Jump to content
wojtek

Lokalizacje sklepów dla modelarzy w Polsce...

Recommended Posts

AJAJAJ,Przemo1CK, jestem Ciebie bardzo wdzieczny !!!

Nie wiem, czy wystarczy mi pieniedzy , spodziewam sie ! Chce sobie obejrzeć i moźe kupić kśiaźki wydawnictwa Bellona i Kagero i teź jakiś model lub konwersju polskiej produkcji. W Czechach jest malo kiedy k wystaraniu . Spodziewam sie źe odkryje coś interesantnego dla mojej kolekcji

FAZZY, Ciebie teź dziekuje, ciesze sie w Warszawu

obejrzeć i moźe kupić kśiaźki wydawnictwa Bellona i Kagero

No to najlepiej będzie w księgarni i sklepie [knihkupectvi / obchod]PELTA , róg Mazowieckiej i Świętokrzyskiej , od dworca W-Wa Centralna kousek pesky, komkretnie jakieś 15 minut piechotą. Jeden z lepsich v nasem meste- stoji za shlednuti!

Koledzy jakąś starą Panoramę Firm tutaj kopiujecie, czy na Ogrodowej wyrósł nowy sklep? A ta ulica za kościołem to Targowa, jak powiedział Timi jedyny sklep modelarski w Częstochowie.

Jak będę w październiku na uczelni, to w czasie powrotu sprawdzę te adresy.

Pozdrawiam

Nie zamknęli tylko przenieśli na Targową, czyli ten co jest za kościołem!

Reszta to są co najwyżej sklepy z modelami.

Na Worcela zaglądam po narzędzia czasem a do trzeciego w 3 alei to omijam szerokim łukiem

Witam! Od jutra na pare dni bede w Gdańsku . I mam zamiar przywieśc sobie jakąs pamiątke modelarską . Czy może mi ktos powiedziec jak dotrzec do jakiegos sklepu modelarskiego w Gdańsku?? Aha naj lepiej jak by był jakis blisko rynku.Z góry dziekuje Pozdrawiam

Jakiego rynku? Na Przymorzu? Tam jest sklep modelarski (chyba jeszcze jest).

Jeśli chodzi ci o Główne Miasto (nie mylić ze Starym Miastem), czyli tam gdzie Neptun i Dwór Artusa, to idąc od nich w stronę Zielonej Bramy (w stronę Motławy) skręcasz w ostatnią przed Bramą ulicę w prawo. Po jakichś 100 metrach po lewej masz modelarski.

Witaj! Do muzeum w Forcie Czerniakowskim (ulica Powsińska) dojedziesz z Dworca Centralnego autobusem 131, niedaleko masz dobrze zaopatrzony WCM (modelarski). A 3 przystanki tramwajem od Dw. Centralnego w stronę Pragi masz też ciekawe Muzeum Wojska Polskiego (al. Jerozolimskie 1). Pozdrawiam.

skręcasz w ostatnią przed Bramą ulicę w prawo. Po jakichś 100 metrach po lewej masz modelarski.

Zobaczysz rozkopaną ulicę. Nie przejmuj się tymi okopami.

Gdyby cię jeszcze zaniosło na Zaspę (okolice dawnego lotniska), to naprzeciw centrum handlowego ETC (w dawnym hangarze) też masz modelarski - doskonale widoczny sprzed wejścia do ETC (na pierszym piętrze).

Ewentualnie odwiedź Gdynię. Zaraz obok dworca PKP pytaj o dojście do Hali Targowej( blisko) naprzeciwko niej jest sklep z zabawkami z logo LEGO z dużym wyborem modeli plastikowych , kartonowych , farb , kolejek ale inne akcesoria blado. Sklep na targowisku na przymorzu jest i jak wiem Wojtek M. dalej go prowadzi.

Kiedyś był jeszcze sklep, a w zasadzie stoisko modelarskie w księgarni na Miszewskiego we Wrzeszczu. Był tam przyzwoity wybór modeli, gorzej jednak z dodatkami.

W Gdynii, w Centrum Handlowym im. Kwiatkowskiego (na przeciwko. C.H. Batory) przy ulicy 10 Lutego jest sklep modelarski Techno-Hobby . Wybór głównie z H0, ale są też modele do składania. Wchodząc od strony morza kieruj się klatką A na I piętro i tam tuż obok schodów w dół jest ów sklep. Polecam. Jeśli chcesz, aby dokładnie Ci to wytłumaczyć, to odezwij się na GG 1779047.

A sklepu Pana Molskiego na bazarze w Oliwie już nie ma ? Za moich czasów był to najlepszy sklep modelarski w 3-mieście.

Seb>> targowisko nie bazar, Przymorze nie Oliwa, z tego co sie orientuję to jest. Sklep zaopatrzony bardzo dobrze ale monotematycznie tj. hitler-wynalazki i długo długo nic, fachowa porada, wliczona chyba w cenę modelu, gdyż ceny które pamiętam do niskich czy nawet przeciętnych nie należały.

Seb>> targowisko nie bazar, Przymorze nie Oliwa

A u nas mówi się rynek Czy to Oliwa czy Przymorze można by polemizować, ale mniejsza z tym.

fachowa porada, wliczona chyba w cenę modelu, gdyż ceny które pamiętam do niskich czy nawet przeciętnych nie należały.

A to prawda, dzierżawa budki musi być droga

Serdecznie dziekuje wszystkim, dźiśiaj wieczórem wyjecham z Czech i jutro juź bedzie w waszej stolice - baaaardzo ciesze sie !!

Witam,

W przyszłym tygodniu, wybieram się na parę dni do miasta Łódź, w celach służbowych.

Przypuszczam, że będę miał parę chwil, żeby przejść się na spacer po mieście, więc może bym odwiedził jakiś ciekawy sklep.

Jeśli macie Koledzy jakieś ciekawe propozycje, to bardzo proszę o jakieś namiary na sklepy modelarskie w Łodzi.

Z góry dziękuję.

Witam,

Jeśli macie Koledzy jakieś ciekawe propozycje, to bardzo proszę o jakieś namiary na sklepy modelarskie w Łodzi.

Ul. Kościuszki 29. Duży, dobrze zaopatrzony sklep. Cywilne, pancerka, die-cast. Polecam.

Tak, sklep w księgarni (Dom Książki) na Miszewskiego nadal istnieje. Obecnie oprócz modeli również Warhammer.

Ewentualnie przy pl.Reymonta - już nie tak duży ale sporo tego. Dużo RC, i podzespołów do nich. Dość sporo kartonówek i plastików , choć króluje raczej 1/72...

Ludzie złoci, koledzy najdrożsi

Szukałem tego sklepu modelarskiego na Oliwie/Przymorzu na Targowisku/Bazarze i nie znalazłem. Wylądowałem na ulicy Czerwony Dwór i Krzywoustego, znalazłem jakiś bazar z burakami i innymi ubraniami, jakieś budki też były, ale no ni diabła nie mogłem znaleźć modelarskiego. Nawet niewiasta mi pomagała. A bardzo poszukuję lufki do Jagdtigera...

Ludzie złoci, koledzy najdrożsi

Szukałem tego sklepu modelarskiego na Oliwie/Przymorzu na Targowisku/Bazarze i nie znalazłem. Wylądowałem na ulicy Czerwony Dwór i Krzywoustego, znalazłem jakiś bazar z burakami i innymi ubraniami, jakieś budki też były, ale no ni diabła nie mogłem znaleźć modelarskiego. Nawet niewiasta mi pomagała. A bardzo poszukuję lufki do Jagdtigera...

Oj, za pierwszym razem też miałem wielki problem, nawet dwa razy przeszedłem koło tej budki. Dopiero jak zadzwoniłem do właściciela to mnie pokierował. A adres to rzeczywiście ul. Czerwony Dwór, może już nie istnieje ten sklep ?