Skocz do zawartości

Heinkel He-111 H-6 - Revell - 1/72 (z domieszką Italeri)


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A właśnie, odszedłem prawie całkowicie od olejnych farb...

Jutro pojadę, kupię i zobaczymy jak będzie

 

Czy ja dobrze słyszałem, że Gunze nadają się praktycznie tylko do aero?

A w ogóle jakby co, ja nie mam aero :(

 

Postaram się wieczorem wrzucić jakieś foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, mam 1 dobrą wiadomość i 2 złe, zacznę od dobrej...

 

Hellblau Model Mastera dobrze na maluje, może to nie jest Light Ghost Gray (też MM), który jest jak marzenie, ale dobrze jest

 

A teraz "zuooo"...

 

SandGelb Model Mastera kupiłem i tak w domu otwieram a tu glut, jak nigdy, tak coś 5 razy gęstsze od typowej farby Revella... totalnie do niczego, jutro pojadę może uda mi się wymienić, a jak nie kupie nową i oby nie była taka sama.

Oto próba obu farb:

He-111016.jpg

Hellblau (trochę po lewej stronie części) jak widać ok, a to drugie coś to właśnie SandGelb, nałożone normalną ilością na pędzel żeby nie było...

 

Karabiny jak parówki... (Pomalowane na Gun Metal)

KopiaHe-111013.jpg

KopiaHe-111014.jpg

Jak dla mnie to nie wyglądają dobrze, mogę się nie znać, ale ja bym coś z tym zrobił.

 

W poszukiwaniu ładnych luf znalazłem takie cosie:

Karabinki od Ju-52 Italeri:

KopiaHe-111012.jpg

 

Karabiny od Lancastera Hasegawy:

KopiaHe-111011.jpg

Jak można dostrzec są atrakcyjniejsze

 

Może by jakoś wyciąć te któreś lufy i poprzerabiać, żeby jakoś to wyglądało.

 

Tylko co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem przed zakupem wstrząśnij buteleczką i sprawdź czy bulgocze A co do tego Gun metalu i innych srebrzystych akrylowych wyrobów - lepiej się trzymać farb olejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem przed zakupem wstrząśnij buteleczką i sprawdź czy bulgocze A co do tego Gun metalu i innych srebrzystych akrylowych wyrobów - lepiej się trzymać farb olejnych.

 

No właśnie potrząsać to nie zapomniałem tylko w przypadku Hellblau.

A Gum Metal jest Humbrola, choć srebrne czy aluminiowe to używam Model Mastera, dobrze mi się sprawują.

 

Macie jakieś rady co do karabinków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś rady co do karabinków Question Question Question

Może z igieł od strzykawek? Ja ich używam i nie narzekam. Jest tylko problem z cięciem tego ustrojstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No igły, dobry pomysł. Przejde się do apteki. A jak to ciąć?

Dziś po tą nie szczęsną farbe po szkole (z której piszę tego posta XD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to ciąć?

Tam gdzie masz ten plastik do mocowania, to po prostu go usuń np. wytop go zapalniczką. wtedy otrzymasz ładny wylot lufy. Pozostałą częsc igły dotnij obcążkami i ewentualnie podpiłuj.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba igły to nienajlepszy pomysł. W oryginale były to MG15 z perforowanymi lufami. Popracuj może nad tymi z Italeri, nie są najgorsze choć też tylko podobne do oryginałów. Pomaluj je najpierw na srebrno a potem kładź na to Gun Metal. Staraj sie tylko kłaść jak najcieńszą warstwę, żeby nie zgubić rysunku szczegółów. Poszukaj sobie w sieci lub w literaturze jak wyglądał MG 15 i na tym się wzoruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osz ty..... mówiłeś, że nie zaczniesz, zanim wszystkiego nie skończysz nieładnie

trzymam kciuki za przedsięwzięcie

 

MASZ JUŻ NETA XD XD XD

 

Bo kończę podwodniaka, ale jak poczytasz to tam napisałem dlaczego zacząłem

 

A co do karabinków to chyba jak radził robmario zrobię.

 

Jeszcze kwestia farby byłem w sklepie, wygląda na to, że cała produkcja tej farby taka nie udana bo pozostałe 2 też były gęste, ale zakupiłem rozpuszczalnik Pactry, zobaczymy jak będzie.

 

Najwcześniej jakieś foty wstawię w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie zrobione, no tylko kadłub sklejony, więc zdjęć nie warto dawać. Szkoła czas zajmuje, także najbliższe newsy dopiero od piątku.

 

Historia tego samolotu.

Dowiedziałem się tylko, że:

1H+FK 2.II/KG 26(przetłumaczycie mi to? ) na początku 43 został ściągnięty z Norwegii a w sierpniu tego samego roku stacjonował w Ottona na Sardynii.

 

Macie coś gdzie by można więcej znaleźć? Szukałem w necie ale nic zbytnio nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.II/KG 26(przetłumaczycie mi to? Embarassed)
2 to numer staffel (hmmm eskadry, szwadronu, 2-3 w grupie) wchodzącego w skład II gruppe (grupy kilku eskadr, grup zazwyczaj 3-4) i tej wchodzącej w skład KG 26 czyli Kapmfgeschwader 26. Geschwader=skrzydło, coś na podobę. Kampf=że bojowe to skrzydło jest Jagd (np JG3) oznaczało myśliwce.

 

Czyli drugi klucz drugiej grupy 26 skrzydła. Geschwader było największa jednostką jakby hm, autonomiczną. Tzn raczej trzymało się to w kupie lecz pojedyncze grupy były rozproszone po okolicy, czasem nawet sporej. Staffeln w grupie już były raczej razem. Działy się różne cyrki, jedne grupy wcielane do innych geschwader itd.

Na myśliwcach używano oznaczeń złożonych z "krokiewek", belek pionowych poziomych, falek pojedynczych i podwójnych, kółek, kropek. Na bombowcach używano za to tylko literek.

 

Info o organizacji opierałem głównie na tym co wiem o organizacji JG.

 

polecam stronkę

http://modelingmadness.com/codes/codes.htm

ale to akurat tylko myśliwce.

 

Mam nadzieję, że nic nie namieszałem

 

 

Edit:

Zwykle przy myśliwcach podaje się te informacje w formacie grupa./JG xx albo staffel./JG xx. Grupy rzymskimi, staffeln arabskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki jakoś łapie o co tu biega.

 

Właśnie Ostach, teraz tak patrze na kalki, które mi dałeś i się głowie dlaczego nie użyłeś kalki na zegary

 

No to dziś zrobione:

Precyzja była potrzebna, bo jakbym rozlał klej na szybe...

He-111018.jpg

He-111017.jpg

 

Nie wiem czy pamiętacie, ale miałem coś zrobić z karabinami, no i wyszła hybryda - Das Magazin zostały z Revella (właściwie Hasegawy), a lufy i rączki pochodzą od Italeriki.

Czyli to...

KopiaHe-111013.jpg

...plus to...

KopiaHe-111012.jpg

...równa się to...

He-111019.jpg

 

Widzę na jeszcze pewne miejsca gdzie będzie trzeba wyrównać, ale teraz wyglądają znacznie lepiej (tak mi się wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Ostach, teraz tak patrze na kalki, które mi dałeś i się głowie dlaczego nie użyłeś kalki na zegary Question

Uznałem chyba, że nie chce mi się i że nie będzie jej widać. Problem potem sam się rozwiązał jak rozpyliłem sido na szybki bo okazało się, że w ogóle nic nie widać

 

Ale te kulki na kaemach z Hase to by dodały realizmu - pasuja do szybki i umożliwiają dobre ich wklejenie w szybkę pod dowolnym kątem. Tak miałem w moim italerkowskim Heinklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu-onisk jak ci się skleja ten model?

Co raz bardziej mi się podoba i jeszcze po oglądnięciu "Bitwy o Anglię" naszła mnie na takiego bydlaczka ochota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleja się świetnie, nie napotkałem jakiś problemów do tej pory. Zobaczymy jak dalej, na razie nic większego nie zrobiłem (tyle co w relacji), leży na szafce ze sklejonym kadłubem

 

A widziałem film, fajny, jeden z niewielu na którym Anglik gada po angielsku, Niemiec po niemiecku, a Polak po polsku

 

P.S. Ostach a w ogóle to dużo wnętrza widać przez te szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.