Skocz do zawartości

SU-76M +załoga, Miniart 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej kolejnej relacji konkursowej.

Od początku to właśnie miał być główny model konkursowy ale trochę czasu minęło zanim do mnie dotarł. Wreszcie się mogę zabrać za niego.

Głównym bohaterem będzie SU-76M a także jego dzielna załoga. Do modelu przewiduję podstawkę. Na razie koncepcja jest taka, że będzie miał trochę zaschniętego błota (gdzieniegdzie wilgotne). Specjalnie do tego celu kupiłem żywice i pigmenty Miga. Zobaczymy jak to działa . Ma być jakaś droga gruntowa a co jeszcze to się okaże .

Regulaminowy in-box:

th_DSCN3097.jpg th_DSCN3195.jpg th_DSCN3197.jpg

th_DSCN3198.jpg th_DSCN3199.jpg th_DSCN3200.jpg

th_DSCN3201.jpg

Plastik jest bardzo miękki i ramki się wyginają przy ruszaniu, aby odciąć części to nie trzeba się wysilać zbytnio. Plastik ładnie się obrabia. Mam zamiar zrobić to malowanie po lewej na dole z Polski 1945. Posiada ktoś informacje gdzie to walczyło w marcu?

Na razie tyle udało mi się skleić, części pasują dobrze do siebie po doszlifowaniu.

th_DSCN3202.jpg th_DSCN3203.jpg th_DSCN3204.jpg

 

P.S. ma ktoś ciekawe fotki SU z czasów wojny? Przegoglowałem trochę i normalnie nić nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podłubałem jeszcze trochę i teraz tak wygląda maluch.

Pojawiły się już pierwsze niedopasowania w modelu, na szczęście drobne. Najgorzej było gdy chciałem przyklejać wahacze do kadłuba. Otwory są ale nie ma żadnego ogranicznika, który pokazuje pod jakim katem ma być wychylony . Szukałem pomocy w profilach malowania, przykładam kadłub do rysunku i .... są w skali 35. A więc kadłub leżał na boku, i patrzymy ile wystaje wahacz. Postanowiłem jednak, że fajnie będzie spróbować zrobić go na nierównym terenie. Powklejałem więc pod różnym kątem. Następnie zacząłem robić starego frontowca tyrając błotniki. Brałem w małe obcęgi błotnik i wyginałem go. Plastik jest bardzo miękki i cienki więc łatwo szło. Trochę podszlifowałem i tak oto zostało

th_DSCN3208.jpg th_DSCN3209.jpg th_DSCN3210.jpg

th_DSCN3211.jpg th_DSCN3212.jpg th_DSCN3213.jpg

th_DSCN3214.jpg th_DSCN3215.jpg th_DSCN3217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

dziś rano dokleiłem trochę drobiazgów do suczki. Trochę uchwytów, wlot powietrza z boku, i kilka innych elementów.

th_DSCN3218.jpg th_DSCN3220.jpg th_DSCN3223.jpg

th_DSCN3224.jpg

Jeszcze parę rzeczy dojdzie na kadłub ale muszę zobaczyć jak one wyglądają dokładnie bo mam kilka wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie grube te błotniki. Chyba, że ja to tak odbieram

 

Wydaje Ci się. Maja kształt położonej litery "L" i to może dlatego. Są zagięte w dół.Tak na prawdę to są najcieńsze jakie spotkałem plastikowe. Wygina się to we wszystkie strony.

th_DSCF0032Large.jpg

Posiedziałem jeszcze dzisiaj nad ludkami. Sporo będzie w nich szpachlowania i szlifowania.

th_DSCN3225.jpg th_DSCN3226.jpg th_DSCN3227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem jeszcze dzisiaj nad ludkami. Sporo będzie w nich szpachlowania i szlifowania.

Ja robiłem od nich "fiziljerów" i to były najgorsze, po Alangerze, figurki jakie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko 2 fotki dam, nie ma co pokazywać zaszpachlowanych i szlifowanych figurek. Obecnie to skleiłem elementy działa i zaszpachlowałem. Robota zwolniła bo trzeba czekać aż wyschnie szpachla i się wyszlifuje . Niestety taki zabieg dotyczy prawie każdego elementu . Jednak nie przeraża mnie to wcale. Po prostu trzeba jechać do przodu

th_DSCN3247.jpg th_DSCN3248.jpg

Wymieniłem wszystkie uchwyty na druciane. Plastikowe były do bani i połamały się przy wycinaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się starzeję, tempo sklejania zaczyna strasznie spadać . Chyba przez to ciągłe szpachlowanie. Ciągle coś do poprawki. Ale już wychodzę na prostą. Elementy posklejane i teraz ostatnie poprawki i malowanie wnętrza pojazdu i działa. Postępy niewielkie więc ogólna fotka zbiorcza wypocin.

th_DSCN3249.jpg

Po świętach chyba poskładam układ jezdny i gąski, żebym mógł jakoś do podstawki dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj wieczorem i dziś rano wnętrze dostało kolorku. Pomalowałem wewnętrzne części kadłuba oraz elementy działa. Zielone tez zrobiły się inne elementy, które pomalowałem w ramkach. Kolor to Humbrol 102. Zdjęcia jeszcze mokre . No to po świętach będzie można dokończyć środek i zająć się dalszą budową.

th_DSCN3265.jpg th_DSCN3266.jpg th_DSCN3267.jpg

th_DSCN3268.jpg th_DSCN3269.jpg th_DSCN3270.jpg

Zapomniałem zrobić fotki działa i kołyski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie pchnąłem robotę trochę do przodu. W przerwach miedzy jedzeniem poobijałem wnętrze. Pomalowałem na czarno też kilka elementów. Te obicia na podłodze to i tak pewnie znikną pod pigmentami i błotem. Teraz będzie trzeba to wszystko zwaszować bo na razie śmiesznie wygląda . Na burty będą jeszcze przyklejone półki na amunicję i siedzonka dla załogi. Działo też już poskładałem do kupy. Z przodu widać niepomalowany fragment i ogólnie niedorobiony kolorystycznie. Nie przejmuję się tym, bo ta cała część akurat będzie schowana w osłonie. Sama lufa też nie domalowana, zrobię to po zmontowaniu już większości wozu razem z hamulcem wylotowym. Wyhodowałem też trochę pocisków.

th_DSCN3345.jpg th_DSCN3346.jpg th_DSCN3347.jpg

th_DSCN3348.jpg th_DSCN3349.jpg th_DSCN3350.jpg

th_DSCN3351.jpg th_DSCN3352.jpg th_DSCN3353.jpg

th_DSCN3355.jpg th_DSCN3356.jpg th_DSCN3357.jpg

th_DSCN3358.jpg

Tylna ściana jeszcze nie ruszana bo muszę znaleźć jakieś zdjęcie, zeby zobaczyć co to jest wokół drzwi? Jakieś deski pomalowane na zielono czy coś innego. Może ktoś z was wie co to ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - odrazu z grubej rury ale jest jeszcze czas na poprawę - te obicia są zle, nienaturalnie duże, przypadkowe. Postaraj się je poprawić bo zacny temat robisz.

Acha błotniki sa powyginane znakoicie - jak je pomalujesz to będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo rany... mój żołądek i głowa . Ufff ciężko się kończą odwiedziny u kuzyna . Z trzęsącymi rękoma i lukami w pamięci z dnia wczorajszego postanowiłem coś porobić przy modelu. Jak zasiadłem to nie miałem siły wstać i kleiłem co można było.

Zwashowałem kadłub w środku, podoklejałem siedzonka, Porobiłem półki na pociski. Udało mi się skleić działo z osłonami. Burty nadbudówki też dostały kilka elementów.

 

Mam pytanie. Jakiego koloru powinny być pociski. Instrukcja mówi że srebrne ale czy na pewno?

 

th_DSCN3376.jpg th_DSCN3379.jpg th_DSCN3380.jpg

th_DSCN3381.jpg th_DSCN3382.jpg th_DSCN3383.jpg

th_DSCN3386.jpg th_DSCN3388.jpg th_DSCN3389.jpg

Na podłogę pójdą jeszcze pigmenty i trochę błotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś zrobiłem błoto w kadłubie. Pierwszy raz używałem Migów i żywicy do nich też Miga. Ogólnie to nie miałem styczności jeszcze z takim błotem więc mam pytanie. Przejrzałem wątki o tym ale nie znalazłem odpowiedzi.

Robiłem tak:

-wsypałem do naczynka piasek,

-wsypałem pigmenty w różnych odcieniach,

-dodałem żywicy i wymieszałem,

-nałożyłem na model.

Powstała jasno brązowa jednolita masa. Gdy wyschło nałożyłem na sucho znowu różne odcienie pigmentów i pędzlem nałożyłem Fixera. I wszystkie kolory zniknęły, a powstała znowu jednolicie brązowa powierzchnia. Poza tym Fixer "zalakierował" na półmat i wygląda to jak mokre błoto. To tak ma być? Jak wszystko wyschło to nałożyłem znowu pigmenty pędzlem żeby było ciemne i zróżnicowane.

Jak oglądałem relacje gdzie było błocone zdrowo, to otrzymujecie takie fajne różnokolorowe grudy (takie coś można zobaczyć w relacji "Tygrys I kierat" , piszę z pamięci więc mogę coś przekręcić). U mnie to wyszła jednolita masa . Otrzymujecie zróżnicowanie działając na sucho na końcu? Niech ktoś mi odpowie jak to u niego wygląda błoto w czasie pracy. Nawet w wątku Rafała Jankowskiego z 7TP błoto jest "różnokolorowe".

Dobra czas na foty.

th_DSCN3390.jpg th_DSCN3391.jpg th_DSCN3392.jpg

Stojaki na pociski już gotowe czekają aż się z błotem uporam.

th_DSCN3393.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach tak tego nie widać ale fajne trójwymiarowe błoto powstało. Jutro postaram się dać lepsze foty z wklejonymy pociskami.

 

Jest to żywica akrylowa Miga, można ją dostać w sklepach. Nie śmierdzi i ma półpłynną konsystencję, półprzezroczysta.

http://www.jadarhobby.pl/p032-zywica-akrylowa-pigmentow-p-8543.html

 

Jest to moje pierwsze spotkanie z tym więc na razie nie mogę zbyt dużo powiedzieć. Ale bardzo dobrze trzyma się modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.