Jump to content

Recommended Posts

wlasciwie masz racje. Mam nadzieje ze taka odpowiedz Cie zadawala. Wszelkie naduzycia sa zle i posypuje sobie glowe piaskiem/popiolem.

User za przekroczenie regulaminu dostaje ostrzeżenie albo bana. A moderator? (pytanie retoryczne). Temat dla mnie zakończony.

To teraz ja mam pytanie. W "dopisku" zjechalem jakiegos usera ?

Pozdr.

Pawel

Nie zjechałeś żadnego usera. Źle się wyraziłem.

Kwestii porównywania do Twojego dziecka nie będę dalej wałkował, świadomość bezkarności za cos takiego – bezcenna.

Dla mnie temat sie zakonczył w tym miejscu.

Dla ciebie temat powinien wcale się nie zacząć, bowiem, żadna z dyskusji w ciągu ostatnich dwóch dni nie dotyczyła twojej osoby, ty jednak z premedytacja i świadomie atakowałeś moderatora i zaogniałeś konflikt ze mną...

Twoje wyobrażenie o bezkarności, i służalczości funkcji moda na forum jest delikatnie mówiąc urągające zdrowemu rozsądkowi, a parcie do konfliktu z administracja modelwork jest wyraźnie czytelne.

Przypatrując się wam z boku, można odnieść jasne wrażenie, ze przedkładacie (mówię zaledwie o marginalnej garstce ...) swoje prywatne oczekiwania i ambicje nad dobro innych userów a jest ich jak wielokrotnie podkreślałem ponad 3000 osób.

Pomimo, ze wiele razy forum borykało się już z takimi zachowaniami jak twoje, nie wyniosłeś z innych tematów (w których są zachowane podobne dyskusje…)żadnego doświadczenia i nauki, i ponownie rozpocząłeś swoja prywatna krucjatę, zmuszając ogół (a pojawiły się już protesty dotyczące waszego zachowania...)do uczestniczenia czynnego lub biernego w tej groteskowej wymianie zdań obliczonej na zdyskredytowanie moderatora.

Trzej forumowicze przyczynili się z Toba na czele do wywołania dwudniowej manifestacji poglądów, pomimo, ze nikt was o to nie prosił, i poruszyliście w swych postach tyle absurdalnych zarzutów, ze starczyłoby na obdzielenie nimi nie jednego forum.

Chciałbym zauważ, że konflikt dotyczył Ciebie bezpośrednio, czynnie w nim uczestniczyłeś i w tej chwili Ty go eskalujesz. Mam wrażenie, że w tej chwili sam prowokujesz dalsza wymianę zdań. Takie moralizatorskie wypowiedzi sobie możesz darować. Dobrze, że wiesz, czego ja nie powinienem robić, ale było by lepiej gdybyś wiedział, czego Ty tez nie powinieneś robić. O ile z Pawłem można się dogadać to z Tobą już nie koniecznie.

W związku z tym, że konflikt znowu się nasila, a stroną w konflikcie jest moderator, proszę o interwencje innych moderatorów.

Chyba wszystko już tobie wyjaśniłem, jeśli czegoś nie do końca zrozumiałeś to proponuje abyś ponownie zapoznał się z tym co napisał Paweł, jak również i inne pozostałe posty. Uważam, że powinieneś posiąść zdolność właściwej oceny swego zachowania i nauczyć ponosić tego konsekwencje... Forum to nie jest twoje prywatne poletko gdzie możesz uprawiać epatowanie swoimi problemami z ocena sytuacji, ferując na lewo i prawo nie uzasadnione zarzuty wobec mnie czy kogokolwiek.

Edited by Guest

Jestem jak najbardziej za propozycją Ostacha (off topic), chociaż bylem przekonany, że Plac Zabaw spełnia tę rolę. A przynajmniej może spełniać.

Niczego by nie trzeba zmieniać na stronach forum.

Jeszcze parę słów:

- śmieszy mnie przekonanie Grzegorza, że po "rozmowie dyscyplinującej" z białym Europejczykiem rocz. 88 ( ) ten ostatni nagle przekonwertował. Już to widzę... Radosna twórczość PanzerKopfa (cyklon B)- słowa, które mi tu pasują za komentarz, niewątpliwie zostały by usunięte. Robi się niezłe szambo.

- czasem odnoszę wrażenie, że niektórzy moderatorzy zamiast łagodzić dyskusje, które przybierają zły obrót, jeszcze dowalają do pieca wdając się w sprzeczki a wszechwiedząca tonacja, którą można wyczuć w ich (niektórych modów) wypowiedziach działa na niektórych, czemu wcale się nie dziwię, jak płachta na byka.

- wokół Modelworku utworzyła się pewna społeczność. Osią jest tutaj modelarstwo. Przysłowiowe 99% tematów, wątków dotyczy modelarstwa. I fajnie. Ale w miarę jak się poznajemy na forum, chcemy się czegoś więcej dowiedzieć o tych, którzy podzielają nasze zainteresowania. Niektórzy poświęcają na modelarstwo 1 h tyg. inni 3 h dziennie. Ale na modelarstwie świat się nie kończy. Komuś urodził się syn, ktoś zdał egzamin, ktoś chce pogadać o piractwie komputerowym a jeszcze ktoś inny przeczytał ciekawą książkę. I czasem mamy ochotę dzielić się takimi informacjami. Ludzie chcą po prostu sobie pogadać. Niejasne są dla mnie kryteria zostawiania jednych, usuwania innych postów na Placu Zabaw, który w moim przekonaniu miał slużyć takim celom. Podtytuł: teoretycznie bez ograniczeń, ale tylko teoretycznie-rozumiem jako ostrzeżenie, że posty naruszające tzw. dobre obyczaje czyli rasistowskie, wulgaryzmy itp., będą usuwane. Ale może się mylę.

śmieszy mnie przekonanie Grzegorza, że po "rozmowie dyscyplinującej" z białym Europejczykiem rocz. 88 ( Confused ) ten ostatni nagle przekonwertował. Już to widzę... Radosna twórczość PanzerKopfa (cyklon B)- słowa, które mi tu pasują za komentarz, niewątpliwie zostały by usunięte. Robi się niezłe szambo.
byc może pomyliliśmy sie w ocenie tego konkretnego przypadku, jesli ci użytkownicy będą mieli nawroty "słabości' wtedy na pewno ktoś z administracji zareaguje zgodnie z regulaminem... Na ten czas dostał szansę, i zobaczmy czy z niej potrafi skorzystać... Na forum jest wielu userów którzy mieli gorszy dzień, lub okazali chwilowa słabość nie zachowując swoich animozji dla siebie, oni równiez dostali od was wszystkich szansę i nie ma powodu dlaczego inni mieliby z niej nie skorzystać...

Grzegorz

Muszę się otwarcie przyznać, że obecność takich egzemplarzy na forum modelarskim wystawia na ciężką próbę mój system nerwowy. Chyba, że tylko ja mam taki problem. W takim razie nic nie mówię.

Grzegorz

Muszę się otwarcie przyznać, że obecność takich egzemplarzy na forum modelarskim wystawia na ciężką próbę mój system nerwowy. Chyba, że tylko ja mam taki problem. W takim razie nic nie mówię.

Nie tylko twój, ale bądźmy obiektywni, i skoro inni po potknięciach i to nie jednostkowych są tu nadal obecni to na szansę zasługuje każdy... Inna sprawą jest czy z niej skorzysta, i przyhamuje swoje prywatne zapędy... wtedy według sloganu"każdemu według zasług".

Przy tak dużej ilości userów musimy niestety w pewnych ramach usztywnić swoje reakcje bo ich brak w krótkim czasie doprowadziłby do rozjechania forum, na produkcję kiełbasy, handel obwoźny i zaśmiecenie każdego tematu prywatnymi, jakże ważnymi w ocenie tego kto się wpisuje sprawami, np o budowie, żelazka... Bo przecież żelazko tez może byc przydatne w modelarstwie a mieso jest jak najbardziej na temat bo hobbysta jeść musi...

nie popadajmy w paranoję, bo w nią wpadniemy...

Są na forum tematy założone przez userów nie związane bezpośrednio z hobby i one jakoś prosperują, nie mamy nic przeciwko pisaniu o filmach, czy urodzinach dzieci, pod jednym warunkiem, ze będzie to w tematach już istniejących, i nie będzie rozwalania tematów zupełnie nie związanych z problemami innymi niż hobby... Nie sądzę abyś był szczególnie zadowolony z rozwalenia ci relacji wpisami o terroryzmie, czy zwiększeniu akcyzy na paliwa, to chyba jest oczywiste...

... bo wreszcie licznik postów został skasowany, panowie Teraz tylko wypadałoby komunikat wystosowac i jest gitara!

Tak sądzę przynajmniej...

Też mi się wydaje, że został skasowany, ale nie znalazłem żadnego komunikatu, więc nie jestem pewien.

Licznik postow zostal ukryty, komunikat na ten temat mial sie pojawic, ale przyznam szczerze, ze zgapilem sprawe. Musialem odejsc od kompa na kilka chwil i najzwyczajniej w swiecie zapomnialem...

Akurat licznik postów był przydatny.

Jeśli dla Ciebie był taki przydatny, to wystarczy że naciśniesz na profil interesującej Cię osoby i już wiesz, czy nabił postów więcej czy mniej niż Ty.

Hans, pisz ze jakos zborniej. Co nie jest zgodne z prawda? Ze sie wyswietla? Otoz jest zgodne z prawda...

Majek, zapomniałeś- każdemu się zdarza... licznik postów przydawał się tylko do naliczania tychże, ale po jego ukryciu widzę istną pulsację[ argh! oczopląs!] w miejscu, gdzie są/były napisiki "dołączył" i "skąd" :/ - czy to efekt stosowanej przeze mnie Vistuli, czy też inni też tak mają?

Nie znam się na komputerach, a z Vistą już były 'dary losu' - do tej pory na Wordzie litera c z taką kreską nie jest uznawana

Lord, o co Ci konkretnie chodzi, bo prawde mowiac nie bardzo lapie. Ze jest szpara pomiedzy "Dolaczyl" a "Skad"? Czy cos Ci sie dziwnego wyswietla? U mne na Visicie jest wszystko ok. Szpara tez co prawda jest, ale to kosmetyka, poprawie w wolnej chwili.

Ukrycie licznika postów to bardzo dobre posunięcie, jeszcze jakby admini mobilizowali userów i egzekwowali sposób wstawiania zdjęć w galeri to by było super. Wiadomo że fotosik jest denerwujący( jak ktoś nie umie się w nim poruszać) ale inwazja wklejania linków do zdjęć(najczęściej robionych telefonem) w galeri to przegięcie.

Pozdro

Jakość zdjęć, i ich forma ekspozycji to oddzielny temat...hm... Wiem o co ci chodzi... Pamiętaj tylko, że nie każdy ma aparat cyfrowy...

I hm, wątpię tu w moc sprawczą admina... Raczej zależy to od reakcji forumowiczów... Jeśli wytworzy się nacisk w galeriach na pokazywanie lepszych zdjęć, to być może poszczególne osoby zechcą poprawić ich jakość...

Majek:

To co powiedział Jakub:

" i już wiesz, czy nabił postów więcej czy mniej niż Ty." jest presupozycją.

Masz prawo nie znać tego słowa, więc śpieszę z wyjaśnieniem (zwłaszcza ten drugi link oddaje czym naprawde jest presupozycja i jak ją się stosuje, i czemu uważam że Jakub ją zastosował - jest to swoją drogą ciekawy sposób argumentacji, tak politycznej jak i prawniczej).

http://www.slownik-online.pl/kopalinski/21C54298169179D9C125658100084258.php

http://jp.bigweb.pl/rozdzial5_6/

A co do zdjęć, nie można wprowadzić ograniczenia do wstawiania zdjęć spoza pewnych hostingów oraz automatycznie sprawdzania źródła zdjęcia? (tzn jeśli wyrzuci informację że zrobiono je czymś poniżej 3Mpix to automatycznie nie powinno dać się wrzucić na forum). Nie wiem czy silnik tego forum pozwala na takie ingerencje.