Jump to content
wojtek

Lokalizacje sklepów dla modelarzy w Polsce...

Recommended Posts

witam panowie mam pytanie poszukuję sklepu modelarskiego w miastach np stalowa wola ,chełm ,kraśnik ,łęczna .konkretnie chodzi mi o modele renault magnum ,jeżeli ktoś by się orientował i mógł podać namiary to był bym wdzięczny dodam że w necie nie znalazłem nic konkretnego

pozdrawiam

Serdecznie witam i uprzejmie pytam

W nadchodzącym tygodniu będę miał okazję przebywać w Gdańsku. Czy szanowni forumowicze mogli by polecić mi w tym mieście jakieś sklepy modelarskie oraz antykwariaty (tu chodzi mi głównie o modele kartonowe oraz monografie).

Aby nie zaśmiecać wątku bardzo proszę o kierowanie odpowiedzi na PRIV

Bardzo uprzejmie dziękuję

raczej marne szanse na jakiekolwiek informacje o sklepach

Bo prawda jest i taka, ze w Gdańsku nie ma takiego porządnego sklepu modelarskiego. We Wrzeszczu w CH Jantar masz sklep z modelami, ale to są głównie modele kolejarskie, choć i jest trochę plastikowych. Na Zaspie w pawilonach na przeciwko ETC też był kiedyś modelarski, ale oni się przestawili raczej na modele RC i wątpie, żebyś znalazł tam to czego szukasz. Był także modelarski na Rynku na Przymorzu, ale jakiś czas temu te budki w których się znajdował poszły do wyburzenia, więc go już nie ma. No, niestety tak tutaj wygląda sytuacja.

Na Zaspie w pawilonach na przeciwko ETC też był kiedyś modelarski, ale oni się przestawili raczej na modele RC i wątpie, żebyś znalazł tam to czego szukasz. Był także modelarski na Rynku na Przymorzu, ale jakiś czas temu te budki w których się znajdował poszły do wyburzenia, więc go już nie ma. No, niestety tak tutaj wygląda sytuacja.

Małe sprostowanie.

Sklep na Zaspie nie istnieje już od chyba roku (właściciel z tego co się orientuję zwinął biznes i wyjechał za granicę).

Modelarski na rynku istnieje nadal - budki zostały wyburzone i sklep mieści się teraz w bardziej eleganckim boksie w pierwszej alejce od strony torów tramwajowych (ma nawet na ogrodzeniu rynku banner reklamowy). Przy czym jest to punkt nastawiony bardziej na pancerkę i militaria (ostatnio nie mieli nawet białej Pactry).

Ponadto oprócz sklepu w Jantarze jest Iskra w Domu Książki (skrzyżowanie Miszewskiego/Grunwaldzka - po ukosie w stosunku do Jantara) i sklep na Powroźniczej na Głównym Mieście (boczna od Długiego Targu).

Witam.

Mam pytanko jaki mieliście czas oczekiwania na przesyłkę ze sklepu Exito? Szybko wysyłają?

Czy szanowni forumowicze mogli by polecić mi w tym mieście jakieś sklepy modelarskie oraz antykwariaty

Antykwariaty w 3Mieście są dwa:

- w Sopocie na ul. Marynarzy (50m od przystanku kolejki SKM)

- w Gdańsku - Wrzeszczu na ul. Dmowskiego

Obydwa mają działy historyczno-militarne, ale trafienie czegoś ciekawego to raczej kwestia przypadku, bo te ciekawsze pozycje szybciutko znikają. Większość pozycji to książki z lat 70-tych i 80-tych.

Znacie jakieś sklepy modelarskie lub takie gdzie cokolwiek mają modelarskiego w Jeleniej Górze i okolicach? nie wliczając składnicy harcerskiej która znajduje się w centrum i ma mały asortyment oraz ModeleMax (tylko z modelami RC i osprzętem) na Okopowej?

Akutlizacja sklepów w Trójmieście:

1) Walentynka Gdynia ul. Wójta Radtkego - naprzeciw hali targowej

2) Elektronika i modelarstwo - Gdynia ul. Władysława IV tzw. Szafa naprzeciw skarbówki

3) Modelarski - Gdańsk Targowisko Zielone na Przymorzu, ostatni korytarz równoległy do głównej ulicy, obok stoisk z kwiatami

4) PRZENIESIONY Z OGARNEJ KOŁO MOTŁAWY Modelarski i wypożyczalnia strojów - Gdańsk, Długa Grobla II niedaleko Rossmana

A było ich parę lat temu nawet 8...

Czy oprócz sklepów majsterklepki, na głębokiej i paastela nie ma niczego w Lubelskim?

Jeszcze stoisko revella w Kulturomaniaku w E. Leclerc na Zana.

W nim już byłem, ale żadnej pancerki nie mają w 1:35 jakie mnie interesują.

No niestety, ale sklepy modelarskie w naszym województwie jakoś się posypały.

Witajcie, czy jest ktoś z Poznania lub zna aktualne adresy sklepów w tymże mieście? Jadę na tydzień i mam okazje pozwiedzać je trochę, google mapy podpowiadają mi o 3 sklepach w pobliżu Starego Miasta. Czy one istnieją?

Witam, mam pytanie do kogoś z Krakowa, czy prócz makiety oraz exito są jeszcze jakieś sklepy stacjonarne??

Poznań to chyba tylko został ROBUD i na Paderewskiego. Pantery już nie ma w kupcu jest koło kinepolis/autostrada ekspolatacja kawał za centrum bez samochodu nie dojedziesz a wybór marny, na półwiejskiej też już nie ma tego w piwnicy.

Ja natomiast chciałbym poinformować iż w Bielsku Białej otworzył się nowy sklep modelarski na ul. Gazowniczej w pobliżu galerii Sfera, byłem ostatniej soboty i jestem pełen optymizmu - sklep ma kilka profili hobbystycznych także ma szanse się utrzymać - wybór typowo modelarski jeszcze daje do życzenia ale zostałem poinformowany o ambitnych planach;) polecam

Poznań to chyba tylko został ROBUD i na Paderewskiego. Pantery już nie ma w kupcu jest koło kinepolis/autostrada ekspolatacja kawał za centrum bez samochodu nie dojedziesz a wybór marny, na półwiejskiej też już nie ma tego w piwnicy.

Dopiero zauważyłem ten post - otóż w czerwcu jeszcze był i zapewne jest nadal bardzo fajnie zaopatrzony sklep w Poznaniu na Wołyńskiej 38 (po schodkach w dół, blisko przystanku tramwajowego) - tu jest ich stronka internetowa także (jak byłem miwli więcej modeli niż pokazane w necie, może już pouzupełniali):

http://www.mojehobby24.pl/

Witam, mam pytanie do kogoś z Krakowa, czy prócz makiety oraz exito są jeszcze jakieś sklepy stacjonarne??

Phantom - ul.Długa 5

Pancerka - A.Krzywoń (Środa 15.30 - 18.00)

Krystek.

witam ,jeśli jest ktoś z Legnicy , to może ma namiary na jakies sklepy modelarskie? (tak w papierniczym , i w pasmanterii na rynku też są modele , ale słabe , i ceny wysokie :( )

Proszę o pomoc

Phantom - ul.Długa 5

Pancerka - A.Krzywoń (Środa 15.30 - 18.00)

Krystek.

Dzięki Krystek

W Tarnowie wiecie gdzie mogę taki sklep znaleźć?

Ja natomiast chciałbym poinformować iż w Bielsku Białej otworzył się nowy sklep modelarski na ul. Gazowniczej w pobliżu galerii Sfera, byłem ostatniej soboty i jestem pełen optymizmu - sklep ma kilka profili hobbystycznych także ma szanse się utrzymać - wybór typowo modelarski jeszcze daje do życzenia ale zostałem poinformowany o ambitnych planach;) polecam

Teraz to przeczytałem.... zbyt rzadko chodzę na miasto;/

W poniedziałek idę na patrol do tego miejsca !

Teraz to przeczytałem.... zbyt rzadko chodzę na miasto;/

W poniedziałek idę na patrol do tego miejsca !

Ja dziś odwiedziłem sklep i z tej radości , że coś drgnęło w Bielsku-Białej wyszedłem z modelem po pachą(Taki spontaniczny nie planowany zakup ) . Sklep cały czas powiękrza asortyment modelarski, jeśli czegoś aktualnie nie mają na stanie sprowadzają na zamówienie. Dodatkowo organizują warsztaty modelarskie dla młodszych i nie tylko adeptów modelarstwa. Miła fachowa obsługa.

Polecam.

W Zabrzu od jakiegoś czasu działa stacjonarny sklep modelarski Maxhobby , wcześniej sklep ten funkcjonował jako sklep internetowy i nadal funkcjonuje również w ten sposób.

sklep mieści się przy ulicy Pułaskiego 17 w Zabrzu

sklep posiada ogronną ofertę modeli (chyba cała tamiya /airfix ) farb narzędzi itp. ceny dobre a właściciel to bardzo sympatyczny młody człowiek. dodam jeszcze że asortymet jaki jest w jego sklepie na stanie fizycznie znajduje się u niego na sklepie (bo z tym róznie bywa).

Polecam