Jump to content
wojtek

Lokalizacje sklepów dla modelarzy w Polsce...

Recommended Posts

W Modelmanni ceny powiedziałbym są standardowe a bywa że można trafić na BARDZO dobrą promocję mimo iż nie jest to mój faworyt w kwestii dokonywania zakupów to jednak muszę napisać że w mojej opinii jest to najlepszy sklep modelarski w 3City.

Podpisuję się obyma rencami!

Komfort nieporównywalny (przemiła obsługa) w porównaniu do sklepu na gdańskiej starówce (mam tam 3 min. spacerkiem ale po doświadczeniach z synusiem kupować nie zamierzam) -zakupy na Grobla IV to powrót do komuny (brakuje tylko osławionego CZEGO)

Witam

Czy na terenie CZAPLINKA (zach-pom) znajduje się jakiś sklep modelarski?

Z tego co pamiętam mieszkając tam przez miesiąc nie było jak takiego sklepu modelarskiego tylko jakiś mały zabawkowy z niewielką ilością małych modeli. Za mała miejscowość mi się wydaje by tam coś było, ale mogło się pozmieniać.

Fajny sklep w Warszawie, ale nic nadzwyczajnego.

Szkoda każdego zamykanego sklepy modelarskiego, bo ta branża u nas trochę jakby się zwija.

bo ta branża u nas trochę jakby się zwija

To trzeba kupować modele u nas, a nie ściągać z Chin czy z eBay'a (nie twierdzę, że Ty to robisz).

Sam ściągałem modele z Niemiec, bo po prostu nie były dostępne w Polsce. Nikt nie chrzani się ze sprowadzaniem jeśli coś jest dostępne w PL...

Niestety bardzo wielu rzeczy po prostu nie ma w naszych sklepach.

To kupuj te, które są.

Czy wiadomo co się stanie z tym co w Tora Tora Tora pozostało na półkach? Będzie wyprzedawane? Jeżeli tak, to gdzie?

Szkoda bardzo tego sklepu. Dobrze było mieć świadomość, że mimo odrobinę droższych niż u konkurencji cen było niedaleko mnie miejsce, do którego mogłem szybko podskoczyć i uzupełnić braki np. w farbkach. Do teraz pamiętam mój opad szczeny, kiedy jakieś 15 lat temu mój ojciec mnie pierwszy raz tam zaprowadził.

Czy wiadomo co się stanie z tym co w Tora Tora Tora pozostało na półkach? Będzie wyprzedawane? Jeżeli tak, to gdzie?

Nie ma żadnej informacji, podejrzewam że jeśli przejdziesz się do tego centrum handlowego gdzie mieli swój lokal, to zobaczysz.

Ale nie sądzę, gdyby robili wyprzedaż to pewnie by to ogłosili.

… mimo odrobinę droższych niż u konkurencji cen
No waśnie. Za to i pewną arogancję obsługi ich nie lubiłem.
było niedaleko mnie miejsce …
Kawał czasu Jadar był na Jagiellońskiej 56. Teraz się przenieśli na Świętokrzyską 14. Meterkiem trzy stacyjki.
… Do teraz pamiętam mój opad szczeny' date=' kiedy jakieś 15 lat temu mój ojciec mnie pierwszy raz tam zaprowadził.[/quote']Takie warunkowanie jest najsilniejsze. A strychu i tak zazdroszczę. Nawet po praskiej stronie. ;)

Ja Torę z dzieciństwa wspominam tak: jeśli nic nie kupowałeś to nie było obsługi. Co nie zmienia faktu, że tak jak ktoś napisał szkoda każdego zamykanego sklepu.

Sindar też oficjalnie prawie nie istnieje (sprzedaż tylko internetowa) ale wciąż korzystam i co jakiś czas przejrzę asortyment p.Roberta.

Kiedyś, z 15 lat temu tam kupowałem, ale po jakimś czasie zraziłem się właśnie aroganckim podejściem jednego ze sprzedających panów. Poszedłem do konkurencji i jestem zadowolony.

W MojeHobby pojawiło się bardzo dużo różnych produktów które chyba "odziedziczyli" po TTT. Między innymi Modelkasteny i parę zimmów Ataku. Może jak się te rzeczy sprzedadzą to MH poszerzy swoją ofertę o tych producentów.

Sindar też oficjalnie prawie nie istnieje (sprzedaż tylko internetowa) ale wciąż korzystam i co jakiś czas przejrzę asortyment p.Roberta.

Pana Roberta wspominam ciepło w przeciwieństwie do Tory.

Swego czasu podobny sklepik istniał w holu kina Ochota i też „szło” ze sprzedawcą pogadać.

W MojeHobby pojawiło się bardzo dużo różnych produktów które chyba "odziedziczyli" po TTT. Między innymi Modelkasteny i parę zimmów Ataku. Może jak się te rzeczy sprzedadzą to MH poszerzy swoją ofertę o tych producentów.

Tak. Towar z ttt trafił do moje-hobby (pod koniec lipca dzwoniłem w/s jednego modelu od Sworda...)

TTT stał się przeszłością, jak wiele innych sklepów tej branży. W Bydgoszczy na Gdańskiej w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie były trzy sklepy modelarskie przed 20 laty, nie licząc paru sklepików z zabawkami mających półkę z modelami i dwóch innych sklepów z modelami jakieś 300 metrów dalej, które jednak dość szybko zniknęły. Teraz nie ma żadnego. Internet wygrywa w tej konkurencji. Poza tym ludzie zakładający swoje sklepy zaraz po upadku komuny się starzeją, a młodych chcących wchodzić na ten coraz bardziej kurczący się rynek na pewno nie będzie.

W latach 90 sklep modelarski był nawet w moim miasteczku.

Martola kiedyś startowała Pruszkowie, to też był malutki sklepik.

Modelarstwo, mam wrażenie, staje się coraz bardziej niszowym hobby w naszym kraju.

W Pruszkowie na pewno był większy sklep niż na Mazowieckiej a nie jestem pewien czy nie większy niż obecnie.

No nie, był mniejszy niż obecnie moim zdaniem.

To była malutka klitka, jest tam teraz sklep odzieżowy, czasami przejeżdżam obok.

Obecny sklep (tzn. kiedy tam byłem ostatni raz kilka lat temu), jest moim zdaniem znacznie większy.

Co poradzić panowie, trzeba się będzie niedługo przebranżowić na zbieranie pokemonów