Skocz do zawartości

Heinkel He-111 H-6 - Revell - 1/72 (z domieszką Italeri)


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

albert091283 Dzię-ku-ję

 

Pomieszałem revellowską 40 z czarnym, ale trochę za dużo czarnego i po wyschnięciu praktycznie tego zielonego nie widać. No trudno, teraz hmm... musze jakoś ładne to zamaskować żeby przód pomalować na czerwono.

He-111053.jpg

 

Zmyłem washa ile się dało, prezentuje się to tak:

He-111051.jpg

 

Ktoś może wie co to jest? (zaznaczone na czerwono )

 

He111.jpg

 

Tak myśle czy by tego jakoś nie dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, też tak myślałem, ale wolałem się upewnić.

 

hmm... musze jakoś ładne to zamaskować żeby przód pomalować na czerwono.

 

Taśmą nie dałem wady, więc okleiłem zwykłą plasteliną (nie miałem nic innego ), schnie mi teraz w domu druga warstawa, jak wróce do domu to sprawdze jak to wygląda, obym nic nie schrzanił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i zacznij odkładać na aero

 

Dobrze że wspominasz, w czwartek za tydzień mam urodziny i cała kasa pójdzie na aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newsy:

-dziś w godzinach popołudniowych w Warszawie narodziła się nowa świecka tradycja: dzień zmywania farby...

 

Już tłumacze, jak napisałem wyżej pomalowałem na czerwono dzióbki, ale plastelina okazała się złym pomysłem, więc musiałem zmyć czerwień i jednocześnie ten nie udany czarno-zielony. W sumie mogą być z tego plusy, teraz najpierw pomaluje czerwienią, łatwiej to zamaskuje niż jak robiłem na odwrót, oraz nałożę nową czarno-zieleń, która będzie taka jak być powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś godzinę temu wróciłem z ulicy Kieleckiej z maskami w rękach

Zabrałem się już za to, na próbę użyłem tych na kółko ogonowe. W sumie nie wyszło źle

Ale takie pytanko:

skanuj0002-1.jpg

 

Jakoś tak dziwnie jest tu pokazane, że najpierw nałożyć jedno potem drugie na to? Dobrze rozumiem? A ten znaczek aero to co niby ma oznaczać?

 

Przy okazji fotka He-111 z Afryki...

RommelReturnsHe111.jpg

...oraz znalazłem zdjęcie tego Hiszpańskiego He-111 w malowaniu "moim"

he111cr.jpg

Okazyjnie pewnie go tak pomalowali, ale jakby ktoś miał więcej jego fotek w tym malowanku to bym był bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo (jakość fotek i perspektywy chyba mało przydatne)

http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=331489&nseq=0

http://www.airliners.net/photo/CASA-C-2.111/0181681/L/

 

Znalazłem jeszcze dwa tego samolotu ale jeszcze w starym malowaniu także chyba cie nie zainteresują ;)

 

Maski do malowania kamo i tym podobnym jak rozumiem?

Oglądam dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak dziwnie jest tu pokazane, że najpierw nałożyć jedno potem drugie na to?

Dokładnie, trudno zamaskować obły element jedną maską, więc producent podzielił ją na kilka części. Jak wyjdzie jakaś szpara między nimi, to daj tam maskol albo popraw taśmą klejącą .

A ten znaczek aero to co niby ma oznaczać?

Ja mam taki na samym końcu instrukcji. Może chodzi o to, że zużyłeś już wszystkie maski i możesz zacząc malować. Albo to taki ozdobny detal .

Powodzenia w budowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elcin dzięki za foty

Marti_nez dzięki za wytłumaczenie

 

Zdążyłem dziś okleić 13 szyb, jakoś to idzie, nawet przyjemna rzecz

Choć w jednym miejscu spaprałem bo źle przykleiłem i przy drugim podejściu trochę się rozciągnęła i nie wiem jak z nią będzie, jeśli nie wleje mi się farba pod to to będzie cud, a jak tak to będę musiał odkleić i użyć pędzla. Natomiast przy innej szybie gdzie należało dwie przykleić okazał się, że nie zbyt pasują do szyby i do siebie nawzajem, na szczęście jakoś mi się udało, a w miejsce gdzie brakuje dam maskola

 

Chciałbym to do niedzieli zrobić, by móc pomalować (wreszcie) cały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem już wszystkie:

He-111057.jpg

To już wklejone:

He-111055.jpg

Są trochę krzywo, ale nie bijcie

 

Generalnie wszystko ok, ale przy tych gdzie trzeba było 2 na jedną szybę - masakra, [jak pisałem już] ni to do modelu dopasowane, ni to do siebie.

 

nie mam pomysłów (i doświadczenia) jak zrobić takie okopcenia nie mając aero:

DSC_0199-B.jpg

Znacie jakieś nie za trudne ale skuteczne metody?

 

P.S. Do soboty ma już być przynajmniej pomalowany i gotowy do brudzenia, bo w weekend to nie bardzo co zrobie, mam urodziny i rodzinka się zjeżdża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się ze jeżeli chcesz te kabinki malować pędzlem to niestety ale farba może ci powchodzić pod maski a szkoda by było całej pracy ale może o to zapytaj znawców lotnictwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciekanie farby pod taśmę maskującą jest bardzo prawdopodobne. Z aero takie rzeczy się nie zdarzają. Szkoda by było spaprać owiewki bo masklowanie zrobiłeś porządnie - może to znak żeby kupić aero?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooo???!!! No nie, nie załamujcie mnie, że może podciekać, to na jaką cholere ja to kupowałem? Wiem że to jest głównie do aero, ale to jest zwykła taśma, która po dociśnięciu nie powinna wpuścić farby pod siebie. Kupiłem to żeby mieć ładne ramki okien. No nie... to co ja mam zrobić?

 

Patyk będę miał aero... w połowie kwietnia najwcześniej. :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szansa jedna na milion sprawdza się w dziewięciu na dziesięć przypadków."

 

Dobra spróbuje A jak podcieknie i zobaczę to po wyschnięciu drugiej warstwy? Zmywacz do akryli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze dociśniesz maski do szybek i ostrożnie pomalujesz to będzie git. Ja w moim Bf-109 maskowałem owiewki taśmą a potem malowałem pędzlem i wyszło znośnie. Tylko no schodek się zrobi ale to mały problem. Bez paniki.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo podejścia farby, maluj tak, żeby zacząć na taśmie i "zjechać" pędzlem na plastik. Czyli od maski do plastiku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo podejścia farby, maluj tak, żeby zacząć na taśmie i "zjechać" pędzlem na plastik. Czyli od maski do plastiku.

I trzeba też uważać, żeby farba grawitacyjnie nie spłynęła na granicę taśmy i ramki. Ale przy takim oszkleniu jest to trudne, jeśli w ogóle możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.