy

Obraz024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem to wnętrze bo i tak nie widać za wiele a nie będzie wiało pustką - zrobiłem fakturę pancerza - tylko na grubych płytach pancernych.

No i ropoczeła się blacharka. Dziś mam nadzieję że pomontuje wszystkie cześci do kadłuba. Wenny wielkiej nie mam bo jestem chory ale trzeba się brać za robotę

IMG_0009-25.jpg

IMG_0010-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i may mały problem -zrobiłem przyiarkę tematu i jestem przerażony.

Aby zMieścić preon, tory kawałek dworca i Panterę trzeba zrobić dużą foratowo dioramę. Wszystko przez Czołg bo on wielki jest. Poduam przez południeoże coś wymyslę, jak to rozsądnie poplanować. Bo format 40 na 40 cm jest dla nie nieakceptowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa zemsta "klofty zwanej Panterą". Trzeba było chociaż jakąś dwójkę popełnić, to by nie było problemu wymiarowego .

 

Koncepcja a'la EWPiGA - tnij dziada na pół / trzy czwarte, tak, by się kocica kończyła zaraz za wieżą. Możesz wtedy dać tory i tylko mały fragment rampy, zyskasz te "kilka centymetrów"... Albo urżnij lufę (Panowie złomiarze palnikami ją wzięli byli)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.