Jump to content
wojtek

Lokalizacje sklepów dla modelarzy w Polsce...

Recommended Posts

Witam,

Zwracam się do Was z pytaniem.

Ponieważ w niedalekiej przyszłości, będę przebywał w grodzie nad Wisłą o nazwie Płock, chciałbym się dowiedzieć czy jest tam jakiś sklep modelarski. A jeśli tak, to prosiłbym o jakieś namiary.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Witam

W kwietniu będę na ślubie mojego kuzyna w Gliwicach (woj.śląskie).

I kieruje do was pytanie: Czy jest tam sklep modelarski??

Jeśli tak prosze o namiary.

Dziękuję i pozdrawiam

Czy jest tam sklep modelarski??

Na rogu Gliwickiego rynku jest sklep Alibi... znajdź sobie ich stronę, można go polecić... zresztą o ile wiem to jedyny w Gliwicach.

Jeżeli jesteśmy w temacie śląska to mam pytanko czy w Zabrzu jest jakiś sklep modelarski

czy może ktoę potwierdzic informacje dot. sklepu na ul.Bitwy Warszawskiej 1920 roku w stolicy "Mirage - Hobby"? W ub. piątek przejeżdżałem tamtędy wieczorem i jakby zniknął szyld a i witrynka jakaś pustwawa sie wydawała...no ale ciemno było, ja zmęczony i się zastanawiam czy faktycznie go skasowali czy jakiś omam mnie dopadł?

sklep został zlikwidowany.. zasoby zostały przeniesione do WCM na sadybę

ale w sąsiednim bloku ostał się i nieźle prosperuje drugi sklep - nastawiony na modele RC ale w środku znajdziesz dużo materiałów przydatnych przy budowie modeli redukcyjnych - balsa, polistyrenowe profile, wszelkiego rodzaju pręciki, rurki..

To ja zapytam o Łódź i okolice !

Czy na terenie miasta Łodzi (oprócz sklepów Da-Ta, Model-Fan oraz Deam) są jeszcze jakieś sklepy ? A może w ościennych miastach - Zgierz, Pabianice, Piotrków Tryb., Sieradz, Łask ?

na Rzgowskiej przy Lelewela z okien tramwaju widuję ostatnio wystawę pełną Dragonowskich czołgów... ale szyld nad drzwiami brzmi "Chemia-Farby" więc nie wiem co zacz... Sam mieszkam 200m od Da-Ty ale z powodu cen częsciej zaglądam tam towarzysko niż na zakupy... Internet rulezzzzz ;)

częsciej zaglądam tam towarzysko niż na zakupy... Internet rulezzzzz ;)

Towarzysko też nie raz tam wpadałem zasięgnąć porad Pana Zbyszka. Ale... od kąd "szanowny" Pan Darek "Bardzo kulturalnie" mnie potraktował, przestałem w ogóle tam zaglądać...

Nie mam zamiaru dalej sponsorować zagranicznych wycieczek Pana Dareczka (którymi chwali się rozkosznie swoim znajmomym gdy odwiedzają sklep), skoro tak traktuje klienta.

Ceny też tam mają jak cholera...

Dziekuję za namiar poszukam tego sklepu. Rozumiem, że jest to gdzieś nieopodal dawnego Uniwersalu ?

Raczej przy dawnym kinie Roma - przy stacji benzynowej i przystanku 5 i 6 w kierunku miasta

Czy ktoś się orientuje, czy jest jeszcze giełda modelarska w Katowicach??

Kiedyś była w pierszą niedzielę mieisąca na dworcu. Czy nadal tak jest? Bo wybrałbym sie w niedzielę... no i czy jest coś ciekawego dla lotników 1:72 czasem... bo czytałem na forum kolejkowym o giełdzie wiec może to tylko giełda kolejarzy??

Nie ma wątku o sklepach modelarskich poza granicami Polski więc napisze tutaj. Czy ktoś się może orientuje o sklepach modelarskich w norwegii a konkretnie to w oslo? w necie jakoś szukałem, może niedokładnie ale nic nie było.

Kiedyś trafiłem na jakiś fajny diagram ze sklepami w Warszawie.

Było na nim pokazane kilka sklepów w okolicy jadaru, taki mały spacerek a można było kilka miejsc ciekawych zwiedzić. Czy ktoś wie gdzie są te sklepy koło jadaru?? Lub jakie inne w warszawie warto odwiedzić??

Najlepiej żeby mieli na stanie Samoloty 1:350 trumpetera.

blisko dawnego jadaru masz kilka sklepów. najbliższa jest PELTA na ul. Świętokrzyskiej przy skrzyżowaniu z Mazowiecką, następnie w podziemiach Dw. Centralnego SINDAR. Idąc Al. jana pawła 2 w Hali Mirowskiej na piętrze jest mały sklepik modelarski i jakieś 1,5 km dalej na ul. Dzielnej przy Pawiaku masz sklep Has Hobby. Jest jeszcze martola na ul. Kieleckiej, ale tam już musisz jechać spod Dw. Centralnego tramwajem w stronę służewca, gdyż jest to kawałek drogi

Co do samolotów w skali 1/350 Trumpka, to myślę, że w Pelcie będą z racji dużego wyboru modeli tej firmy.

na ul. Dzielnej przy Pawiaku masz sklep Has Hobby

...ale tam strasznie drogo było i ...nic ciekawego nie było No i mały sprzedawca, który miał "muchy w nosie" i wszystko wiedział najlepiej. Ale to tylko moje skromne doświadczenia z owym sklepem.

Z racji braku większej ilości czasu odwiedziłem tylko jadar. Muszę powiedzieć że byłem w szoku. Przyzwyczajony do poznańskich sklepów ten jadar to wyglądał przy tym jak jakiś super sam. A obsługa jaka miła i cierpliwa. Przynajmniej starszy Pan, bo młody coś rozpakowywał.

Szkoda że o pelecie dopiero przeczytałem jak wróciłem. Przejeżdżałem tą ulicą i nic nie zauważyłem. :/

Jeżeli ktoś szuka ciężko dostępnych blaszek Eduard to polecam pisać na ten adres:

eduard@eduard.pl

Bez problemu dostałem blachy, których poszukiwałem (np Panzerhaubitze 2000). Oczywiście ilość blach

nie jest nieskończona i nie mówie, że ZAWSZE są.

Znów zapytam modelarzy z Łodzi !

Czy ktoś z Was nie orientuje się, czy taki sklep modelarsko-zabawkowo-ciuchowy, o nazwie ZEZ jeszcze istnieje ? Mieścił się on w Łodzi, przy ul. Elsnera, w bloku za Domem Handlowym BATORY. Do owego sklepu wchodziło się "po schódkach".

Asortyment był tam ubogi, ale czasem widywałem tam ciekawe rzeczy, w przystępnych cenach.

Mam pytanie, w Gdyni ze sklepami bez zmian? Czy może coś przybyło lub ubyło?

VVitek ja wiem tylko o tym zabawkowym koło hali w okolicy dworca, wiem, że maja niezły wybór, modeli, aero i farbek, ale o blaszki np nigdy nie pytałem

Mój modelarski nos nawet podczas urlopu zawiódł mnie do sklemu z modelami Trafiłem na tenże w Zamościu w rynku Starego Miasta pod arkadami z jednej strony. Nie sposób nie trafić. W wystawie są modele i kolejki PIKO

Panowie i Panie, teraz ja mam pytanie. Będę prawdopodobnie parę godzinek w Lublinie, jakoś na tygodniu, w prawdzie nie w celach stricte modelarskich, ale chwilkę postaram się dla siebie wygospodarować

Stąd mam pytanie czy moglibyście mi polecić ze dwa sklepy modelarskie, najlepiej jakoś niedaleko siebie, w których znajdę coś ciekawego(w domysle skifowskiego MT-LB ) Mi do głowy przychodzi tylko APM na Kołłątaja, z tego co patrzyłem na google earth to jakoś tam trafię. Warto się wybrać?