Jump to content
krzychu-onisk

Heinkel He-111 H-6 - Revell - 1/72 (z domieszką Italeri)

Recommended Posts

Widzę, że przygody z I-16 niczego Cię nie nauczyły. Skleił bys to do kupy jak Bogowie przykazali, po szpachlował, pomalował na niebiesko po całości, zamaskował tasiemką i pomalował na piaskowo. Rączki przędnej zabolą jak będziesz to sztukować.

Widzę, że przygody z I-16 niczego Cię nie nauczyły. Skleił bys to do kupy jak Bogowie przykazali, po szpachlował, pomalował na niebiesko po całości, zamaskował tasiemką i pomalował na piaskowo. Rączki przędnej zabolą jak będziesz to sztukować.

Dobra spokojnie...

Skleiłem skrzydło (+ silnik) stateczniki też przyklejone, jeszcze drugie skrzydło i będzie całe.

Miało nie być szpary przy skrzydłach Bywa.

Wiecie, to jest troche to duże... Ale dobra, takie pytanie:

Za maskowanie szyb dopiero będe zabierał, więc czy przykleić je przed pomalowaniem? (pasują idealnie)

Ja te szyby bym zamaskował, przykleił, malował.

Też tak myślę.

Wiecie, to jest troche to duże...

Tzn. że model jest duży? Spokojnie, większe się widziało .

Ja te szyby bym zamaskował, przykleił, malował.

Też tak myślę.

Ja też

Wiecie, to jest troche to duże...

Tzn. że model jest duży? Spokojnie, większe się widziało .

No tak, model. Mam za sobą Ju-52, B-17 i Lancastera które są większe, ale jakoś tu się bardziej martwie, że coś pójdzie nie tak. Nie dlatego, że konkurs, sam nie wiem...

No tak, model. Mam za sobą Ju-52, B-17 i Lancastera które są większe, ale jakoś tu się bardziej martwie, że coś pójdzie nie tak. Nie dlatego, że konkurs, sam nie wiem...

No to już sprawa psychologiczna . Nie martw się na zapas, jak na razie idzie w porządku . Najważniejsze,żebyś nie stracił zapału do budowy. Bo na przykład u mnie to szwankuje i Petka tylko stoi i się kurzy. No może dziś coś podłubię .

To buduj

Ale może masz racje, psychologia

Zacząłem oklejać szyby, po 2 padłem, kurde, to nie jest łatwe :/ Nie wiem, zajmie mi to z tydzień chyba...

Spokojnie i głowa do góry. Nie spiesz się. Dasz sobie radę

Potnij taśmę na cienkie paski i po kawałku obklejaj każdy segment a potem wypełniaj środek taśmą albo maskolem.

Dzięki za wiarę

Ostach możesz powtórzyć bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

no to jak jedna torpeda, to znaczy że masz okazję trochę całość wymęczyć. Brud, kurz, smar, o przestrzelenia też się pokuś

Draku zapomniałem odpisać do powyższego

No będzie brudzenie, przewiduje wash, kurz na koła (i coś jeszcze może), no i spalenizna od wydechów (co do tego mam problem, ale daleko do tego etapu).

Zawsze możesz też użyć masek Eduarda... Na stronie Martoli widziałem, wpisz he-111, tworzywo: maski, coś na pewno znajdziesz.

Ja robię tak:

1. Przyklejam sobie kawał taśmy na szklaną płytkę (szybkę taką znaczy sie). Ostatnio robie tak zawsze z taśmą bo to przy okazji rozwiązuje problem nadmiaru kleju przy maskowaniu.

2. Robię nacięcie skalpelem tak by wyszedł wąski paseczek - można też kupić po prostu wąską taśmę.

3. przyklejam paseczek wzdłuż ramki na oszkleniu, odcinam nadmiar.

4. powtarzam to dookoła.

5. środek zaklejam większym kawałkiem taśmy albo wypełniam maskolem

Jak dla mnie jest to lepszy sposób niż zaklejenie całego segmentu oszklenia taśmą a potem wycinanie go skalpelem. Przy pewnej wprawie idzie to szybko i szlag trafia przy dziesiątej a nie przy drugiej szybce Dobry sposobem wydaje się też być sposób z PWM tutaj cytowany.

Ostach dzięki.

Marti_nez o takie coś chodzi?

KLIK

Wcześniej nie miałem do czynienia z maskowaniem jakimkolwiek (mówie oczywiście o szybach):oops: . Najwyższy czas zacząć.

Dobra mam 3 sposoby (maskowanie dokupić, robić jak zacząłem albo sposób by Ostach), coś wybiorę

Dziś skleję to skrzydło i wrzucę foty.

Bąki zbijam :(

Czekałem aż na mojehobby ukaże się to maskowanie do szyb, dziś była dostawa Edka, ale tego co ja chce nie było...

Napisze jeszcze do nich w tej sprawie.

A może ktoś ma to do oddania/sprzedania?

Lub czy jest w Warszawie jakiś sklep modelarski gdzie to z pewnością by było?

Maski są w Martoli, przynajmniej na stronie www. Możesz też popytać w Tora Tora Tora.

P.S. A projekt I-16 umarł? Bo to nieładnie nie kończyć modeli .

Czytasz mi w myślach? Właśnie przeglądam zdjęcia I-16, chce wymyślić coś innego niż miało być. Nie zapomniałem o Nim, ale chce się z choć jednym wyrobić na koniec konkursu, ale dzięki za pamięć.

To się chyba to 3x Tora wybiorę.

A ten Martola to też jako zwykły sklep jest? - tam na stronie nie ma dokładnie tego (CX003).

A ten Martola to też jako zwykły sklep jest?

Tak, na Kieleckiej. Ostatnio w wątkach o sklepach pisze się peany na jego cześć . Jeśli nie ma konkretnie tego zestawu masek, to do innego modelu (w tej wersji i skali) powinny też pasować.

Popytaj sprzedawcy.

A co do szczurka to pomaluj go w takie fajne kamo:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=1384367&kateg=100069

Mi się podoba .

To by było kompletne sf!!

A może coś innego, równie ciekawego wymyślisz/wymyślicie

To się przejadę w weekend do jednego i drugiego sklepu. Oby gdzieś było.

Znalazłem te maski, w Martoli zamówiłem i dostałem informacje, że są do ściągnięcia w 2 tygodnie. Dziś mijają te 2 tygodnie... Oby do poniedziałku były :/

Nie wiele zrobiłem, a praktycznie nic. Szkoła szkoła i tylko szkoła :/

Wash wnętrza, fotka z fleszem więc wygląda to strasznie, ale w rzeczywistości tak nie jest

He-111047.jpg

Słońce wyjrzało to potem mu zrobię w świetle dziennym.

Wszystko razem:

He-111048.jpg

Dziś wezme się za sklejenie skrzydeł z kadłubem i szpachlowanie.

No i znalazł swoje miejsce:

He-111050.jpg

P.S.

Śmigła - wg instrukcji powinny być na czarnozielny, ale... coś mi się wydaję, że coś tu nie tak. Jak sądzicie?

To wnętrze wygląda jak wyciągnięte z oceanu po 10 letniej kąpieli. Weź zmyj jeszcze tego washa..... Poza tym czekam a malowanie Bardzo jestem ciekaw jak Ci wyjdzie.

To będę musiał coś zmieszać :P

Lucas HS nie martw się, zaraz zmyje

Dzięki, chłopaki za pomoc.