Jump to content
wojtek

Lokalizacje sklepów dla modelarzy w Polsce...

Recommended Posts

Czy ktos zna sklepy modelarskie w Toruniu?

Witam. Został jeden sklep modelarski w Toruniu na ul. Szosa Chełminska czyli poprostu targowisko na Chełminskiej. Czynny zawsze oprócz poniedziałku od 10 -14 gdz. Pozdrawiam.

Guest
10 -14 gdz

Czyba nie.

Była jeszcze „Jamka” a może nadal jest , otwarta tylko czasem. Na Jęczmiennej.

Ale u Mirka na targowisku jest spoko.

Dzięki za odzew. Czy to bliżej placu Teatralnego? No i czy w ogóle warto tam zajrzeć?

Witam. Jamka już dawno nie istnieje został tylko sklep na targowisku. Droga z Placu Teatralnego prosta odległośc dwóch przystanków autobusowych. Zależy co kolega chce kupić. Pozdrawiam.

Witam,

Przypomniało mi się, że jutro jadę ze szkołą do teatru ;) Słowackiego w Krakowie.

I tu jest moje zapytanie: czy ktoś zna adres sklepu modelarskiego(plastik) w tym rejonie, ewentualnie 1h na marsz w tą i z powrotem (może wezmę plan?)?

Pozdrawiam

Czołem Pawle. Najprościej, jeśli spod teatru pójdziesz wzdłuż murów obronnych [w stronę Bramy Floriańskiej] ul. Pijarską, mijając dwie główne ulice biegnące do Rynku Głównego - Floriańską i Św. Jana. A na trzeciej - Sławkowskiej jest bardzo dobry [co nie znaczy, że tani] sklep PHANTOM. Znajdziesz go w 1/3 ulicy - idąc do Rynku - po stronie lewej. Uważnie rozglądaj się - sklep mieści się, mówiąc po krakowsku, w podworcu. Pieszo - i tylko - tak to jakieś 10-15 minut spokojnym marszem. Rzuć okiem na plan Krakowa w necie.

A jeśli będziecie z wycieczką [co się często zdarza] w jednym z hipermarketów, to na stoiskach zabawkowych możesz upolować Hellera lub Revella, koniecznie sprawdzaj ceny na czytnikach ! Pozdrawiam z gór Paweł

Dzięki, przydało się, przeszedłem się, looknąłem i nic nie zakupiłem ;), chwilowo nie mieli tego co chciałem...

Wstąpię następnym razem.

A i jeszcze jakby ktoś chciał to po tej samej stronie na tej ulicy idąc w stronę rynku jest sklep z zabawkami i artykułami papierniczymi, modele też mają.

PS plan miasta w kieszeni się przydaje ;)

PS2 fajna atmosfera panowała w tym sklepiku, jak dla mnie wyglądał(taki mały w zaułku) jakby był spadkiem rodzinnym prowadzonym od pokoleń, /przytulnie/

PS2 fajna atmosfera panowała w tym sklepiku, jak dla mnie wyglądał(taki mały w zaułku) jakby był spadkiem rodzinnym prowadzonym od pokoleń, /przytulnie/

hmmm to chyba dużo się zmieniło od kąd byłem tam ostatni raz czyli kilka lat temu bo właśnie z powodu atmosfery tam nieprzychodziłem

Nie, wiem, byłem pierwszy raz i sprzedawcy wg mnie mieli dość dobre podejście do klienta(mnie ;). Ale zaznaczam, że to jest tylko moje odczucie, może nie zawsze tak jest. Niedługo będę tam znów, więc zobaczymy.

OT ale pogoda była wczoraj paskudna...

Witam!

Interesuje mnie jedna sprawa a mianowicie:

Czy w Poznaniu są jakieś sklepy modelarskie?

Wybieram się tam we wtorek do Starego Browara i jakby jakiś był to bym wpadł.

Z góry dzięki z pomoc

Jak będziesz w Starym Browarze to na Półwiejskiej masz sklepik w bramie (mniej więcej w połowie ulicy po lewej stronie idąc od SB). Na końcu Półwiejskiej jest Kupiec Poznański tam na drugim piętrze masz sklep "Pantera". Niedaleko Kupca na ulicy Paderewskiego w budynku Bazaru jest również sklep modelarski. Na Placu Wielkopolskim jest podobno dobrze zaopatrzona księgarnia (archiwalne numery czasopism + militaria). Na Gąsiorowskich (boczna od Głogowskiej niedaleko Dworca Zachodniego PKP) jest druga "Pantera". Z plastików to chyba tyle są jeszcze sklepy z systemami bitewnymi i RC.

Witam

Są tylko 3 sklepy i w dodatku wszystkie w centrum.

Dwa są w miejscach o podwyższonej dzierżawie, więc ceny to kosmos, ale jeden jest bardzo blisko od "Browarów" i w dodatku na podwórzu, więc ceny są o wiele ciekawsze.

A więc:

1. Sklep modelarski idąc ulicą Paderewskiego w dół do Starego Rynku. Naprzeciwko Muzeum Narodowego. Ceny bardzo zawyżone a obsługa bardzo nieprzyjemna (szczególnie kobita).

2. Sklep modelarski w Kupcu Poznańskim na ulicy Strzeleckiej - 2 piętro. Ceny bardzo zawyżone, ale obsługa już lepsza. W każdy ostatni dzień miesiąca obniżają ceny o 10%.

3. Sklep modelarski w podwórzu przy ulicy Półwiejskiej (znany deptak). Przy tej ulicy również jest Stary browar. Sklep znajduję się gdzieś w połowie deptaka na wysokości ulicy Kwiatowej. Idąc z Browaru w stronę centrum będzie po lewej stronie Półwiejskiej. Najniższe ceny w Poznaniu i najlepsza obsługa. I najważniejsze, że można się targować. Sprzedawca chwilkę pomyśli i na pewno coś opuści. Czasem nawet 10 zł przy kwotach 60-70 zł. Więc należy się targować. Tylko uwaga, bo sklepik jest bardzo malutki (jakieś 1x2 m. Maksymalnie mieści się tam z 6 osób w ścisku.

Dodatkowo masz na mapce zaznaczone sklepy i Browar.

92e5ff92dae2b222.jpg

edit: Nie wiedziałem o drugiej "Panterze".

Ja zdecydowanie polecam sklep na Półwiejskiej,kupuje tylko tam,dobra obsługa i niskie ceny,a jeśli czegos niema to ide na Padarewskiego (co do obsługi-ja nie narzekam,zawsze miło mnie traktują tam nawet ów "kobita" ) a jeśli tam niema tego co mnie interesuje,to ide z wilekim bólem doPantery,nielubie tu kupować,ceny wysokie,a obsługa jakas taka dziwna.

Wielkie dzięki chłopaki za pomoc, a Samik :piwo: za mapke

A są otwarte tak jak większość do 18 czy inaczej.

Wielkie dzięki chłopaki za pomoc, a Samik :piwo: za mapke

A są otwarte tak jak większość do 18 czy inaczej.

Na Półwiejskiej do 18:00, na Paderewskiego do 19:00 a w Kupcu chyba do 20:00 albo 21:00 ale co do ostatniego to pewien nie jestem. Wydaje mi się, że mają otwarte tak długo jak pasaż a pasaż jest chyba do 21:00.

Pozdrawiam

Samik

Jeszcze raz dzięki wielkie

Nie wiedziałem więc wrzuciłem tutaj. Czy wiecie moze czy jest jakiś sklep modelarski w Będzinie?? Albo w sosnowcu?? Siostra tam mieszka i na studia chodzi więc moze by coś od czasu do czasu kupiła braciszkowi jakby wiedziała gdzie takowe sa:P

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich;)

Cya

Polecam przejechać się do Katowic. Nie jest daleko, a wybór duży Z Będzina z pod zamku wsiąść w autobusik np. 814 i jechać do Katowic. jazda trwa koło 20 minut. Wysiąść na przystanku za rondem (ul. Korfantego) i już się jest pod sklepem Model Hobby- bardzo duży wybór wszelakich modeli i akcesoriów. Albo potem pojść na rynek i z rynku w lewo w ul. Warszawską i tam na wysokości kościoła ewangelickiego jest szyld "sklep modelarski" ul. Stanisława 5. Bardzo fajny i przyjemny sklepik, do którego lubię chodzić przemiła pani prowadzi ten sklep- polecam Jest jeszcze jeden wariant- podejść pod dworzec pkp i z tamtąd podjechać prawie każdym autobusem 1 przystanek- na ul. Mikołowską i tam też zaraz za przystankiem, na wysokości kościoła jest szyld i sklep modelarski "Model Fan"- też duży wybór i dużo modeli RC. Ostatnią możliwością jest jadąc z Będzina czy Sosnowca wysiąść na przystanku "Katowice- hotel Novotel" (prawie wszystkie autobusy w kierunku Katowic tam jadą) i podejść w stronę tego hotelu i osiedla "gwiazdy" i tam też pomiędzy blokami jest sklep modelarski. Polecam zatem wypad do Katowic pozdrawiam, Radek

Dzięki, kiedyś napewno zajze;) dzisaij jade do będzina, ale do katowic chyba już nie zdaże podskoczyć;/

cya

W Sosnowcu był takowy sklep modelarski, z tego co wiem juz tam nie ma.

Mogę sie myliś chyba że został gdzies przeniesiony.

Witam

W przyszłym tygodniu będę na krótkich wakacjach nad morzem i przy okazji chciałem zapytać o sklepy modelarskie w okolicy.

Domyślam się, że w Jastarni, Władysławowie czy na Helu takowych sklepów raczej nie będzie ale będę również zwiedzał Gdańsk, Gdynię i Sopot i dlatego pytam o sklepy w tych miastach.

Najbardziej interesują sklepy w których mogę kupić wszelkie gotowce Trumpetera, Dragon Armor i Cando.

Pozdrawiam

Samik