Jump to content
wojtek

Lokalizacje sklepów dla modelarzy w Polsce...

Recommended Posts

Sklep Karaya.

Wczoraj złożyłem zamówienie, dostałem maila potwierdzającego - i cisza.

Zero informacji o tym ile (transport) i jak płacić - czy ten sklep tak zazwyczaj działa, czy ja coś złego źle zrobiłem?

A może ten sklep zakończył działalność?

Skoro dopiero wczoraj złożyłeś zamówienie, to może warto jeszcze poczekać? Czy myślisz, że Ciebie będą obsługiwać w tempie ekspresowym? Poza tym na pewno podali nr telefonu do siebie - może złap za telefon i zadzwoń, zanim zaczniesz rozdmuchiwać sprawę?

Bo ja bym zaczął się martwić, gdyby się nie odzywali po tygodniu!

Niczego nie rozdmu:bip:ę, tylko dziwię się że ten sklep tak obsługuje klientów.

W normalnym sklepie już na etapie składania zamówienia mam podaną kwotę całego zamówienia z kosztami transportu i orientacyjny termin dostawy.

Tutaj takich informacji nie ma.

Nie ma informacji czy, w jakiej kwocie i jak mam zapłacić za całość zamówienia, nie ma informacji o tym jak będzie wyglądać dostawa (poczta, kurier, paczkomat?), nie mówiąc już o tym kiedy zostanie wysłana. Nie było też opcji opłacenia towaru (co jest standardem w każdym sklepie internetowym) w ogóle, co jest dziwne.

Nie ma nic, żadnej informacji tylko mail potwierdzający mój adres dostawy i towar który zamówiłem.

Jeśli towar jest do sprowadzenia, to mogliby o tym napisać że muszę poczekać, a za towar zapłacę później. Gdyby w mailu napisali, że mnie poinformują co dalej, to też bym siedział spokojnie i czekał.

Jako że nie raz słyszałem o tym sklepie (z reguły były to podobne do mojego głosy zaniepokojenia co do sposobu obsługi klientów), postanowiłem się spytać czy to u nich normalne.

Jeśli ktoś wie czy w jakiś sposób potem sklep kontaktuje się z klientem i realizuje zamówienia, czy tez może zakończył działalność, będę wdzięczny za informacje.

Robiłem tam kiedyś zakupy i nie było problemów z realizacją. Sklep internetowy to chyba za dużo powiedziane. Trzeba to raczej traktować formularz do kontaktu z obsługą. Najlepiej dzwonić i dogadać szczegóły.

Karambolis8 - dzięki za konkrety, o to mi chodziło.

W takim poczekam chwilę, a jeśli się nie odezwą to zadzwonię.

Dobra, sprawa się wyjaśniła po moim telefonie: czy towar jest - dowiem się we wtorek (bo właściciel w sklepu gdzieś wyjechał), jeśli jest to towar dostanę od razu, jeśli nie ma to dostanę go we wrześniu, jak przyjdzie dostawa z Brazylii.

I to jest ok, szkoda tylko że nie ma podobnej informacji (drogi kliencie, skontaktujemy się z Tobą, czekaj cierpliwie na maila/telefon) przy składaniu zamówienia.

No ale niech tam, poczekam.

Witam, jestem teraz we Wrocławiu. Czy jest tu jakiś dobry sklep modelarski?

sklep mzone,wystarczyło wpisać ,,sklep modelarski wrocław''

Wystarczylo wpisac "biedronka", pojechać a tam sklepu nie ma. Dobrze wiesz, ze wujek google nie jest aktualizowany przez wlascicieli sklepow.

sklep mzone,wystarczyło wpisać ,,sklep modelarski wrocław''

Wystarczylo wpisac "biedronka", pojechać a tam sklepu nie ma. Dobrze wiesz, ze wujek google nie jest aktualizowany przez wlascicieli sklepow.

W sumie racja,mieszkam w domu,którego według wujka googla nie ma.

M-Zone jest na Kościuszki obok sklepu papierniczego Scala. Teraz jest tam remont elewacji i sklep zasłania rusztowanie.

Znalazłem Poległem jednak przy czym innym...

Czy ktoś wie co to jest za sklep:

http://twoje-modele.pl/it/

Nie mogę nic wykapować. Adres strony ".pl", ale na stronie wszystkie języki.

Najwięcej chyba po włosku.

Mają dosyć tanie akcesoria do makiety kolejowej, lecz nigdzie nie widzę ile wysyłka, czas dostawy itp.

Czy ktoś wie co to jest za sklep:

http://twoje-modele.pl/it/

Nie mogę nic wykapować. Adres strony ".pl", ale na stronie wszystkie języki.

Najwięcej chyba po włosku.

Mają dosyć tanie akcesoria do makiety kolejowej, lecz nigdzie nie widzę ile wysyłka, czas dostawy itp.

Marku pod "Kontaktami" masz ikonki języków: angielski, francuski, włoski, polski; kliknij polski i będziesz kapował

Marku pod "Kontaktami" masz ikonki języków: angielski, francuski, włoski, polski; kliknij polski i będziesz kapował

Ślepota starcza. Nie zauważyłem, że to są flagi.

Dzięki.

Sklep Modelmania (Gdańsk) od 20 kwietnia będzie działał w nowej lokalizacji - w galerii Metropolia na poziomie -1. Ma być więcej miejsca, a z czasem szerszy asortyment. Piszę o tym bo z jakiegoś powodu informacja o przeprowadzce dostępna jest tylko w sklepie ;)

Dziki za informacje

Byłem w tym sklepie Modelmania w Gdańsku, jeszcze w starej lokalizacji i muszę przyznać, że dobrze wyposażony i przede wszystkim z kompetentną obsługą.

witam.

będę w sobotę w Częstochowie na zwiedzaniu sanktuarium.

czy może w okolicy sa jakies sklepy modelarskie? tak aby na chwile urwać się z "wycieczki"

witam.

będę w sobotę w Częstochowie na zwiedzaniu sanktuarium.

czy może w okolicy sa jakies sklepy modelarskie? tak aby na chwile urwać się z "wycieczki"

w Częstochowie jest Ks-model - nie wiem czy mają stacjonarny tumasz i ch stronę napisz i zapytaj http://ksmodel.pl/

Mam trochę januszowate pytanie ;) Czy ktoś z Was analizował częstotliwość promocji w mojehobby.pl ? Zastanawiam się jak często (co ile przeciętnie dni) konkretny producent jest objęty obniżką cen.

Mam upatrzony pewien model, ale niestety jest on bardzo drogi (klasyka :D). Na moje szczęście mam możliwość uzyskania 50% współfinansowania tego zakupu przez pracodawcę (!), jednak rzeczony program wsparcia ma ustalony górny limit kwoty, za którą może być zakupiony nabytek objęty refundacją (uwarunkowanie nie do ruszenia). Mój wymarzony model kwalifikuje się poniżej tego progu dopiero przy promocji -12% na mojehobby, które są codziennie na serwisie (promocja dnia). Problem pojawia się taki, że niebawem program dobiegnie końca i nie mam pewności, że owa promocja akurat „wypadnie” któregoś dnia na moją korzyść.

Zastanawiam się teraz jaką mam szansę na to, że promocja na tego konkretnego producenta pojawi się jeszcze w czasie najbliższych czterech tygodni.

To chyba raczej losowo się odbywa. Swego czasu niemal co tydzień była dzienna promocja Kitty Hawka, potem przez kilka tygodni jej nie było, potem znowu była. Czasami coś jest częściej, czasami nie ma danego producenta tygodniami. Nie sądzę żeby mieli jakiś algorytm, raczej jest to losowe plus ręczne sterowanie w przypadku producentów którzy im nie schodzą.

2 godziny temu, Dudzio napisał:

Mam trochę januszowate pytanie 😉 Czy ktoś z Was analizował częstotliwość promocji w mojehobby.pl ? Zastanawiam się jak często (co ile przeciętnie dni) konkretny producent jest objęty obniżką cen.

Mam upatrzony pewien model, ale niestety jest on bardzo drogi (klasyka :D). Na moje szczęście mam możliwość uzyskania 50% współfinansowania tego zakupu przez pracodawcę (!), jednak rzeczony program wsparcia ma ustalony górny limit kwoty, za którą może być zakupiony nabytek objęty refundacją (uwarunkowanie nie do ruszenia). Mój wymarzony model kwalifikuje się poniżej tego progu dopiero przy promocji -12% na mojehobby, które są codziennie na serwisie (promocja dnia). Problem pojawia się taki, że niebawem program dobiegnie końca i nie mam pewności, że owa promocja akurat „wypadnie” któregoś dnia na moją korzyść.

Zastanawiam się teraz jaką mam szansę na to, że promocja na tego konkretnego producenta pojawi się jeszcze w czasie najbliższych czterech tygodni.

jaki model chcesz kupic? znam stronki w których sa tansze niz na mojehobby

Model jest dosyć słabo dostępny w kraju, nie mam więc za dużego wyboru sklepów. Dlatego zależałoby mi na tej obniżce konkretnie w Mojehobby.

No nic, jak się nie pojawi to może na szybko znajdę jakiś inny, ciekawy temat do sklejenia. Albo podjadę na szybko do Martoli coś tam wezmę od ręki. A o tamtym marzył będę dalej 🤩

51 minut temu, Dudzio napisał:

...Dlatego zależałoby mi na tej obniżce konkretnie w Mojehobby...

Najprościej, to napisać do Moje Hobby. Ja kilka razy pisałem, co prawda nie w sprawie cen, ale np. dostępności, możliwości sprowadzenia itp. Zawsze dostałem wyczerpującą odpowiedź.