Jump to content

Recommended Posts

Osobiście barwiłem żywicę typu epidian na czarno przy pomocy sadzy angielskiej ( czerń żelazowa) taki pigment w proszku do kupienia za grosze np w sklepie budowlanym. Mogą być też pigmenty do barwienia tworzyw sztucznych pod warunkiem że w proszku bo z granulatu to pożytku nie będzie Pigmenty typu mig, agama itp też powinny dać radę. Co do proporcji to trzeba poeksperymentować, sadzy można dać dużo bez obaw że osłabi to odlew.

Życzę powodzenia

P.S.

Gdybym robił model w tak malej skali to pokusił bym się o taki detal jak gumowe bandaże na kołach Ale to kwestia gustu a o tym jak wiadomo się nie dyskutuje

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki mimo wszystko.Wiadomo że farba się wyciera i wygląda to szpatnie w przypadku tych kół, koła są metalowe ,toczone i te gumy chcę wykonać z żywicy zabarwionej na czarno a nie malować po tem się to zemści .A elementy takie jak jażmo ,silnik,itp.to też z żywicy ale barwionej na kolor stalowy co przesto wychodzą wajne ślady eksploatacji.Pozdrawiam,mile widzane inne opinie i doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.