Skocz do zawartości

[Wrzesień '39] Czołg pościgowy 10TP


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 262
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będziesz go robił na gąsienicach, czy na kołach, bo ja mam zamiar zrobić BT 7 w wersji kołowej. Myślę, że tak jest ciekawiej, a na pewno inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo planuję go zrobić na gąsienicach. Jeżeli długość gąsienicy nie będzie pasowała do obwodu kół nie będę miał wyjścia i postawię go na kołach.

BT-7 mam już na kołach. Wygląda to fajnie, ale po lekturze "Lodołamacza" W. Suvorowa mam do jazdy na kołach nowe spojrzenie. W rosyjskich warunkach nie miało to żadnego sensu, bo nie było tam dróg bitych dla BT-uszek. To wozy do rajdów po autostradach Niemiec i Europy Zachodniej. W Polsce 10TP też by nie poszalał po twardych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu dwóch dni udało mi się (w końcu) wyprofilować tylny błotnik (za 3 razem). Po sklejeniu wraz z tłumikiem zaczyna już przypominać budowany czołg. Wieża nituje się w dalszym ciągu.

 

949ab69359551a0c.jpg

 

1631b44a3577157f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa, większe dzięki byłyby za sugestie, podpowiedzi!

Sporo problemów jest jeszcze do rozwiązania a weny czasami brak

 

Do rozwiązania:

- stanowisko kierowcy,

- tylne koła od podstaw!

- mechanizm skrętu kół,

- dostosowanie gąsek od BT,

- mnóstwo śrub na kołach nośnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to, ale dasz rade, ja mam to samo, coś mi wena uciekła i wole posiedzieć, niż spaprać robotę, na dodatek mam zmiany do 22:00 - tragedia, rano nic nie zrobisz, a wieczorem tym bardziej, lekko padnięty człowiek jest. Co do tych śrubek na kołach, to fakt, chyba im zabrakło, aby więcej ich dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar. Literatury o BT z netu mam sporo. Cały czas nie wiem jak zrobić mechanizm skrętu (zawziąłem się na niego). Jest całkiem inny niż u ruskich. Pan Jędryka też mi nie pomógł, bo nie ma na ten temat materiałów a na zdjęciach nic nie widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że drążek (skrętny) wypychający koło musi nadążać za jego ugięciem w pionie Pan Jędryka sceptycznie odnosi się do schematu zawieszenia z Poligonu p. Morgały.

 

PS. Klamka zapadła. Zawieszenie skrętne będzie w/g rysunku z Poligonu p. Jędryki. Inaczej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh.. no chcialo by sie cos pomoc ale jako poczatkujacy modelarz i slaby technik pozostaje tylko wsparcie duchowe i serdeczna przychylnosc do takich projektow,musi wystarczyc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity robię za pomocą:

- wiertła 0,5 mm,

- kleju w płynie Tamiya Extra Thin Cement,

- kupionych patyczków 0,5 mm firmy Plastruct (wszystkie mają jedną grubość i ładnie wchodza w otwór 0,5 mm)

- i pilnika do zaokrąglania łbów nitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.