Skocz do zawartości

Tamiya 1:350 Bismarck


kzugaj

Rekomendowane odpowiedzi

heh tez bym mogl zrobic obliczenia ale nie wiedzialem ile mierzy w rzeczywistosci

Czasami wystarczy np wpisac nazwe okrentu w wyszukiwarke internetowa i poczytac np o tym co nas interesuje (jaki duzy byl Bismarck

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czego tu jeszcze od prawie roku cisza? Do roboty!!!

 

Chciałbym się jeszcze odnieść do postu Skell'a z 5 czerwca 2009:

Powodzenia - potnij balsę na równe paski szerokości 1mm..

Spójrz do mojej relacji z budowy Hermann'a Marwede, tam ciąłem polistyren 0,25mm na paski szerokości 1; 1,5 i 3mm na długości nawet 10cm i wychodziły równiutko , trzeba znać tylko odpowiedni sposób jak do tego się zabrać . Mianowicie: naklejam papier milimetrowy za pomocą taśmy dwustronnej na polistyren i mogę od linijki ciąć paski nawet na pół milimetra szerokości /testowane/. Inne dziwaczne kształty również można wyrysować na papierze milimetrowym i kroić jak się chcę z dużą dokładnością. Odklejanie taśmy z papierem z polistyrenu nie jest mocno kłopotliwe, no może z początku .

 

Akurat w swoim Bismarck'u bardziej myślałem /bo mam go w myślach chyba odkąd wyszedł z Revell'a/ nad robieniem desek z balsy/gr.1,mm/, albo sklejki /gr.0,4mm/, które by były kładzione na odrysowany pokład na polistyrenie, który by był dodatkowo wklejony ciut niżej.

Nie wiem czy wiesz, ale wokół pokładu, nadbudówek, oraz barbet dział i pod falochronami był "kołnierz z metalu" /paseczek, który w tej skali powinien mieć góra 1mm. A wokół różnego rodzaju skrzyneczek /głównie chyba tych co były od razu w projekcie uwzględnione/ były również takie "ramki" metalowe.

Z tego co pamiętam powinien być chyba ciut niżej/albo wyżej../.... musiałbym gdzieś odkopać ostre zdjęcia, albo plany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krys

 

Podziwiam Twą robotę przy Hermanie - piękny projekt.

 

Wracając do Cięcia balsy i polistyrenu. Życząc powodzenia, nie powiedziałem, że się nie da, jednak balsa to bardzo delikatny materiał, a najgorsze w tym jest specyficzna "słojowatość" i nieregularna struktura wewnętrzna tego drewna (słoje i włókna są twardsze od reszty).

Nie jestem fachowcem w dziedzinie obróbki delikatnych listewek, ale trochę przy balsie popracowałem i nie szarpnąłbym się pracę wg pomysłu "cięcia balsy na 1mm paski w celu oddania deskowania pokładu".... brrr.....

 

Z drugiej strony dobrze wykonane deskowanie tą metodą powalało by efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się właśnie zastanawiam nad balsą, też miałem kontakt z balsą /kleiłem szybowce RC/ i wiem jaka ona jest, ale te grubości 0,8 i 1mm da się bardzo łatwo ciąć Olfą AK-3, albo nawet AK-1. Ciut gorzej jest ciąć ją w poprzek słojów , bo lekko się zapada... Dlatego raczej będę deski malował po sklejeniu desek na pokładzie, bo wcześniej przydałoby się to wyrównać papierkiem....

 

Poprzedni post to też była po części reakcja na to, po prostu po co kupować paski polistyrenowe, jeśli można to samemu zrobić i to dość szybko .

 

PS Ryszardb w relacji z Mayflower'a też pokazał urządzenie do wycinania klepek, które pozwala na wycinanie jednakowych deseczek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
po co kupować paski polistyrenowe, jeśli można to samemu zrobić i to dość szybko
Po co samemu robić skoro są gotowe formatki z naniesionymi rowkami o różnej dostępnej szerokości - odsłyłam do oferty Evergreen, np: http://www.1999.co.jp/eng/10085990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmmmm...... Nie wiem jak to się stało, ale dopiero teraz trafiłem na ten wątek.

Poczytałem, pooglądałem i czekam na dalsze efekty!!! Do roboty, bo bez tego okręty nie wygramy tej wojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko jak mnie najdzie to prace ruszą. ale generalnie musze zaopatrzyć się w zestaw LR. Po przyklejeniu detali pomalować a potem będe mógł rozpocząć dalsze prace z pokładem. Kadłub wymaga małego dopieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mały update panowie dzisiaj dotarł do mnie zajefajny zestaw blach LR. Brak w nim herbu czego żałuje. Prace prawdopodobnie ruszą w najbliższym czasie.

Ps.

Jak ktoś jest zainteresowany moge odsprzedać lufy altylerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam panowie

Żeby nie być gołosłownym oto mały updejt

Arado Ar196A-3

th_DSC_0081.jpg th_DSC_0081.jpg th_DSC_0080.jpg

Wymagają jeszcze troszkę pracy ale nie jest źle

Jeżeli chodzi o pokład to nie ma już odwrotu rozwałka zaczęta pozostaje jeszcze troszke przeszlifowac środkową część pokładu i będzie ready do deskowania:)

th_DSC_0082.jpg th_DSC_0083.jpg th_DSC_0084.jpg

Chętnie odkupiłbym Revellowskie kalki dla samolotów gdyż wymalowanie herbu i oznaczeń będzie ciężką i pracochłonną robota. Ewentualnie może ktoś wie jak i gdzie można kupić te kaleczki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że pchasz temat do przodu

 

Chętnie odkupiłbym Revellowskie kalki dla samolotów gdyż wymalowanie herbu i oznaczeń będzie ciężką i pracochłonną robota. Ewentualnie może ktoś wie jak i gdzie można kupić te kaleczki.

Pozdrawiam

Kupiłem ostatnio Kalki Kriegsmarine 1:350 Begemot. Głównie ze względu na bandery które zawierają swastyki (revell zostawia puste kółka w środku). Są tam również malutkie krzyże na samoloty pokładowe. Ja ich nie wykorzystam z racji że samoloty są gotowe, zatem jeśli prześlesz mi adres mogę je wsadzić kopertę i wysłać do Ciebie nieszczęsną pocztą polską

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jeśli chodzi o krzyże to z nimi nie ma dużego problemu bo Tamiya za pomocą wypukłych lini wyeksponowała je. Chodzi mi bardziej o herb i numery boczne czy jak to sie tam nazywa.

PS

Poszukuje zdjęć pokładu na dziobie gdzie widać jak wykończony jest pokład pod łańcuchami. Revell zrobił chyba deskowanie a mi się wydaje że tam jest płasko bez desek poprtostu sama blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pokład to nie ma już odwrotu rozwałka zaczęta pozostaje jeszcze troszke przeszlifowac środkową część pokładu i będzie ready do deskowania:)
Jestem dokładnie na tym samym etapie: ścieram pokład do gładkości, przygotowując go pod drewno. Dopiero potem doklejam do kadłuba. Z ciekawości: będziesz robił deskowanie od podstaw, czy idziesz na łatwiznę i kupujesz gotowy pokład ?

...

Kupiłem ostatnio Kalki Kriegsmarine 1:350 Begemot
Jeśli możesz, to zarzuć linkiem, ja szukam do swojego Mastodonta, może będzie coś spod znaku wschodzącego słońca ...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje zdjęć pokładu na dziobie gdzie widać jak wykończony jest pokład pod łańcuchami. Revell zrobił chyba deskowanie a mi się wydaje że tam jest płasko bez desek poprtostu sama blacha.

Temat przekopany przeze mnie bardzo dokładnie. Tam są dechy. Bez dwóch zdań. Bardzo dokładnie pokazują to zdjęcia wraku Bismarcka :P

Jeśli chodzi o numery boczne samolocików, to na pewno jestem w stanie pomóc. Revell do modelu włożył 4 zestawy takich numerów (wedle oznakowań Ardo znajdujących się na okręcie). Ja zapewne się domyślasz zużyłem tylko dwa

W ciągu dnia podrzucę Ci fotkę z tego co mam. Myślę że coś Ci się przyda z tego.

 

 

 

Jeśli możesz, to zarzuć linkiem, ja szukam do swojego Mastodonta, może będzie coś spod znaku wschodzącego słońca

Poszukam Wallace i podrzucę.

Pozdrawiam

 

 

Edit:

Tak jak myślałem mam 2 zestawy kalek na samoloty z revella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam szanownych kolegów.

Dzisiaj po raz pierwszy od chyba dwóch lat udalo mi się pogrzebać przy "Kanclerzu" (maly urwis ma 2,5 wiec jest juz bardziej samodzielny i moge znaleść troszke czasu dla siebie wieczorami )

Koncepcja pokładu uległa zmianie. Zakupiłem gotowca z Huntera i jestem pod ogromnym wrażeniem. Poklad rzaem z papierkiem od dwustronnej "taśmy klejącej" ma niecale 0.2mm. A po wstepnej przymiarce leży jak trzeba. Nawierciłem Bulaje w kadłubie i dwukrotnie naniosłem biały w odpowiednich miejscach na burtach.

Panowie nie obiecuje aktualizacji codziennie ale postaram sie pokazywac jak mi idzie cześciej niż co 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buehehehe, prawdziwy wysyp żywych trupów na forum mamy A tak na poważnie, cholernie się cieszę, kzugaj, że o nas nie zapomniałeś i powróciłeś do forumowej macierzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sorki ze tak post pod postem. Po trzech probach malowania bialym a potem zmywania jestem prawie gotowy do czwartego podejscia. Burty dostaly kolor bazowy teraz maskowanie pod pasy kamuflarzu I bialy z ktorym mialem przygode. Wyglada na to ze farba byla poprostu stara. Zobaczymy co wyjdzie teraz.

 

th_DSC_0607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kurcze az glupio tak post pod postem (ale troche czasu minelo od ostatniego).

Prace troszeczke poszly do przodu.

Wczoraj prysnolem kolor bazowy I zajolem sie maskowaniem:

th_20140506_235202.jpg

Dzisiaj nadszedl czas na malowanie tego co wczoraj zamaskowalem. Na pierwszy ogien poszedl bialy (z ktorym mialem tyle problemow trzy razy zmywalem wszystko I zaczynalem od poczatku), potem czarny.

th_20140507_231744.jpg

I po zdjeciu maskowania

th_20140507_235721.jpg

No I nie obeszlo sie bez bubli. Znow przygoda z biala lecz nie tak powazna jak ostatnie trzy razy. Cholera podciekla mi pod tasme maskujaca. Mala korekta I bedzie ok.

th_20140507_235930.jpg

Nastepna sesja malarska moze odbedzie sie dzis wieczorem. W planie mam poprawic bubel z biala I prysnac reszte kamo. Jak dobrze pojdzie to polece czesc podwodna.

Pytanie do doswiadczonych. Jaki jest najlepszy sposob zeby zamaskowac kadlub zeby wymierzyc linie wodna I zeby byla rowna na calej dlugosci?

Mam nadzieje ze jakosc zdjec jest satysfakcjonujaca cykalem tel bez ustawiania dodatkowego oswietlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.