Jump to content

KW-1 1/35 Trumpetera cdn....


Recommended Posts

No i ruszyły praca nad czołgusiem. Mustangi czekają w domu na dalsze prace Ja w ramach relaksu między wykładami kończę poczciwego trumpka

mały prawie inbox:

9b561693718eac20m.jpg 0d6d514d6c0c68acm.jpg a86fbb202e9b8e1cm.jpg 8a6193cd2be9611em.jpg

09c337125c27deb7med.jpg

 

do końca tygodnia mam nadzieję zakończyć klejenie bo w sobotę chciałbym psikanie zrobić jakieś

Malowanie oczywiście zimowe. Posiłkuję się trochę fotkami z netu i mam coraz większą ochotę na zrobienie struktury odlewu na wieży. Bardzo fajnie to wygląda a do soboty by wyschło pod malowanie. Z tego co zauważyłem to kadłub jest z płyt walcowanych więc może być taki gładki bardziej.

Model, pomimo że nie drogi, składa się bardzo miło i według mnie jest dobrze odwzorowany. Nie wypowiem się o wymiarach bo nie mam takowych planów do porównań.

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

a2012f677213bc4cmed.jpg

 

9c0f198cce472861m.jpg a0e92da659138435m.jpg cbc91f3a810a1eccm.jpg

 

moje nędzne próby z wykonaniem odlewu i stali walcowanej napawają mnie umiarkowaną duma. Zobaczymy jak wyjdzie po malowaniu. Jutro dobrze pójdzie to drugą gąskę ogarnę. I może w tym tygodniu faktycznie coś się da pomalować. Niestety w ten wekend nie dało rady się wyrobić.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie przyklejałeś tych osłon imitujących siatkę na przedziale silnika- to może zastanów się nad ich przeróbką- np założenie prawdziwej siatki choćby z sitka albo kupionej na alledrogo

Wtedy model znacznie zyskuje.

Link to post
Share on other sites

Co prawda mało kto tu zagląda ale mam pytanko odnośnie koloru zielonego jakim była malowana rosyjska pancerka. Na zdjęciach, które posiadam jest to dość ciemna zieleń ale raczej nie orginalna. Nie wiem za bardzo jak to ugryźć. Na jednej ze stron znalazłem Drab Green ale położony na ciemno żółty podkład. I na to cieniowanie Russian Armor Green MM 2129

 

pala niestety przyklejone już. Z założenia jednak miał to być model z pudła. Jego głównym celem jest przełamanie kryzysu niedokończonych modeli.

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

zagląda, zagląda.

Zieleni, dla ruskich potworków, jesli masz to póżniej cieniować każda proponowana zieleń się nada.

Najważniejsze jest to, co z nią zrobisz w póżniejszych etapach...wyblaknięcia, cienie..washe,filtry itd.

A wktórą strone pójdziesz z kolorkami to Twoja sprawa..czy blaknie na biało, szaro, czy żółto

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

byle pod spód ciemno a na wierzch jaśniej, dobrym kolorem pod spód jest blackgreen a na to dowolny odcień zieleni (oczywiście w granicach rozsądku) - np. olive i na to filterki, rozjaśnienia, żółcie, brązy itd. polecam mój wątek KW spod Dubna. pzdr i powodzenia

Link to post
Share on other sites

Oczywiście po powrocie do domu nie wytrzymałem i aero poszło w ruch. Zrobiłem przegląd posiadanych farbek bo typowo rosyjskiej zieleni nie kupiłem. Coś tam pozyglowałem i na chwilę obecną wygląda to tak:

 

30b62c77e0ca3853m.jpg d32f2828a77c148bm.jpg fefd8664df169c81m.jpg c448e670239b8943m.jpg 9e2eebc02d761a7fm.jpg eaa424f14c692bddm.jpg 621c01052d3e26a0m.jpg

 

 

Jakość fotek nie najlepsza bo dopiero trenuję z aparatem. Zieleń i biel pójdzie przy dziennym świetle.

Zdaję sobie sprawę , że nie jest to szał ale cieszę się , że w końcu udało się coś podłubać po dłuuuugiej przerwie.

Link to post
Share on other sites

No i następny kolorek. Mieszanka wszystkich zielonych jakie były w domu. Zdjęcia mają zasadniczą ' wadę" - obnażają niedoróbki. Niestety malując w kuchni przy sztucznym świetle o takowe nie trudno.

f891b9c3d2c5e62bm.jpg 210a8db4b8fa485am.jpg f26633b398686e07m.jpg

 

a po obiedzie biel jeszcze dojdzie i klar. Jutro w zasadzie będę już mógł zacząć bawić się pędzelkami.

Link to post
Share on other sites

Chyba tak bardziej sam dla siebie tą relację robię ale dzięki temu widzę moje braki w lichym jak na razie warsztacie. A po za tym przekonałem sie do zakupu tych plastelinowych mazideł do maskowania po tym jak mi tradycyjnie zapyliło pod niby zamaskowane elementy.

7cbabbb69e10c887m.jpg 67b37c1208e73087m.jpg 3d2e3f343477b6f2m.jpg 03667f3278da1b98m.jpg

 

przy okazji odkryłem kilka ciekawych funkcji w aparacie.

 

 

I to na dzisiaj wszystko. Więcej Was nie będę męczył bo musi klar wyschnąć.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam "MarcinL" fajny ten twój KW-1. Ale po zdjęciach widzę że model był już jakby gotowy ale nie pomalowany, i to mnie zaciekawiło. Ja również maluje aerografem ale części osobno i doklejam a ty zrobiłeś cały czołg i dopiero potem go malowałeś ? Lepiej sie tak maluje jak już jest złożony a nie pojedyncze części i dokleja po kolei ? No i jak ci sie te gąski trzymały całe mimo że nie były jeszcze na klej?

Link to post
Share on other sites
Ale po zdjęciach widzę że model był już jakby gotowy ale nie pomalowany, i to mnie zaciekawiło. Ja również maluje aerografem ale części osobno i doklejam a ty zrobiłeś cały czołg i dopiero potem go malowałeś ? Lepiej sie tak maluje jak już jest złożony a nie pojedyncze części i dokleja po kolei ? No i jak ci sie te gąski trzymały całe mimo że nie były jeszcze na klej?

 

To nie zupełnie tak. Staram się model składać z modułów. Jak już wszystko jest spasowane to wtedy rozkładam maluję i składam na kropelkę albo contactę. Tak jest po prostu wygodniej i unika się błędów. Jeśli chodzi o gąsienice to na forum jest opis klejenia gąsek z elementów. I to też jest związane z niesklejaniem wszystkiego do kupy od razu bo wtedy to już nie ma szans na dobre malowanie.

Myślałem , że tylko ja tak długo buduje modele

poczekaj są jeszcze takie z dwuletnim stażem:) a jeśli chodzi o podstawkę to nie wiem .... może. Na razie nie kończę brudzenia żeby potem można było coś dopasować. Tylko, że model powstawał rok (z pudełka) to podstawka może się w tej 5cio latce nie udać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.