Jump to content
Jendrass1

[SF] 7TP wersja plot - 2x20mm+wnętrze

Recommended Posts

Myślę że po naszych privach z jędrasem kolega wkróce Nas zaskoczy

Tak ... nasze privy pełne były namiętności i uczucia niemalże zostaliśmy parą Rolling ma sporo racji i zanim wezmę się za malowanie pługu do 7TP, armaty 75mm St czy tego PZInża to pewnie poćwiczę na jakiś niemieckim zdechlaku, który straszy gdzieś na najwyższej półce.

Nie chcę tutaj rozpoczynać dyskursu, osobiście staram się robić tak żeby było dobrze (zgodnie np ze zdjęciami) ale daleki jestem od śrubkowo-skalowego purytanizmu. Jak ze wszystkim, nie można popadać w paranoję ale poziom musi być Pasja przede wszystkim, a dla mnie pasja to zrobić coś czego nie ma i to najlepiej z niczego

Skoro czołg nieco wybiega w przyszłość to niech i załoga ma jakieś pole do popisu Wojna, wojną ale pamiątki i trofea trzeba gdzieś pakować, nie ?

Przyczepka bo "frontowej" konwersji, dla zwiększenia ładowności:

IMG_8211.jpg

IMG_8214.jpg

Miałem pewne obawy czy aby nie za wysoka wyszła, bo czujne oko mojej rodzinki po obejrzeniu tego cuda stwierdziło "jakaś wysoka ta przyczepka", dodam że to wypowiedź osobnika płci żeńskiej

Przymiarka z figurką i już nastroje uspokojone

IMG_8216.jpg

Pochyliwszy się nieco załogant bez problemu mógłby sięgnąć coś z dna przyczepki.

Uwagi & porady mile widziane.

A ja bym te kątowniki w narożnikach zamontował od wewnętrznej strony, dorabiając jakieś śruby/nity, które mocowały dechy. Tak na marginesie kątowniki w chwili obecnej są dość duże, nieproporcjonalne w stosunku do reszty ...

Jest również inne rozwiązanie (skoro to polówka) - przyczepki zazwyczaj są obsługiwane (ładowane/rozładowywane) od tyłu. W związku z powyższym z przodu możnaby zamontować kątowniki, a z tył kątowniki + ceowoniki (lub kątowniki na wew. i zew. stronie), które pełniłby funkcję prowadnic dla tylnych, demontowalnych desek, ułatwiając "opuszczanie klapy" .

Pochyliwszy się nieco załogant bez problemu mógłby sięgnąć coś z dna przyczepki.

Hmmm... sięgnąć tak. Ale czy przez tak wysoką balustradę zdoła podnieść coś ciężkiego w takim zwisie przez deski bez ryzyka przepukliny? Moim zdaniem pomysł kazia ma sens.

Nie będziemy chyba drzeć kotów o przyczepkę. Moim zdaniem wystarczy to, że wszystkie dechy są wyjmowane, więc jeśli faktycznie coś ciężkiego spoczywało by na dnie to można spokojnie wyciągnąć deski i później zabrac się za pakunek wewnątrz. Dalsza dyskusja to już kazuistyka.

Pewnie, że jest bez sensu Ja tam był nie robił drewnianych burt - jakoś tak nie pasują do tego nowoczesnego sprzętu

jak już pisałem to frontowa samodjełka, a nie etat whieagle. To przyczepka do wożenia fantów