Jump to content
wojtek

Lokalizacje sklepów dla modelarzy w Polsce...

Recommended Posts

To znaczy na Łukaszewicza jest nadal Rc ale ma też narzędzia itp. Można zaliczyć do modelarskich. W końcu to są modele ale RC albo do puszczania z ręki. Właśnie, kuzyn mówił mi że mają remont. Oby nie wywalili tych fajnych gablot z dioramką i modelami. Fajne są. Odobiście to uważam, że to jest bardzo dobrze wyposażony sklepik ale nie podoba mi się, że nie jest "samoobsługowy". Ciekawe jak go zmienią podczas remontu. Mam nadzieję. że nie pomalują tylko ścian na inny kolor. Jak zaczynam moje zakupy modelarskie to zawsze Paderewskiego-Empik-Kupiec-Półwiejska. A potem ewentualnie druga panterka. Ale nie szastam pieniędzmi we wszystkich tylko po trochu kupuję, aż mam pełny plecak

Sklep na Paderewskiego ma nową lokalizację. Też na tej ulicy ale troszkę niżej w stronę płyty Starego Rynku.

Dziwię się Wam że tam kupujecie. To bardzo drogi sklep. Znacznie taniej kupować w necie.

O kolejny modelarz z Poznania!

Witam serdecznie!

Ja tam nie kupuje od czasu gdy odnalazłem inne sklepy. A gdzie Ty najczęściej robisz zakupy oprócz neta?

Pozdrawiam

Edited by Guest

Literatura jest na Placu Wielkopolskim w księgarni bodajże Dobra Książka.

Sklep na Paderewskiego rzeczywiście się przeniósł trochę w głąb ulicy i niestety chyba dalej jest drogi. Co do Pantery to wolę tą na Gąsiorowskich. Przyczyna jest prosta poruszam się wyłącznie samochodem a na ul. Gąsiorowskich można stanąć przed sklepem bez płacenia za parking czego o Kupcu w centrum nie da się powiedzieć.

No tak. Tam mają trochę więcej kolejkowych i dioramowych rzeczy. Byłem tam pod koniec wakacji, chyba 20.08, i oczywiście tego dnia wziął gostek wolne. Nie byłem tam od dwóch miesięcy a musiałbym wstąpić bo chciałbym zrobić w końcu pierwszą w życiu dioramkę

Ale na razie muszę zrobic jakiś model na poziomie, żebym go mógł wstawić. Jak znajdę coś taniego w 35 lub jakieś dwa pojazdy lub jeden w skali "brajla" to pewnie zacznę pracę nad nią. Ale wolałbym jej nie poazywać jak skończę bo spaliłbym się ze wstydu. Chyba, że efekt końcowy mnie zadowoli to może pokażę i poddam się krytyce.

Kończyłem willysa z Sk Model, chyba przepakowany model Hellera. Kalki WP ale spartoliłem bo pomalowałem na ruski kolor. Zawsze można przemalować ale szczerze mówiąc w najbliżych dniach nie mam czasu.

Ja kupuję głównie przez neta. A jak potrzebuję coś małego np pędzelek lub farbkę to raczej na Gąsiorowskich, z tego samego powodu , który podał Piotrek.

A poruszasz się Astrą taką jak masz na zdjęciu tak?

Faktycznie sklepy w necie są dobre ale do tego dochodzi przesyłka ok 10zeta. Ja kupuje na razie tylko 1:72 więc różnica jest ok 5 zł pomiędzy ceną np z Jadara a np. Panterą. Przy skali 1:35 jest bardziej opłacalne kupno w necie ale ja jakoś wolę podjechać do Starego Rynku i wyruszyć na wycieczkę Jakie sklepy internetowe należą do Waszych the best?

Bo mój to Jadarhobby.

Dobrą rzeczą jest to jak jadar wystawia coś na allegrze i wtedy za przesyłkę jest tylko 6zł. Ale przez allegro to kupiłem ostatnio od jadar hobby piątą część poradnika-kamuflaż zimowy.

Pozdrawiam

A poruszasz się Astrą taką jak masz na zdjęciu tak?

Tak dokładnie. Ale częsciej Fiatem Stilo, Palio Weekend, VW T4, Fordem Transitem, wszystkie koloru niebieskiego z białymi napisami

Zazwyczaj jestem wówczas obsługiwany poza kolejka w sklepach

A zapomnieliście o sklepie na Pólwiejskiej w podwórzu, generalnie lubie u p.Rafała wpadać i robić małe zakupy. Sklep mały, ale za to z sprzedawcą pogadasz o modelach.

Pantery odpuszczam, jak na moje rozeznanie rynku mają troche drogo ,ale jak Jacek napisał, ja również coraz więcej kupuję w necie na aukcjach i esklepach.

To bardzo mi miło, że mogę poznać osobę wykonującą taki ciekawy zawód. Jestem młody ale nie mam takiego stosunku do Policji jak większość młodzieży. Wiecie H... Sam chciałbym być policjantem. A nie zapominamy o panu Rafale. Tylko, że ten sklepik jest too small ale ceny są ok. Fajne są ceny MasterCrafta. Tylko 10-15 zł. Słuchajcie Poznaniacy. Z jakich części miasta jesteście? Ja z okolić Śródki.

Ja tak jak w opisie 30 km od P. A co do Jadaru to krążą opowieści a nawet legendy jak Pan z Jadaru maile odpisuje. Aczkolwiek ostatnio zamawiałem parę pierdołek. Wszystko było na miejscu, kontakt poprawny a wysyłka bodajże 6,70 przy zakupie na stronie Jadaru.

witam, ostatnio przejeżdżając przez garbary 76 zauważyłem witrynę z napisem sklep modelarski, z tego co udało mi się dostrzec z autobusu to gotowe modele, nie wiem czy mają coś do sklejania.to chyba nowy sklep, chociaż nie mam pewności. pozdrawiam

Pan z Jadaru czyli Darek Szenfeld? A jakie legendy? Opowiedz nam jedną Bo jak do tej pory nie mam zastrzeżeń do języka i stylu wypowiedzi pana Jadarowca.

A jakie legendy?

A no takie: KLIK

Ja osobiście mam wraz z MrBatem miłe wspomnienia.

Dobra. Po przeczytaniu tych tesktów zmieniłem zdanie o DS.

Kiedyś miałem taką przygodę, że zamówiłem hellerowski zestaw blitza i pak 40. Przez tydzień po paczce nie było ani śladu. (miała być za pobraniem więc jeszcze kasy nie wpłaciłem-na szczęście)

Napisałem po tygodniu co jest z moją przesyłką i DS powiedział, że ma tego w i czy ma wysłać to samo ale pakowane przez airfixa. Ale nie zgodziłem się bo miałem dosyć czekania i kupiłem coś w mieście.

Czy był ktoś dzisiaj z forumowiczów na Półwiejskiej? Kupiłem tam jagpanzera italeri 1:72.

Pozdrawiam

Co do Jadaru na razie też nie mam zastrzeżeń ale pozostaje dreszczyk niepewności co będzie w następnym mailu.

A co ze sklepem na Garbarach??Obczaił już ktoś co jest w środku???

Co do sklepu na Garbarach to czasem tam kupuję. Jednak zaponijcie o czymkolwiek do sklejania. W sprzedaży są tylko gotowe modele pojazdów, trochę kolejek, kilka czołgów i kilka samolotów. Głównie sprzedają kolekcjonerskie serie modeli aut. Ja dla przykładu ostatnio tam nabyłem dość rzadkiego Abramsa 60015 z Dragon Armor.

W Panterze czasem kupuję Cando 1:144 i Dragon Armor 1:72 oraz czasem jakieś Takary 1:144.

Byłem niedawno na rajdzie po mieście i widziałem nową lokację sklepu na Paderewskiego. Całkiem przyjemny lokal. Ale i tak wolę na Półwiejskiej kupować. W sobotę jadę po kolejny model italeri w 1:72

Niestety w Gnieżnie modele mozna kupić w zabawkowym są w dwóch sklepach ale duzego wyboru niema.Ja osobiscie kupuje w necie.Pozdro

To ja też kilka "groszy" dorzucę do tematu:

1. Tak chwalony sklepik na Półwiejskiej naprawdę ma niewielki w porównaniu z innymi sklepami wybór. Pan tam sprzedający bywa zabawny a nawet sympatyczny ale często tworzy własne ( dziwne ) teorie na temat sprzedawanych modeli - zwłaszcza tych, których nie sprowadza... bo kto to kupi..? I nie do przejścia był z nim temat np. Challengera II Tamiyki w skali 1:35

2. Sklep na Paderewskiego ma niezły wybór - można tam znaleźć nawet żadkie modele. Być może ze względu na cenę... Obsługa tak tu krytykowana ostatnio się poprawiła - choć niemiłe wrażenie z "przeszłości" nadal mi pozostało. Natomiast jedno jest bez zmian: oni są tylko sprzedawcami - nie znają się na tym co sprzedają, oczywiście poza numerami katalogowymi i cenami... Wchodząc do tego sklepu jesteś tylko klientem z większym lub mniejszym portfelem - nie ma co liczyć na choćby krótką i rzeczową rozmowę - mi to akurat przeszkadza!

3. Sklepy "PANTERA" mimo wszystko są dla mnie najbardziej przyjazne lub jak kto woli profesjonalne. Mają największy wybór a to czego nie ma zawsze p.Maciej ( właściciel ) dla mnie sprowadzał... Nigdy nie spotkałem się tam z arogancką czy chociażby niemiłą obsługą - prawdę mówiąc jestem taką opinią zaskoczony. Był taki czas, że sprzedawcami w tym sklepie byli nazwijmy to "maniako-dziwacy" którzy trochę mnie denerwowali "gadulstwem" - wtedy w tym sklepie przeginali w drugą stronę... w porównaniu ze sklepem na Paderewskiego

Oczywiście każdy ma nieco inne doświadczenia...

Pozdrawiam,

Maciej

3. Sklepy "PANTERA" mimo wszystko są dla mnie najbardziej przyjazne lub jak kto woli profesjonalne. Mają największy wybór a to czego nie ma zawsze p.Maciej ( właściciel ) dla mnie sprowadzał... Nigdy nie spotkałem się tam z arogancką czy chociażby niemiłą obsługą - prawdę mówiąc jestem taką opinią zaskoczony. Był taki czas, że sprzedawcami w tym sklepie byli nazwijmy to "maniako-dziwacy" którzy trochę mnie denerwowali "gadulstwem" - wtedy w tym sklepie przeginali w drugą stronę... w porównaniu ze sklepem na Paderewskiego

Oczywiście każdy ma nieco inne doświadczenia

Ja mam niemal takie same jak Ty.