Skocz do zawartości

Heinkel He-111 H-6 - Revell - 1/72 (z domieszką Italeri)


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. instrukcji nie ma opcji otwartej, ale, że to się składa tak jakby można było to może zrobię. Zobaczymy, choć co prawda nic tam w środku nie ma żeby można się pochwalić.

 

Ehh... 4 strony, 50 postów a ja tak mało zrobiłem, więcej przegadane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to jadziem

 

Podwieszki pod bomby przyklejone, można zobaczyć pewne poszarpania, a to dla tego, że przykleiłem najpierw zwykłe drzwi z luków bombowych, myśląc, że na to idą te mocowania do bomb. I nagle zonk, musiałem je wyrywać no i wklejać to co potrzeba, jakoś się uporałem.

He-111020.jpg

 

Tu jak widać wnętrze, zmianą jest to brązowe coś na tym wystającym czymś, wg. instrukcji miało być to zielone, tak zrobiłem. Potem okazało się, że tam było z tego co wywnioskowałem miejsce do leżenia dla bombardiera, jakiś materac. No to znowu tuning, blaszkę pogniotłem, żeby wyglądała jak materac, pomalowałem i kleiłem.

He-111021.jpg

 

Coś może jeszcze dziś zrobię.

 

EDIT:

No i coś zrobiłem XD

He-111022.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, bo nie chce 5 razy edytować jednego

 

No silniki jakoś poszły, spasowanie mogło by być lepsze.

He-111023.jpg

Zdjęcie trochę nie wyraźne

He-111024.jpg

Wszystko razem (te kółka nie są jeszcze przyklejone)

He-111025.jpg

 

A teraz historia.

 

Tylko dopiero teraz zauważyłem że godła na kalkach są czarne a na fotkach czerwone, masz odpowiednie?

 

W e-booku o He-111 który mam od Marine-a (nie wiem jak się poprawnie odmienia) znalazłem text odnośnie logo KG 26 (Löwen Geschwader).

text1.jpg

Nie trudno zrozumieć prawda?

Jako że mój należał do 2. grupy powinien mieć zółte, takie jak tu:

143_rd.jpg

A takowych nie posiadam, jeszcze nie wiem, które użyje, na rysunkach tego samolotu widnieją czarne, a na innych (i modelach też) czerwone...

 

Jeszcze parę zdjęć z udziałem Heńków w Afryce:

He111Handbetankung.jpg

He111KG26Loewe.jpg

He111KG26Staffelmaskottchen.jpg

He111seitlicherUeberflug.jpg

 

I jedno ciekawe zastosowanie:

He111cockpitSpain.jpg

 

Dużo tego jak na jeden raz

 

I jak? Spełniam oczekiwania oglądających? XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Marine-a (nie wiem jak się poprawnie odmienia)

Marine`a (chyba :P), ale mniejsza z tym.

Ja bym mu dał kalkomanie z czerwonym lwem na białym tle, czyli tak jak na kolorowych zdjęciach. Z resztą takie właśnie są sugerowane w monografii Kagero.

I jeszcze jedna kwestia:

na rysunkach tego samolotu widnieją czarne, a na innych (i modelach też) czerwone...

Gdzieś czytałem, że ze zdjęć czarno-białych trudno jest wywnioskować, że dany kolor jest czarny czy czerwony, więc nie zdziwiłbym się gdyby kolory z rysunków były przekłamane. Ale cóż, mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mu dał kalkomanie z czerwonym lwem na białym tle, czyli tak jak na kolorowych zdjęciach. Z resztą takie właśnie są sugerowane w monografii Kagero.

 

Gdzieś czytałem, że Kagero nie za bardzo można ufać, cuż tak tylko słyszałem...

 

A tu taki zbór (każdy model i rysunek jest innego "autora")

2_191.jpg

 

Gdzieś czytałem, że ze zdjęć czarno-białych trudno jest wywnioskować, że dany kolor jest czarny czy czerwony, więc nie zdziwiłbym się gdyby kolory z rysunków były przekłamane. Ale cóż, mogę się mylić...

 

No na czarno-białych fotach czarny jest czarny, ale czerwony jest bardziej ciemnoszary.

Z resztą u mnie są jakby odwrotne do tych na fotach. Mianowicie:

1338_1_rev4377_1.jpg

 

Chyba zostanę przy czarnych

 

 

 

No pracuj pracuj, my tu oglądamy

 

Dzięki

 

Ciekaw jestem jak pomalujesz szyby....

 

He-111026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dobrze Ci idzie. Wydaje mi się, że lepiej będą wyglądać szyby (ramki oszklenia) pomalowane cieniutkim pędzelkiem 000 niż wykałaczką- może wykałaczką linie będą cienkie, ale według mnie, farba nie nałoży się zbyt dobrze. Może było to już pisane, ale nie zauważyłem- malujesz pędzlem czy aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że Kagero nie za bardzo można ufać

A ja nie... Mnie ich monografie się podobają

Te szyby to może jednak lepiej zamaskować taśmą, a potem sobie spokojnie ramy pędzlem malować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wprawiłem wykałaczkami. Na Caproni wyszło mi nie najgorzej, a co model jest coraz lepiej, więc nie było by to trudne zrobić.

Caproni002.jpg

Pędzlem jakoś mi nie wychodzi, ale...

Marti_nez dzięki, spróbuje tego, bo możliwość zepsucia jest mała, jeśli chodzi o samo maskowanie taśmą i wycinanie.

 

Marine co kraj to obyczaj, a co osoba to inne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Empiku widziałem w jakimś nowym czasopiśmie modelarskim o dziwnym tytule chyba "Payo", artykuł o Heńku tak mi się wydaje, że w Twoim malowaniu. Looknij na to, może coś zobaczysz ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIG aha

 

SmokHaosu jakbyś nie zauważył wzoruje się na tej relacji

 

Dobra, a co do prac:

Zastosowałem to odnośnie prędkości Visty u mnie w szkole, ale tu też się nada: "moja babcia już chodzi szybciej"

 

Wash we wnękach podwozia: (Tak ja lubię mooocny wash)

He-111028.jpg

Jeszcze to jakoś pobrudzę. I chyba trochę zmniejsze ilość czerni...

Widać ślady po wypychaczach, w tych badziewiach i do tego są wklęsłe, także opcja zaszpachlowania i wyrównania była by zbyt nie możliwa...

 

A to nie wszystko bo są i tu:

He-111029.jpg

i tu...

He-111031.jpg

Jeśli w pierwszym to nie problem to w drugim jest to wkurzające, bo akurat musieli to na samych nitach zrobić

 

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIG byłem widziałem i jakoś nic, tzn. przeczytałem artykuła, ale nic się więcej nie dowiedziałem :P

 

Mała aktualizacja, pierwsza warstwa Sanda i Hellblau:

He-111033.jpg

He-111034.jpg

 

Już się tłumacze ^^

Pierwsza warstwa w ramkach a druga (i ostatnia) po złożeniu

 

EDIT:

 

No i pięknie wisząca torpeda

He-111038.jpg

Jeszcze tu i ówdzie się poprawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalej.

 

Karabiny pomalowane na Steel, potem dam gun metalu.

 

Jedno skrzydło wycięte (nie sklejone).

He-111039.jpg

Komora podwozia przyklejona.

He-111040.jpg

Spasowanie z kadłubem

He-111041.jpg

Mała szpara, załata się

He-111043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jest malować, gdy wszystko będzie "w kupie"? Tak wyskoczyłeś z tym malowaniem bez spasowania części, a tu dziury... No nic, powodzenia, dasz "se" radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dziś patrze na Henia i myślę: "chyba nie mam co w najbliższym czasie pokazywać na forum". A tu się taka ciekawostka się znalazła.

 

Wklejałem te uchwyty pod bomby, przykleiłem 2:

He-111044.jpg

...i przymierzam torpedę, patrze a tu mi to nie gra. No wiadomo, to torpeda a to jest na bomby.

Ale tak patrze na części nie używane i...

He-111045.jpg

po sprawdzeniu:

He-111046.jpg

Chyba nie muszę wyjaśniać

 

No to zabieram się za wklejanie.

 

P.S. Zapomniałem napisać: daje jedną torpedę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.