Jump to content

Pkw.K1 Kubelwagen type 82 AFRICA- CORPS Tamiya 1/16+ABER

Recommended Posts

(na wcześniejszych fotkach to chyba ta plecionka przygotowana to właśnie to ? ).

Tak to jest to i podłączę dopiero jak zamontuje silnik w samochodzie. A brudzeniem, przecieraniem i docieraniem zajmę się dopiero jak już będę miał wszystkie elementy pomalowane, ale dzięki za cenne uwagi. I co do przewodu paliwowego to już chyba zostawię taki, jaki jest nie będzie się aż tak bardzo rzucał w oczy po wykończeniu.

• Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Coraz bliżej do końca i jakoś coraz wolniej idzie, ale nie stoi w miejscu. Dzisiaj udało mi się dłubnąć małe, co nieco. Pokleiłem statystę bądź manekina, jak kto woli, pocieniowałem dach i fotele i zrobiłem nowe od podstaw mocowanie kanistra na wodę.

79c777a3ad004f02m.jpg

ef2aaada851d0c30m.jpg

d6921fe8df18f2dfm.jpg

Pozdrawiam.

Albert, w tej skali proponowałbym tą plandekę jednak ożywić.

W skali 1:16 to śmiało wynajdziesz jakiś drobno pleciony, miękki materiał.

Super, że zacząłeś dopisywać -co od podstaw, a co blachy/ wcześniej za nic nie mogłem dojść - co zestaw blach, a co samoróbka.

pozdrawiam

Albert, w tej skali proponowałbym tą plandekę jednak ożywić.

W skali 1:16 to śmiało wynajdziesz jakiś drobno pleciony, miękki materiał.

Masz racje myślałem nad tym i nawet szukałem i nic, ale nie będzie nic straconego po prostu nie przykleję tego dachu a jak coś znajdę to wtedy zrobię podmiankę. Co do elementów metalowych to jak pisałem jucz wcześniej niestety nie ma za wielkiego wybory u producentów elementów fototrawionych wiec chcąc jakoś urozmaicić całość trzeba dorobić samemu. Mi to pasuje, bo goły model to, co TAMIYA zaproponowała dawno poszedłby na półkę a tak jeszcze zostało małe, co nieco.

Dość szybko sie z nim zbierasz, a właściwie to sukcesywnie

Na dobrą sprawę to już jest prawie gotowy do malowanie zostało jedynie dorobić ten pałąk za plecami kierowcy do przytrzymywania karabinów.

Witam wszystkich po raz kolejny. Dzisiaj dorobiłem ostatnią potrzebną część a dokładniej 4 I oficjalnie mogę zakończyć relacje pod znakiem dorabiania części jutro. Prysnę podkładzik a w tygodniu kolorek i trzeba będzie się pożegnać z żuczkiem i odstawić n ampułkę i zająć się kierowcą. Ale jeszcze kilka zdjęć.

4ed873c3b88289fam.jpg

0287933c133ab0b2m.jpg

f2e0ef762001aab7m.jpg

fbc49b05b7d49657m.jpg

Jak napisałem tak zrobiłem. Prysnąłem całość na jednolity podkładowy kolor i pocieniowałem rury wydechowe. I teraz czekam aż to wszystko wyschnie a wtedy zajmę się montażem do kupy brudzonkiem , przecieraniem i obijaniem.

f870d99819ec237am.jpg 6a46e2b0f56d437bm.jpg 7ecd8cd2ee7e2861m.jpg

3edd53b08a7e0924m.jpg 1751c54930b12f5am.jpg

c9b84dad115fa53bm.jpg c0353cfcfda10dfcm.jpg