Jump to content
wojtek

Lokalizacje sklepów dla modelarzy w Polsce...

Recommended Posts

Godzinę temu, Dudzio napisał:

Model jest dosyć słabo dostępny w kraju, nie mam więc za dużego wyboru sklepów. Dlatego zależałoby mi na tej obniżce konkretnie w Mojehobby.

No nic, jak się nie pojawi to może na szybko znajdę jakiś inny, ciekawy temat do sklejenia. Albo podjadę na szybko do Martoli coś tam wezmę od ręki. A o tamtym marzył będę dalej 🤩

Pamiętaj, że w Martoli w każdy pierwszy czwartek miecha mają 10 procent upustu na wsio 🙂

• Like 2

To chyba raczej losowo się odbywa. Swego czasu niemal co tydzień była dzienna promocja Kitty Hawka, potem przez kilka tygodni jej nie było, potem znowu była. Czasami coś jest częściej, czasami nie ma danego producenta tygodniami. Nie sądzę żeby mieli jakiś algorytm, raczej jest to losowe plus ręczne sterowanie w przypadku producentów którzy im nie schodzą.
Jedno wiem na pewno, promocje na Hasegawę są zawsze po tym, jak co ciekawsze modele się wyprzedadzą :D Poluję na growlera i zawsze schodzi przed promocją.
  • Haha 1

Apropopo promocji, to jak to jest z plastmodel? Wydawało mi się, że wprowadzili zmienne promocje podobne do tych z MH, ale od 3 dni nic nie ma. 

Zmiany w Szczecinie.

Sklep RC Trax (samochody RC, modele plastikowe, figurki, duży wybór farb Vallejo i Citadel) od poniedziałku jest w CH Nowy Turzyn, pierwsze piętro koło schodów ruchomych.

Sklepik z modelami na Manhattanie - zwinął się.

Koszalin - coś w nim jest dla modelarza? :D  Będę przejazdem i chętnie bym „luknął”...

Godzinę temu, Thalgonis napisał:

Koszalin - coś w nim jest dla modelarza? :D  Będę przejazdem i chętnie bym „luknął”...

Suty sklep w D.H .TĘCZA-polecam!

• Like 1

Przychodzi mi do głowy tylko Pantera. Może Bartek Ciesielski pomoże... 

Obawiam się, że w Poznaniu dużego wyboru już nie ma. Moim zdaniem najciekawszy teraz jest Dataland:

https://goo.gl/maps/VfqSS98ZoJ98AZtW7

I tak naprawdę nie wiem, czy jeszcze się jakiś inny sklep ostał w Poznaniu. Panterę odwiedzałem ostatnio jakieś 5 lat temu. Byli wtedy na Dziadoszańskiej.

W dniu 2.07.2019 o 16:00, DamianosPL napisał:

W poznaniu są jakies sklepy ciekawe z modelami?

Na ul. Paderewskiego 7  jesz jeszcze sklep modelarski. 

1 godzinę temu, tomaszekpoz napisał:

Na ul. Paderewskiego 7  jesz jeszcze sklep modelarski. 

Od dawna go tam nie ma.

Dzień dobry!

Pantery niestety już nie ma i to od kilku lat. Niestety trzeba powiedzieć, że staczali się po równi pochyłej...

Sklep na Paderewskiego nadal jest (przynajmniej kupowałem tam w zeszłym miesiącu). Zeszli tylko pod ziemię kilka lat temu (są w pasażu handlowym, po schodach w dół):

http://www.modelarz.com.pl/

Tam niestety godziny otwarcia nie są zbyt przyjazne. Zresztą podobnie jak w sklepie DatalandHobby. Ciężko jest tam wskoczyć po pracy - chyba że się szybko skończy albo pracuje w pobliżu

Kiedyś jeszcze był sklep przy ulicy Chwiałkowskiego (teraz ta ulica się już nazywa Spychalskiego, okazuje się) - ale tam to już chyba z siedem lat nie byłem i pieniędzy bym na to nie postawił.

I to w sumie tyle - rzeczywiście w Poznaniu nie za bardzo jest z czego wybierać. I tak coraz więcej ludzi przez internet kupuje - jest to zarówno przyczyna jak i skutek obecnej sytuacji.

To życzę udanych zakupów - pozdrawiam

Paweł

Posted (edited)
Cytat

Kiedyś jeszcze był sklep przy ulicy Chwiałkowskiego (teraz ta ulica się już nazywa Spychalskiego, okazuje się) - ale tam to już chyba z siedem lat nie byłem i pieniędzy bym na to nie postawił.

To też jest historia - ten sklep nie istnieje już od kilku lat.

Modele od Revella można za to kupić w Smyku, np w Starym Browarze na Półwiejskiej.

Edited by KP.Taurus
uzupełnienie

Z tego co kojarzę Pantera była w Kupcu, ale przeniosła się do Pasażu Różowego... Sprawdziłem i jest tam ciągle aktualny namiar - trzeba by sprawdzić..!

Pantera.JPG

22 godziny temu, klima1 napisał:

Od dawna go tam nie ma.

Jest ten sklep, tylko w innym miejscu 😉

Posted (edited)

Pod koniec lipca ze znajomym bede jechał do gdanska pozwiedziac na 2 dni . Przy okazji są jakies sklepy?

Na google ciekawe slepy to Modelmania bo dużo wyboru

Edited by DamianosPL

Cześć!

Jakiś czas temu byłem w Gdańsku i Modelmania to niezły sklep. Jeszcze w Gdyni namierzyłem dwa, niedaleko siebie, położone w okolicy ulicy Wójta Radkego - jeden w bloku przy skrzyżowaniu z Władysława IV, a drugi nazywa się Walentynka, naprzeciw hali targowej. Są to sklepy, powiedziałbym, w stylu lat 90tych... Ale będąc tam od razu można odwiedzić Błyskawicę i muzeum marynarki wojennej, więc może warto się wybrać...

Pozdrawiam

Paweł