Skocz do zawartości

Sprężarka własnej roboty


słomek

Rekomendowane odpowiedzi

skwercio-z całym szacunkiem , przejrzyj ten wątek od 1 strony .Masz wszystko podane niemal na tacy. Nie wiem czy wyrobisz się w 100, ale uzbieraj trochę i zacznij przede wszystkim od szukania agregatu w punktach skupu złomu.Trochę samozaparcia , mniej coli i chipsów i uzbierasz kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nie bierz się lepiej sam za to bo Cię jeszcze prąd zabije, a potem będzie na Nas że Cię instruowaliśmy jak zbudować tego potwora Na początek przejrzyj ten wątek (w całości), potem poszukaj trochę w google, a następnie wybierz się z rodzicem albo opiekunem na zakupy, po czym złożycie razem ten kompresor. Sam raczej nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a ja mam kompresorek Pari (od inhalatora) wyrwany za 40 pln na allegro i jak narazie wystarcza;) i pracuje praktycznie bezgłośnie, daje ciśnienie 1,3 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to życze Ci powodzenia w malowaniu takim czymś.

nawau 1,3 bar to jednak trochę mało, chyba że do olejnych to ok.

Ja maluje ciśnieniem koło 2 bar i spokojnie na prawie iłacie wyciągam równą 1mm kreskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pracuje praktycznie bezgłośnie, daje ciśnienie 1,3 bara

Miałem krótko ten wynalazek. Przez to ''prawie bezgłośnie '' to miałem takie jazdy w chacie że czym prędzej zabrałem się za składanie lodówkowca. Teraz mogę sobie po nocach spokojnie malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

słomeksłomek

Cześć,

zacząłem dzisiaj robić kompresor z lodówki i mam problem z zasilaniem. Już piszę o co chodzi. Na agregacie mam puszkę z kablami jest tam jakaś cewka i inne... Po włączeniu zasilania agregat nie załącza się. Sprawdziłem probówka i z napięciem jest wszystko ok. Czy oznacza to że agregat jest kaput? Dodam jeszcze, że nie podłączyłem regulatora temperatury, który był pierwotnie umieszczony w lodówce, może to jest przyczyną? Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać jakie masz kable - najlepiej w formie zdjęcia. Załącznik bimetalowy musi być w tej puszce i to dzięki niemu urządzenie działa. Rzadko bywam na tym forum, mam nadzieję, że rozgadani forumowicze mnie wyręczą ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Jestem na etapie budowy takiego kompresora z pompki od lodówki.

201011180732.th.jpg

 

erwew.th.jpg

 

Ponieważ macie doświadczenie z aerografami i kompresorami mam pytanie, do ilu atmosfer (barów) pompować kompresor i od ilu atmosfer (barów) ustawić włączanie pompowania na presostacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek dzięki wielkie, ustawiłem włączanie na 2,5bar a wyłączanie na 5,5 bara. Mam jeszcze pytanie jaki najlepiej kupić wężyk do aerografu. Wyjście z kompresora mam na szybkozłączce. Mam EW 181. Czy kupować gotowce (jeśli tak to jakie?) czy zrobić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

w dziedzinie sprężarek jestem drewienko więc jest problem,

ojciec mi sklepał sprężarkę ze starej lodówki i by było cacy gdyby nie kilka problemów:

 

1. po napompowaniu butli do pewnego ciśnienia agregat się wyłącza i powolutku ciśnienie z niego schodzi

- rozumiem że wystarczy zastosować zawór zwrotny taki jak do akwarium i to wystarczy?

 

2. podczas malowania ciśnienie się nie utrzymuje i szybko schodzi, zbiornik ma ok 2litry - zamontować większy czy problem tkwi gdzieś indziej?

 

3. jest poważny problem z automatycznym startem :( nie chce zaskoczyć że ma działać, po naładowaniu gdy już powietrze zejdzie że się nie da malować ale jeszcze nie do zera też nie chce się włączyć. Chodzi mi o to że problem nie jest stały tylko pojawia się i znika co strasznie utrudnia mi korzystanie z tej samoróby ;(

 

Wcześniej korzystałem z kompresora membranowego ale się tłukł niemiłosiernie i dokonał żywota, teraz się męczę z tym... tym czymś. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelny układ. Powietrze musi gdzieś uciekać. Najprościej to zanurzyć wszystko oprócz samego kompresora do wody i zacząć pompować powietrze, będziesz widział gdzie powietrze ucieka.

 

Sirin Jakaś wada kompresora. A lodowkowce raczej naprawie nie podlegają. Chyba że rozbiórce nie składanej. Co do ciśnienia zastosuj reduktor, nabije np do 5-7 atm. a będziesz używał tylko 1,5-2 atm co znacznie zmniejszy zużycie powietrza z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać, że mam butle 2l. Gdy podłączyłem manometr, żeby sprawdzić czy jest sprawny podłączyłem bezpośrednio pod agregat. Wskazało 8barów. Pompuje dużo powietrze bo butla aż twarda. A jak będzie nieszczelność przy aerografie, to też może byś przyczyną, że manometr nie wskazuje ciśnienia w butli??

 

Później spróbuje wszystko ładnie jeszcze raz uszczelnić.

Pozdrawiam Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.