Jump to content

Volvo FH 16 + ?

Recommended Posts

jonnym - dzięki za propozycje. Nieźle wyglądają, ale przeceniacie chyba moje zdolności. To będzie mój pierwszy model samochodu. To nie to samo co samoloty w bojowych barwach. Oczywiście spróbuje spełnić pokładane we mnie oczekiwania.

Co do prac - dzisiaj trochę szpachlowałem elementy ramy, zbiornik, silnik i tylny most. No nie wiem czy szpachla ITALERI to był dobry pomysł. Nie wiem jak długo schnie przed szlifowaniem. Poczekam do jutra może będzie ok. Co do MAN-a to chyba jednak zagospodaruje. Wprawdzie nie ma silnika i podnoszonej kabiny, ale wygląda świetnie.

No i jak to bywa czasami plan poszedł się gonić. Położona wczoraj szpachla ITALERI popękała i odchodzi od elementów. Nie wiem dlaczego, czy szpachla stara czy coś innego. Miałem przez sobotę podgonić prace, a tu taka wtopa. Co się mogło stać. Niby "wymasowałem" szpachlę w tubie.

Coś mam dziś pecha. Rano ta szpachla, potem zaliczyłem awarię samochodu i jeszcze nie wiem jak się to skończy, a teraz się dowiedziałem, że sprzedawca u którego zamówiłem DAF-a z naczepą nie ma go na składzie. Skandal, to poco wystawia, że jest dostępny. Ponoć czeka na towar. Jak tu się nie denerwować.

• 4 weeks later...

Właśnie dziś dostałem paczkę z zamówionym Manem i "Sunshield" Trailer. Masakra, już zapomniałem że to zamówiłem. Dokładnie miesiąc. Po takim oczekiwaniu przeszła mi ochota do składania. W zasadzie to i tak brak czasu oddala plany montażu FH 16. Jednak nie odpuszczę i wrócę do projektu.

Moim skromnym zdaniem ta naczepa jak już ktoś w tym temacie nie bardzo będzie pasować do tego modelu. Co innego do Volva F12 czy Scanii 3 albo 2. Szkoda, że nie kupiłeś nowej chłodni Schmitza - to już wygląda jak dzisiejsza naczepa. Co do modelu to życzę cierpliwości przy budowie i zapału.

Pozdrawiam