Skocz do zawartości

M1A1 Abrams Dragon 3535 1/35...W Hołdzie...


Mateusz Miarka

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem!

Czas leci, konkurs zimowy ruszył, więc i ja postanowiłem dołączyć się do konkursu.

 

Zanim omówię sprawy techniczne...chcę zadedykować ten model, wszystkim żołnierzom i ludności którzy zgineli podczas wojny irackiej. Obydwie strony na to zasługują, w wojnie niema wygranych i przegranych, wszyscy ponosza straty, wojna zawsze wiązała się z cierpieniem...chcąc przybliżyć ten fakt, stworzyłem krótki film w hołdzie dla tych ludzi, mam nadzieję że da wam to coś do myślenia, w tym temacie to będzie chyba na tyle...

film http://pl.youtube.com/watch?v=EIpdt5McHA0

 

Teraz przejdzmy do modelu, jest to abramsa firmy dragon nr 3535 w skali oczywiście 1/35, za cenę okolo 125zł, otrzymujemy 12 ramek z częściami, 2 małe arkusze blaszek, aluminiowa lufe, gąsienice z pojedyńczych ogniwek(magic track), 4 wersje malowania, dosć czytelną instrukcję, sam model zapewne będzie się sam sklejał:) Wiem bo już go kiedys sklejałem:)

spasowalnośc bardzo dobra, wymiarowo to niewiem, ale z tego co sie orientuje i czytałem, to jest to najlepszy model abramsa, model najprawdopodobniej stanie na dioramce, 1 w życiu:) dokupiony tez bedzię hummer , figuranci,tobołki.. a co do samej tematyki dioramy, to już w przyszłym roku. Wzorować sie bede na wieeelu zdjęciach, i z każdego cos potrochu zapożyczę sobie:D

 

Zdjęcia kiepskie bo to jedynie nokia

Zawartość:

d905839b085a1ac7m.jpg6826ce8ddc0e1977m.jpg

Pierwsze kroki...

Niestety , ale po wstepnych przymiarkach, wanna była zwichrowana(ten typ modelu dragona chyba tak ma )

Ale że jestem w goracej wodzie kąpany -gorąca woda, zapalniczka i kropelka i wanna jak nowa:mrgreen:

6cf234958030d103m.jpg56d6cd935c028050m.jpg

Koła

11e0b10e99eda31bm.jpg

magiczne ogniwkowe gaski z toną wypychaczy

ba50fccf5b9247c4m.jpg

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magiczne ogniwkowe gaski z toną wypychaczy

I tak trzeba usunąć mniej niż połowę, bo tyle widać!

Też dzisiaj kleiłem kadłub. Trochę siłowania było - mimo wszystko ciężko pewnie przy takich dużych częściach utrzymać idealną geometrię.

Powodzenia dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posuwaja się dość szybko, tylna płyta na silnik posklejana i zablaszkowana Prawe ekrany pancerne samontowane na sucho, skończyłem też elementy okolic błotników, w sumie to wszystko zrobiłęm poza tyłem Idzie szybko i sprawnie. Fotki są opóznione, model dostałęm przed wczoraj rano OK, ok, tempo mam niezłe ale mam calutki dzień na sklejanie..wiec nierobie go 3 godzin dziennie Ale najgorsze przedemna, gąski, wieża i malowanie i dłuuugi brudzing...dziękuje za "zainteresowanie tematem" ale proszę was o komentowanie i ewentualne doradzanie w sprawie modelu, wiem fotki kiepskie Postaram sie naprawdę o lepsze zdjęcia.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, troche mojej winy jest, ale czy to znaczy że jest to temat tabu? Chyba nie... Mam cel, z którego jestem dumny..Ok, koniec TEGO TEMATU, czas na model...P.Reggy Posłuchaj, mam pytanie do ciebie, zgubił mi sie mały element, tzn. nr. V21 ten z tyłu, wycinałem go skalpelem i jakoś "wystrzelił" z czego by to mozna zrobić?, bo jakby niepatrzec to bardzo widoczny element...Masz moze jakies fotki, które przedstawiaja abramsa bez nich??? Bo na moich wszystkie te uchwyty mają Co radzisz?P.S który hummer w 1/35 bez blaszek bedzie sie prezentował najlepiej? Poza Tamiya Bo niechce płacić 100zł za humerka Italeri czy academy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, ta część to drobiazg - dorób ją po prostu z drutu miedzianego. A najlepiej obydwie, coby nie odbiegły od siebie wyglądem. To przecież zwykły uchwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci idzie Mateusz i tak jak koledzy piszą najlepiej ucho ( czy nawet wszystkie) dorobić z drutu.

 

Dedykacja jak widać kontrowersyjna się okazała.

Ni niestety Marcinie, ale ja sie tym nie przejmuję Odezwij się na gg, to sie na jakieś małe ugadamy moze kiedyś

A teraz czas na model:) Ekrany pancerne trzymaja sie tak tylko co by same nie odpadły:)(na maskolu )

Przód kadłuba skończony, blaszki na płycie przyklejone, jak widać z lewej strony, mocowanie blotnika jest wygięte, i tak ma być N awielu fotkach tak jest, a i w z tej strony błotnika nie będzie, fartuch w prawym błotniku powstanie z puszki po piwie następnż rzeczą bedzie zabranie sie za tył, okolice silnika,

3de865638c2d0fd7m.jpg

i teraz kolejne pytanie...

Czy te elementy są konieczne?Bo na fotach zabardzo tego niewidziałem... http://www.mojehobby.pl/show_file.php?src=http%3A%2F%2Fwww.mojehobby.pl%2Fzdjecia%2F4%2F9%2F5%2F1140_54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się na gg,

 

moje super orange mobile się zawiesza średnio co 10min więc z gg korzystam raczej sporadycznie :(

 

może byś się pokusił o przeróbkę humwve na wersję "polską" takie spotkanie na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat intensywnie podmoderowany

Powodzenia w budowie!

Wesołych świąt!

A teraz idę ryć swojego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, wstawiam jedną fotkę, słąbej zresztą jakosci, mój internet strasznie chodzi wolno, więć, niemiałem jak fotek wrzucać, model w tej chwili wygląda tak, bedzie jeszcze raz malowany Bo mi troche te malowanie niewyszło, ale koncepcja jest ustalona

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a7f533448ea5e3b.html

9a7f533448ea5e3bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie niezbyt wyrazne, ale wyglada niezle. Ten napis to wklad wlasny?. Widze ze dorobiles z tylu kosz.
Tak, napis sam zrobiłem, ale jest to taki próbny napis,widziałem go kiedyś na necie na jakimś abramsie, model będzie malowany jeszcze raz, bo z efektu nie jestem zbyt zadowolony, kosz jest z zestawu blaszek dragona, brudzenie chcę wzorować na tym, jaka farba była by odpowiednia na ten kolor? Taka bardziej pomarańczowa, teraz malowałem pactra a118 gulf armor sand, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/61/M1-A1_Abrams_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, lepiej był napisać na fartuchach "Screw you guys, I'm going home", na militaryphotos.net w dziale "Funny military pictures" na jednej z pierwszych stron jest Jak nie, to na CIPie z przodu wieży napisz "Today Baghdad tomorrow Paris" też jest w tym dziale

EDIT:

http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=14509&d=1159891028

Pamięć nie ta, to nie yło na Abramsie

cartmantanklx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.