Skocz do zawartości

[Wrzesień '39] Czołg pościgowy 10TP


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 262
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałem dzisiaj zakończyć kadłub, z otwartym stanowiskiem kierowcy, wzorowanym na stanowisku kierowcy z wozy Christiego, ale coś mnie tknęło. Na przekroju 10TP nie ma wolantów do kierowania w czasie jazdy na gąsienicach!

W artykule w Poligonie o tych elementach nie ma też ani słowa. Wspominana jest natomiast kierownica. Czyżby więc sterowanie czołgiem w czasie jazdy na kołach i gąsienicach odbywało się tylko za pomocą kierownicy? Wspomina się o sterowaniu hydraulicznym, skomplikowane cięgna byłyby więc zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam. W moim odczuciu zdublowane przyrządy kierowania są:

a) utrudniają prowadzenie wozu

b) konstrukcyjnie rodzą masę problemów

c) ograniczają i tak już skromne zasoby miejsca kierowcy.

Rób kierownicę i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj zakończyć kadłub, z otwartym stanowiskiem kierowcy, wzorowanym na stanowisku kierowcy z wozy Christiego, ale coś mnie tknęło. Na przekroju 10TP nie ma wolantów do kierowania w czasie jazdy na gąsienicach!

W artykule w Poligonie o tych elementach nie ma też ani słowa. Wspominana jest natomiast kierownica. Czyżby więc sterowanie czołgiem w czasie jazdy na kołach i gąsienicach odbywało się tylko za pomocą kierownicy? Wspomina się o sterowaniu hydraulicznym, skomplikowane cięgna byłyby więc zbyteczne.

W BT-x była również tylko kierownica, nie było wolantów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię.

 

PS. Czy odebrałeć na PW pdf-a?

 

Я уже получл твое писмо Яарек. Очень хорошый и интересный журнал.Спосибо больше господин моделист!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala, z przykrością informuję Cię, że zaliczyłeś kolejną wpadkę. Polecam odpowiednią literaturę i poniższe rysunki i zdjęcie.

BT-2

9b242c060c92b299.jpg

ea60328b38281467.jpg

 

BT-5

92dec899e1355e57.jpg

 

BT-7 (p.4)

8d55da082b596e6e.jpg

 

PS. Twoja informację jest jednak prawdziwa, jeśli odniesiemy ją do modeli BT-uszek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ruskie skłamali - kolejny raz, mam dwa wydruki rys. tech., z racji tego, że kupiłem BT-7 w 1/35 i tam nie ma pokazanych wolantów, sama kierownica i pedały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ruskie skłamali - kolejny raz, mam dwa wydruki rys. tech., z racji tego, że kupiłem BT-7 w 1/35 i tam nie ma pokazanych wolantów, sama kierownica i pedały.

Dezinformacja przeciwnika podstawą działania nowoczesnej Armii Czerwonej :P

 

Z rosyjskim nie mam problemu. Był obowiązkowy na Akademii

Prawdziwy dzielniak i to jeszcze z dobrej starej szkoły... Śpię spokojniej wiedząc, że stoisz na straży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkowa ważna rzecz.

Co tam z pracami bo przycichło coś. Widzę, że trzeba Cię poganiać od czasu do czasu bo gnuśniejesz :P Widd już za połową dawną, w zasadzie ostatnia (długa prosta), ja też coś tam skubię, a Jarekk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.