Skocz do zawartości

MiG-21bis Zviezda 1/72 41elt Malbork


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Informacja o antenach w sam czas. Usunąłem pierwotne anteny i wyciąłem z resztek blaszek fototrawionych takie jak powinny być. Nie będę ich malował bo mają kolor zblizony do tego jaki maja anteny - rdzawobrązoworudawy. Na razie odkładam na parę dni dalsze prace do całkowitego wyschnięcia farby. Dzięki Piotrek za zdjęcia.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk -wejdz na stronę www,rosnowo.pl-galeria zdjęć lotniska cz.2, masz piękne zdjęcie bomby 50 kg na belce podskrzydłowj.Coś mi się wydaje ,że te które zrobiłeś za bardzo przypominają bomby głębinowe.

O sesji zdjęciowej w M-ku możemy porozmawiać,na razie zmógł mnie jakiś podły wirus. A tak ,a propo latania po lotnisku, to aparat zwineła córka ,a po drugie,średnio przy 8 dyzurach na lotnisku ,lotnictwo podoba mi sie,juz tylko na stronach modelarskich i na Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

100_4220.jpg

100_4221.jpg

Kilka warstw sido i najbardzej stresowy etap czyli zapuszczanie lini - tu wszystko się może wydarzyć. W międzyczasie przerobiłem ''bomby głębinowe'' zmniejszyłem trochę średnicę i z resztek blaszek dorobiłem stateczniki. Tak juz zostanie nie mam siły kombinować dalej z tymi pigułkami.

100_4226.jpg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem tam trójkątne blaszki, na dużych zbliżeniach nie wygląda to ciekawie ale oglądając model z ok. 15 cm może być. Fotka wieczorem.

SMT największy garbus z MiG-21, i nie był używany w Polsce także nawet nie jest u mnie na liście rezerwowej do zrobienia.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigułka P-50, muszę obrobić miejsce łaczenia tego pierścienia z tyłu. Wygląda to na duzych zblizeniach troche koślawo ale bombka jest naprawde mała. Po malowaniu zdecyduje czy do kosza czy na pylon pod Miga.

100_4230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... nie wiem czemu psioczysz. Wyszła całkiem miodnie. A biorąc pod uwagę skalę... Co do SMT, to wiem, że u nas nie latały, bo tylko lotnictwo z czerwoną gwiazdą je miało. Sreberko jakoś do mnie nie przemawia, a widziałem fajne malowania frontowe właśnie do SMT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego?

MiG-21SMT_2.jpg

Co do psioczenia to wszystko zależy od odległosci z jakiej ogladam to co robię - powyżej 15 cm jest ok.

Tak w ogóle to chcę skończyć jak najszybciej szybkiego bo coś mnie wzięło na robienie Gripena.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie W takim właśnie go zrobię... udało mi się znaleźć zdjęcie, które zrobiłem podczas wakacji w Szwecji... zrobione z samochodu w ruchu...

135757919022f6f1.jpg

Jak widać, nie tylko u nas są problemy z utrzymaniem samolotów w odpowiednim stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zwracam honor. Finowie, tak jak my skończyliśmy na wersji BIS. Sprawdziłem, żeczywiście była to wersja używana, chyba tylko przez ZSRR i później Rosję.

Jeszcze raz przepraszam, za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Nikt z nas nie jest wszystkowiedzący SMT była robiona tylko na rynek lokalny, bo mimo zwiększonego zasięgu (garb mieścił większy zbiornik paliwa) o około 250km, pozostałe osiągi pogorszyły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMT w naszym lotnictwie nie było, ale nasi piloci na nich latali, na poligonie w Astrachaniu.

Twój Bis Patyku fajnie zrobiony Będziesz zmieniał koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że niedługo położę kalki zwracam się z zapytaniem o szachownice na moim 9494 na dolnej powierzchni płata. Mam zdjęcia usterzenia pionowego i tam szachownice są ''po nowemu''. Przeglądałem fotki mig-ów na kompie i zastanowiły mnie dwa zdjęcia MiG-21 9524 i 9204 z roku 2002. Na stateczniku mają szachownice ''po nowemu'' a na skrzydłach ''po staremu''. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak miał ustawione szachownice 9494 na skrzydłach?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia fotka warsztatowa:

100_4329.jpg

Kalki siadły cudownie bez żadnych płynów zarówno małe napisy eksploatacyjne jak i duże znaki. Zostało doklejenie uzbrojenia, podwozia, lakier bezbarwny i wyląduje w galerii na swój ostatni lot.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.