Jump to content
wojtek

Lokalizacje sklepów dla modelarzy w Polsce...

Recommended Posts

W Rybniku jest straszna bieda, jeśli chodzi o sklepy modelarskie, o których wspomniał ccrriiss - zaopatrzenie marne.

Pozdrowienia.

Ojjj.... racja to racja No cóż ale jakoś trzeba z tym żyć.Jest ciężko ale gorzej i tak być nie może.

Pozdrawiam ccrriiss

Samik czy te sklepy sa daleko od dworca kolejowego? PKS'a tam widzę ale PKP nie :P

Constructor pytasz Samika, ale widze temat to podpowiem. Zaletą tych sklepów jest to , ze jak widać są niedaleko siebie i w scisłym centrum.

Z dworca pkp idziesz sobie na most dworcowy i wsiadasz w tramwaj lini 5, który jedzie do centrum w stronę ronda Kaponiera. Tramwaj skręca w prawo i jedzie w dół, jesteś już na ul. św. Marcin. Potem dosłownie 2 przystanki i na 3 wysiadasz, przy Kupcu Poznańskim (punkt 2 na mapie).

Z tego miejsca masz kilka minut piechotą do każdego sklepu.

raptorf22 generalnie to kierować się na Stary Rynek jakby co ?? Oczywiście mapę kupię

Google pokazało takie coś

maptg1.th.jpg

Powiedz mi mniej więcej przy jakiej ulicy wysiada się z pociągu?

Z dworca PKP , głównym wyjściem wychodzisz na ul. Dworcową. Możesz iść nią cały czas prosto, pod mostem dworcowym (taki fikuśny z fajnymi lampami i mocowaniem trakcji tramwajowej), ok 10 minut spacerkiem i dochodzisz do ul. św. Marcin. Tam pakujesz się w tramwaj, lini 5 jadący w dół jak pisałem i na 3 przystanku wysiadka.

Lub

Z dworca PKP wychodzisz na ul. Głogowską (wyjście Dworzec Zachodni) i tam na przystanek tramwajowy w kierunku ronda Kaponiera. Wsiadasz w tramwaj 5 i dalej j/w. Genralnie jak będziesz miał bagaż, to 2 opja jest lżejsza dla nóg :-)

Generalnie kieruj się na KUPIEC POZNAŃSKI, przy nim stoi pomnik Starego Marycha na rowerze (skala 1:1). Każdy poznaniak Ciebie pokieruje.

Na czerwono linia tramwajowa, krzyżyk czerwony to przystanki na , których wsiadasz i wysiadasz, niebieskie krzyże to sklepy modelarskie. Do sklepów można iść z buta.

maptg12.jpg

raptorf22 dzieki dzieki zapiszę sobie Twoje uwagi Powiedz mi jak tam jest z cenami w porównaniu do sklepów internetowych ? Np tego sklepu

3. Sklep modelarski w podwórzu przy ulicy Półwiejskiej (znany deptak). Przy tej ulicy również jest Stary browar. Sklep znajduję się gdzieś w połowie deptaka na wysokości ulicy Kwiatowej. Idąc z Browaru w stronę centrum będzie po lewej stronie Półwiejskiej. Najniższe ceny w Poznaniu i najlepsza obsługa. I najważniejsze, że można się targować. Sprzedawca chwilkę pomyśli i na pewno coś opuści. Czasem nawet 10 zł przy kwotach 60-70 zł. Więc należy się targować. Tylko uwaga, bo sklepik jest bardzo malutki (jakieś 1x2 m.  Maksymalnie mieści się tam z 6 osób w ścisku.  

Constructor- taniej niż na Półwiejskiej nie kupisz w Poznaniu, ceny jak w necie albo niższe. Są tylko modele, pędzelki, farbki i trochę innej chemii. 6 osób to tam się zmieści ale bardzo szczupłych (takich jak ja). Pozdr

To ten sam co w latach dziewięćdziesiątych, który przeniósł się (przynajmniej pracownicy) na Św. Marcin? Czy też całkiem inny sklep (tamten był raczej pod koniec deptaka.

Ceny na półwiejskiej są ok, ostatnio zakupiłem Tigera HAp z Revella za... 35 zł, w necie najtaniej widziałem z 42 zł plus koszty wysyłki. Pantera cóż droższy sklep, dlatego że w samym centrum i drogim pasażu, ale tragedii nie ma.

raptorf22 powiedz mi jeszcze czy ten sklepik jest ukryty gdzieś w jakimś podwórzu czy normalnie przy ulicy ?

Dobrze by było rozszerzyć ten temat do takiej postaci, że podane by były adresy wraz z foto sklepu od zewnątrz

Sklep na ul. Półwiejskiej czyli "deptak" każdy tak mówi, jest w bramie , mniej więcej na wysokości ul. Kwiatowej. Wejść w odpowienią bramę problemu nie ma, bo jest ładny szyld/reklama "Modele" i rysunki samolotów, samochodów i czołgu. Napewno trafisz, mimo że jesteś przyjezdny.

Sklep na ul. Paderewskiego, jest tak mniej więcej w połowe, na dużej szklanej witrynie są modele.

Sklep w Kupcu Poznańskim, wchodzisz na ruchome schody i jedziesz na 2 piętro, z schodów kawałek prosto i w skręcasz w lewo. Sklep mieści się przy sklepie C&A.

raptorf22 powiedz mi jeszcze czy w tym sklepeie na półwiejskiej dostanę farby humbrola akrylowe, pactry akrylowe i vallejo air?

vallejo air

Vallejo Air dostaniesz tylko i wyłącznie w sklepie w Kupcu Poznańskim. Akryle Pactry na pewno na Paderewskiego.

Pozdrawiam

To trzymajcie kciuki bo jak tam już będę to robię zakupy i mam nadzieję, ze wszystko co potrzebuję to dostanę Zaoszczędze wtedy całe 14 zł za przesyłkę:) No i skończe 4 modele, które czekają na biurku

Na weekend 6/7.09.08 wybieram się do Częstochowy. Czy wiecie czy istnieje tam jakiś sklep modelarski.

CZĘSTOCHOWA

MODEL-TECH

RC Plastik Kolej Karton Dodatki Prasa Info

adres

ul. Worcella 14

+34 361-19-48

CKS-MODEL S.C. - Krzysztof Stroba

ul. Ogrodowa, 42-200 Częstochowa

Otwarte: 11.00 - 17.00

www.cksmodel.cafe.czestochowa.pl, wojmar@poczta.onet.pl

I ponoć jest jeszcze jeden na placu Daszyńskiego w bramie koło sex shopu.

Pozdrawiam

I ponoć jest jeszcze jeden na placu Daszyńskiego w bramie koło sex shopu.
To co Ty porabiasz w Częstochowie? Osobiście znam ten na Worcella - asortyment duży, tylko ceny jakieś takie... różne. Niektóre rzeczy wychodzą tanio, inne... lepiej kupić gdzieś indziej.

Tego na Ogrodowej to nie znam; nawet nie wiem, gdzie to jest. Trzeba będzie kiedyś po zajęciach się tam wybrać. ;)

A co do pl. Daszyńskiego... to nawet nie wiem, gdzie tam jest ten sex shop.

Pozdrawiam

Zgadzam sie z Worcela (chyba najwiekszy asortyment) i Pl Daszynskiego (brama za bankiem Lukas, sklep jest na srodku podworka, dosc duzy asortyment ceny nizsze niz na Worcela). Sklep z ulicy ogrodowej jest przeniesiony na ulice za kosciolem bedacym przy Pl Daszynskiego (chyba Strazacka)

No nie wiedziałem, że wybierasz się do świątobliwego miejsca. Ostatnio nic nie mówiłeś pod parasolem. He, he, he

CZĘSTOCHOWA

MODEL-TECH

RC Plastik Kolej Karton Dodatki Prasa Info

adres

ul. Worcella 14

+34 361-19-48

CKS-MODEL S.C. - Krzysztof Stroba

ul. Ogrodowa, 42-200 Częstochowa

Otwarte: 11.00 - 17.00

To są wszystkie sklepy.

Pozdrawiam wszystkich w Polsce, tutaj jest przyjaciel z Czech !

Chcialbym wyjechać w Warszawu 26.września a szukam kilka informacji - adresy sklepów modelarskich lub armyshopów, i takźe jaki bus lub tramwaj (metro?) jedzie k muzeu w Czerniachowskiej fortece? Niestety bedzie w Warszawie tylko jeden dzień i chcialbym zobaczyč maksymum z waszego wspanialego glównego miasta

Wielokrotnie dziekuje za pomość

P.S. Gdzie jest najlepsza piwnica?

Usprawiedliwiam moj jezyk polski...

Yarauche

Witam!

Też z Warszawy nie jestem , ale adresy znalazłem:

WCM - Warszawskie Centrum Modelarskie

ul. Powsińska 42/44

Warszawa

Tora Tora Tora Sklep Modelarski

Ul.Targowa 33a/32

03-728 WARSZAWA

Rossa-Graph Sklep modelarski

Ul. Puławska 43

02-508 Warszawa NIEAKTUALNY

Modelarski Świat

Ul. Młynarska 14

02-674 Warszawa

Sklep modelarski Martola

Ul. Kielecka 40

02-530 Warszawa

Jadar-Model SC. Salon modelarski

Ul.Zielna 8 pawilon 103

00-108 Warszawa

Armyshop:

"B-52" Military Shop Umundurowanie, Oporządzenie i Demobil U.S. Army

ul. Miedziana 4 a

Warszawa

Pozdrawiam i życzę udanej wycieczki i zdobyczy modelarskich !

Przemo

Edited by Guest

Rosa-Graph na ul.Puławskiej nie istnieje już od pewnego czasu..

od siebie dodam jeszcze sklep na ul. Dzielnej, między Jana Pawła a Karmelicką (nazwy ani dokładnego adresu nie znam, niech ktoś dopisze)