Skocz do zawartości

M998 - TRYLOGIA LIBAŃSKA cz.III - Italeri 1/35


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Jako że czekam na kolejne detale do modeli z pozostałych wątków warsztatowych, tych już założonych, postanowiłem wykonać 'szybki projekcik' - ot, po prostu łatwo, szybko i przyjemnie - bez zbędnego kombinowania.

Wybór padł na model Humvee w barwach Libańskich Sił Interwencyjnych, a konkretnie 4 Brygady Powietrznodesantowej. Model w zasadzie idealnie wpisuje się w ramy szerszego projektu - Trylogii Libańskiej - który to postanowiłem wykonać pod wpływem znajomego z Libanu

Zaczynam niejako 'od dupy strony', czyli od części trzeciej, ale co tam. Czasem tak bywa. Tytuł tego 'odcinka' to "Ya Hami el Hima"

Oto oryginał:

pascalesakr4.jpg

pascalesakr6.jpg

foto: Pascale Sakr via Zaher Lebanon (many thanks Zaher )

Mowa o samochodzie rzecz jasna, a nie o piosenkarce (Pascale Sakr - zdjęcia z planu kręcenia videoclipu do kawałka o tejże jednostce - jeśli ktoś ciekawy to:

http://www.youtube.com/watch?v=iaB4XRZyuB4 - ów Humvee i inne pojazdy w 'pikselu' w filmiku występują).

A tutaj już model:

P1010306.jpg

P1010307.jpg

Zmuszony byłem kupić produkt Italerii - jedyny, który odpowiada tej wersji ze zdjęć (przy okazji - dzięki Zbyszku). Nie jest tak dobry jak Tamiya czy Academy, ale powalczymy z nim. Od razu wymienię opony (są tragiczne) na te z Academy albo żywiczne z Real Model

P1010308.jpg

Blaszek nie przewiduję, bo szczerze mówiąc nie chce mi się z nimi bawić. Poza tym zestaw Eduarda jest dziś ciężko dostępny i niestety nie najlepiej opracowany (wiem, bo już go robiłem). Zatem mojego M998 wykonam z zamkniętymi drzwiami - wnętrze jest pustawe więc nie ma co go eksponować (spoko, piksele na wewnętrznej stronie drzwi namaluję - nie ma obawy). Docelowo model będzie umieszczony na winietce z kawałkiem drogi i dwoma figurkami libańskich komandosów (mam nadzieję, że dotrą do mnie nim skończę malowanie, hehehe).

pozdrawiam i zapraszam do śledzenia wątku. Wszelkie komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, żeby nie było, że tylko rozpoczynam tematy i ich nie kontynuuję, to zapodaję fotki na dowód, ze coś tam dłubnąłem przy modelu:

P1010313.jpg

P1010314.jpg

Skleja się tak sobie, ale jakoś idzie. Widać, że forma lata świetności ma już za sobą. Już wiem, że część elementów będę musiał dorobić 'na piechotę'. Np kratę na przodzie pojazdu. Początkowo planowałem dać żywiczną z zestawu CMK do Humvee, ale jak zobaczyłem jak to wygląda w czeskim wykonaniu to się załamałem. Krzywe, nierówne, po prostu dramat. Wyprostować by się jeszcze dało, ale to 'coś' ma różne grubości na całej długości - tragedia. Szybciej zrobię z drutu.

P1010316.jpg

P1010317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miła ta Humvee.... poważniej pisząc ciekawy projekcik, kangur wygląda jak po kilku dzwonach . Życzę powodzonka .

 

Ps Grzegorzu ja to wiedziałem .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne

Już widze jakąś Kasie Cerekwicką śpiewającą "oooooooo pierwszy pułk komandosów z Lublińca nanananananana"

Podziwiam chęć podejmowania takich tematów, ja bym wymiękł w fazie planowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam z perfidnej złośliwości ci komandosi też w pixelach ? Słabo na fotkach widzę, ale w filmie wydawało mi się że właśnie pixeloza tam panuje... Jeśli tak... to zdrowia życzę ... Proponuję już dziś zapisać się na wizytę u okulisty bo kolejki, ech ta dzisiejsza służba zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam z perfidnej złośliwości ci komandosi też w pixelach ? Słabo na fotkach widzę, ale w filmie wydawało mi się że właśnie pixeloza tam panuje... Jeśli tak... to zdrowia życzę ... Proponuję już dziś zapisać się na wizytę u okulisty bo kolejki, ech ta dzisiejsza służba zdrowia

Jeszcze nie wiem w jakich mundurach ich zrobię. Jednego pewnie w pikselu, a drugi to może z jakiejś innej formacji - w Libanie mają masę różnych typów mundurów - praktycznie co jednostka to inny.

U okulisty wykupiłem abonament, zatem mam ryczałt, hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejżałem teledysk - fajny choć spodzieałem się nieco żywszej myzyki - cóż "cultural differences..."

Pikseloza się u nich strasznie rozpanoszyła. Chyba to na złość modelarzom wymyślili

Projekt będzie totalnie unikalny. Powodzenia! Będę śledził co się dzieje.

 

A ten zderzak to faktycznie kicha. Coś dzisiaj jakieś złe dni dla zderzaków nastały

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wykorzystać, jako już "zmęczony" życiem?

No tak, mógłby być pognieciony - nie ma problemu. Ale od 'zmęczenia życiem' zderzaki nie puchną w niektórych miejscach

A poza wszystkim ma, czego się można po tej plugawej firmie spodziewać, zły kształt - oryginał jest kanciasty.

Najbardziej irytującą rzeczą w modelach Italeri, przynajmniej tych starszych, jest wszechobecność śladów po wypychaczach we wszystkich możliwych miejscach.

P1010323.jpg

Trochę szpachlowania jest, ale nie ma tragedii - bałem się, że będzie znacznie gorzej

P1010324.jpg

P1010325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba faktycznie lepiej zderzak wykonać z drutu...

Powiedz czy masz jakiś specjalny patent na malowanie tego "kwadratowego" kamuflażu? ( bo po przeliczeniu na skalę to te obwódki- kwadraciki będą bardzo małe - stąd moje pytanie )

A poza tym temat ciekawy i życzę powodzenia w budowie i walce ze zderzakiem

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wszechobecność śladów po wypychaczach we wszystkich możliwych miejscach.

miałem kilka razy nieprzyjemność..co zrobić, jak sie nie ma co się lubi...to się musi, co sie ma

Już nie wklejaj tych szpachli, dawaj przejdź do meritum - PIXELOZA ™

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żywiczne z Real Model...

To są raczej koła z Pro Art Models (Super Swamper Wheels). A na zdjęciach oryginalych pojazdów widziałem je jedynie w używanych w Iraku i Afganistanie Humvee w wersji GMV (czyli tzw. Dumvee).

 

zły kształt - oryginał jest kanciasty

Nie do końca, to są dwa różne typy osłon. Taka jak na zdjęciu tego libańskiego cudaka, w plastiku jest w obu zestawach Humvee z Tamiyi, a fototrawiona w zestawach Eduarda do tych Tamiyowych Humvee.

 

Oczywiście jeżeli ma być...

...łatwo, szybko i przyjemnie - bez zbędnego kombinowania...

...to co napisałem to tylko zbędne techniczne szczegóły, i tak przeciez chodzi tylko o malowanie;) Nie mogę się doczekać końcowego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że czekam na kolejne detale do modeli z pozostałych wątków warsztatowych, tych już założonych, postanowiłem wykonać 'szybki projekcik'

 

A juz sie zastanawialem dlaczego relacja z Short Crusader'em zamarla. Fajny model wybrales na "w miedzyczasie". Mam sentyment do Hummera bo kiedys skleilem jednego z GPMu. No i ambitnie planujesz zrobic model z tego ugniotka Italeri. Nie sluchaj Rafala ani Erni'ego i dawaj fotki wszystkiego . Z malowaniem nie ma sie co spieszyc bo mozna spiepszyc (wiem, bo spiepszylem ). Chce zobaczyc Twoj model krok po kroku: zderzak od podstaw i wszystko inne czego moglbym sie od Ciebie nauczyc.

 

Pozdrawiam i milej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żywiczne z Real Model...

To są raczej koła z Pro Art Models (Super Swamper Wheels). A na zdjęciach oryginalych pojazdów widziałem je jedynie w używanych w Iraku i Afganistanie Humvee w wersji GMV (czyli tzw. Dumvee).

 

zły kształt - oryginał jest kanciasty

Nie do końca, to są dwa różne typy osłon. Taka jak na zdjęciu tego libańskiego cudaka, w plastiku jest w obu zestawach Humvee z Tamiyi, a fototrawiona w zestawach Eduarda do tych Tamiyowych Humvee.

 

Oczywiście jeżeli ma być...

...łatwo, szybko i przyjemnie - bez zbędnego kombinowania...

...to co napisałem to tylko zbędne techniczne szczegóły, i tak przeciez chodzi tylko o malowanie;) Nie mogę się doczekać końcowego wyglądu.

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś O tych żywicznych kołach zdążył mi już Erni powiedzieć, że się nie nadają. Zatem wrzucę te z Academy. Rama - dokładnie, są dwa rodzaje, ale ta z CMK w zasadzie nie przypomina żadnej (mam na myśli mocowanie do zderzaka i ogólną bezkształtność).

Edka nie będę kupował, Tamiyi nie mam akurat, tak więc ramę zacząłem strugać samemu - jutro pewnie ją dokleję do modelu.

Decydując się na model Italeri (zresztą wyboru nie miałem - tego 'brezentowego' nikt inny nie robi chyba), wiedziałem na co się piszę - byłem już po lekturze Twojego tekstu - kompilacji Humvee na starym PWM

No widzę że walka trwa. Sewer ,a może w ramach utrudnienia czas realizacji do 31.12.2008 ? (do godziny 24 fotki musza byc na forum) Smile

 

Co Ty na to?

Nie da rady - chory jestem i ledwo zyję. W gorączce źle pixel się nakłada.

 

zderzak od podstaw

zderzak będzie wieczorem lub jutro - jeśli dożyję

 

Mały apdejt:

pociągnąłem wsjo surfacerem i poskładałem do kupy na sucho. Musi być dobrze spasowane, bo będę malował modułowo

P1010327.jpg

P1010328.jpg

P1010329.jpg

P1010330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zresztą wyboru nie miałem - tego 'brezentowego' nikt inny nie robi chyba...

 

Robi MIG (konwersja do Tamiyi), ale to raczej droga przyjemność i chyba zbędna w tym przypadku.

Można by się przyczepić do wycieraczek i foteli, ale po co Lusterka dajesz te zestawowe? Z dorobieniem podwyższonego wlotu powietrza raczej nie będzie kłopotu. Malowanie i tak odwróci uwagę od ewentualnych niezgodności z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka dam nowe, 'komin' już dorobiony Na fotele też zwracał mi Erni uwagę, ale , ze drzwi będą pozamykane.... przy odrobinie dobrej woli można przymknąć na to oko

O wycieraczkach zapomniałem coś pokombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Właśnie do mnie Erni zadzwonił, że ma jakieś blachy jeszcze do Humvee, i że jutro mi je da. Zatem taką ładną biel, którą sobie skomponowałem - Off White (z dodatkiem brązu i szarego) szlag pewnie trafi, bo w ruch pójdą piły, skalpele i inksze narzędzia tortur

P1010334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.