Jump to content

Weibritter - Super Robot Wars - Kotobukiya -1/144

Recommended Posts

Z racji, iż straciłem zapał do mustanga i w ogóle do aut, a wręcz odwrotnie aż ręce mi się palą do mechów (robotów), postanowiłem wystawić w konkursie tego oto "robocika":

DSC01762.jpg

In box:

DSC01771.jpg

DSC01772.jpg

DSC01773.jpg

DSC01774.jpg

DSC01775.jpg

DSC01776.jpg

DSC01777.jpg

DSC01778.jpg

DSC01779.jpg

DSC01780.jpg

DSC01781.jpg

DSC01782.jpg

Instrukcja (pomijając schemat składania elementów):

DSC01783-1.jpg

DSC01784.jpg

DSC01785.jpg

Wykonanie powala na kolana, elementów od groma, a po złożeniu zaledwie jakieś 16cm wys.

Wypraski są w odpowiednich kolorach, na upartego wystarczyłoby wyciąć wypolerować miejsca ucięcia i złożyć. Ale co to by był za model??

Malowanie zgodne z instrukcją, oczywiście od siebie dodam cieniowanie aby model wyglądał bardziej realistycznie.

Po jakiś 5-6 godzinach udało mi się złożyć wszystko w jedną całość. Większość części jest już przygotowana do podkładu. Od rana będę wypełniał niektóre szczeliny klejem CA ( zamiast szpachli ) i wkrótce podkład.

Oto poglądowe zdjęcia tego co wyszło bo długiej pracy ( nie posiada wszystkich malutkich elementów - tymi zajmę się przed podkładowaniem.

DSC01789.jpg

DSC01790.jpg

DSC01791.jpg

Ciekawy ten mech, chociaż nie kojarzę z jakiej serii anime jest!? W sumie taki gundamowy klimat, z domieszką elementów z średniowiecznych zbroi

Ogólnie bardzo fajne te modele, prawda?? Bardzo uniwersalne. Jak ktoś nie ma zajawki na sklejanie to po prostu je składa. A jak ktoś para się modelarstwem to są ta świetne wyjściowe plastiki, z których można fantastyczne modele zrobić.

Ja w ostanim czasie bardzo ‘zajarałem’ się tymi mechami:

http://www.1999.co.jp/eng/10064028

Po oglądnięciu kilku odcinków serii Votoms, stwierdziłem, że są to fantastyczne modele na dioramy!!

Polecam zerknąć tutaj:

http://pl.youtube.com/watch?v=wlW2s4UZcpA

Duch Szeregowca R. wiecznie żywy!!

Anime - Super Robot Wars OG - wszystkie odcinki są na youtubie więc za free możesz obejrzeć. Mam jeszcze jednego z tej serii, i jednego wczoraj zakupiłem. Jeszcze kilka ich zostało, lecz spłukałem się na święta z suszarnią i farbami itp więc muszą trochę poczekać.

A co tego co mi pokazałeś - zupełnie nie mój klimat - ja właśnie lubię coś na pograniczu gundama i "magicznych stworzeń" czyli jakiś gundamowy robot właśnie z domieszką skrzydeł, kolcy itp.

No ciekawe, ciekawe. Widzę,że robociska opanowały Cię całkowicie , hehehe

Tylko jedna mała uwaga - w tytule napisałeś WEIBRITTER, a na pudełku stoi jak byk WEISSRITTER, czyli Biały Rycerz Nie jestem dobry z niemieckiego, ale po mojemu tak właśnie powinno być. Zresztą Kuba Ślęczka, germanista skądinąd, powinien nam to wytłumaczyć dokładniej .

Sorry, że się czepiam, ale nie mogłem na ten tytuł wątku patrzyć