Skocz do zawartości

Sprężarka własnej roboty


słomek

Rekomendowane odpowiedzi

truckertom , że powietrze nie będzie się wracać do agregatu i uciekać , to wiem Chodzi właśnie o to ze powietrze ciśnie na agregat i nie chce sie uruchomić wtedy trzeba spompować z kompresorka powietrze i napełniać od nowa

 

erkamo , ja nie mam kompresora z reduktorem , metalowa butlą itd. Mam tylko butelkę po pepsi i manometr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ciśnieniu mniej wiecej 2 - 4 bara (czyli taki jak stosuje sie w modelarstwie) agregat powinien uruchamiać się bez problemu. Chyba że jest jakiś felerny. A co do podłączenia, to ja w moim mam wyłącznik ciśnieniowy i wszystkie te "bajery" wiec postaram sie zrobić wam dziś dokładne zdjęcia tego i wrzucić tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez presostatu włącza sie normalnie jak rozumiem, więc spróbuj sie podpiąć na przewodzie, który wkładasz w gniazdko. bo jak podepniesz sie gdzieś przy wyłączniku to musisz trafić na odpowiedni kabel żeby działał. Bo są tam dwa które trzeba w kolejności połączyć, jak połączy sie jeden to wtedy burczy trochę to skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orfeusz o czym Ty do mnie piszesz? napisalem ze nie mam jeszcze presostatu, mam za to problem z tym ze jak wlacznikiem wlaczam agregat a w ukladzie jest cisnienie np 3atm to agregat nie startuje, jak cisnienia nie ma to nie ma problemu ze startem i agregat wlacza sie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od takiego samego zestawu Jak się odłoży ze 150 zł można szybko i łatwo ulepszyć do modelu "umiarkowany wypas". Grunt, że działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A ja się podczepię tutaj z pytankiem:

 

Pracuję na samoróbkowym zestawie lodówkowca + zbiornik etc.

 

Ostatnio zauważyłem, że przy otwieraniu spustu w aero, strzałka na manomatrze spada o ok 0,5 bar. Jak spus zamknę to wraca do poziomu ustawionego

 

Wydaje mi się, choć pewności nie mam bo jakoś na to wcześniej uwagi nie zwróciłem, że zarówno podczas otwartego spustu w aero jak i podczas zamkniętego, ciśnienie na wyjściu było stałe... Dopowiem od razu, że w zbiorniku jest ciśnienie 3 razy wyższe niż na wyjściu do aero...

 

O co tu chodzi, bo mam wrażenie że coś chyba jest "nie teges"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój "mega" kompresorek , taka uproszczona wersja dla ludzi nie mających kasiorki .

Mam coś podobnego

A przy okazji - jak zapewniłeś szczelność korek-butelka ? Bo u mnie po pewnym czasie korek się odkształcił i powietrze zaczęło uciekać przez gwint. Aktualnie gwint mam uszczelniony taśmą teflonową i założony cybant zaciskowy ale nie lubię AŻ takich prowizorek

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Przedstawiam moją wersję lodówkowca. Udało mi się doprowadzić do stau używalności (dzięki Kicus ) 35-letni sowiecki agregat kupiony na złomowisku. Okazało się jednak że grzał się niemiłosiernie, i kiedy już miał wracać tam skąd przybył, pogrzebałem trochę przy cewce która jest pod tą czarną puszeczką, i agregacik działa bez zarzutu.

Wracając do tematu-kompresor budowałem tnąc koszta, więc nie kupowałem odwadniacza, presostatu, zaworu zwrotnego i wyłącznika, tylko użyłem części z wysłużonego mini MA-1000 (ten działał przez 4 lata, co podobno jest całkiem niezłym wynikiem). Butla kupiona za parę złociszy dawno temu na skupie złomu (ma wybitą wytrzymałość do 230 atmosfer!) z uszkodzonym zaworem. Ostatnio wpadła mi w ręce butla gazowa, i z niej wziąłem brakujący zawór. Do tego doszły wężyki, przejściówki, trójnik, obejmy ślimakowe, podstawa, i najważniejsze- sprej i kółeczka - wszystko to znależione w warsztacie albo kupione w Castoramie Jest jeszcze prymitywny reduktor, który dostałem od Stroja, ale on jest już częścią stołu modelarskiego a nie kompresora

Po próbach okazało się że kompresorek nabija się w minutę do 3.3 bar, gdy ciśnienie spada do 2.3 załącza się, i nabija ponownie w 20 sekund. Narazie nie grzeje się, po 20 minutach prawie ciągłej pracy staje się minimalnie cieplejszy. Chodzi nawet cicho, można go używać w nocy.

Trochę się trzęsie, ale gumowe podkładki dobrze spełniają swoją rolę.

kompresor2.jpg

kompresor1.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię też swój wielozadaniowy kompresorek tym co go nie widzieli, może kogoś zainspiruje.

 

Sterowanie jest ręczne z pomocą stycznika, bez wyłącznika ciśnieniowego (przy dużych zbiornikach zbędny bajer, tylko dla bogatszych), dwa reduktory, zawór odcinający butlę, przewidziałem też dużo dodatkowych funkcji, jak na przykład magazyn na chemię :

 

SKOTwarsztat026.jpg

SKOTwarsztat028.jpg

 

Butlę można nabić, zakręcić zawór i odłączyć, ma własny osobny reduktor, można nabitą gdzieś przenieść i podłączyć do aerografu, i można się cieszyć mobilnym aerografem (ale nie na długo...), doskonale się nadaje do odkurzania elektroniki, modeli itp. :

 

SKOTwarsztat027.jpg

 

Najbardziej jestem dumny z "panelu sterowania":

 

SKOTwarsztat029.jpg

 

Manometr zabrałem ze spalonego kompresora do kół.

 

Poza malowaniem modeli i odkurzeniem, wykorzystywałem go do dopowietrzania hydroforu i pompowania kół, podejrzewam że ma jeszcze więcej zaskakujących zastosowań, które wkrótce się ujawnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A nie prosciej wszystkie połączenia zrobić zbrojonymi przewodami paliwowymi Fi 6 lub fi 8 z opaskami zaciskowymi. Twój kompresor wygląda jak instalacja hydrauliczna ;).

No ale najważniejsze, że działa. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się, podoba.

Mam ten sam patent z wężami pneumatycznumi na szybkozłączkach - tylko czasmi trudno dostać przejściówkę z dużej szybkozłączki na fi 3 lub fi 6 ( takie końcówki mają wężyki aerografów).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.