Jump to content

Recommended Posts

w kwestii zdjeć najlepszym rozwiązaniem było by zamieszcanie zdjeć jako załączników na forum, a nie linków do stron fotosikopodobnych... w tej chwili można załączyć plik do 1,5mb, i pewnie forum, technicznie nie jest przygotowane na zamieszczanie większej ilości zdjęć, bo to wymaga dużego dysku... więc pozostaje wolny wybór gdzie hotlinkujemy zdjęcia. Fotosik ostatnio karże sobie płacić za link do zdjęcia na forum w pełnym rozmiarze, imageshack, działa jak ... no nie działa za dobrze... photobucket wymaga zarejestrowania (na co nie mam ochoty)

Jednym słowem, same probmely, żeby zamieścić jakieś zdjęcia... chciałem zrobić inboxa su 27ub 1:32 i jakoś nie mogę się przełąmać, jak pomyślę o tych wszystkich fotoloadach ;(

Picasa, albo photobucket sa bardzo łatwe w obsłudze i warte polecenia. W przypadku photobucketa, angielski ogranicza się do szkolnego (podstawówka) poziomu więc nikomu problemów nie sprawi, poza tym nie denerwują reklamy...

Picassa ma chyba nawet polską wersję. I ich program wbrew pozorom nie jest taki prostacki - poprawisz łatwo zdjęcie (ilośc pikseli, prześwietlenie, czerwone oczy itp).

Wbrew pozorom, pewne zalecenia (przynajmniej z mojej strony) odnośnie sposobu hostowania fotek są - może nie wprost, ale są.

viewtopic.php?t=7808&start=0

I hm, wątpię tu w moc sprawczą admina... Raczej zależy to od reakcji forumowiczów... Jeśli wytworzy się nacisk w galeriach na pokazywanie lepszych zdjęć, to być może poszczególne osoby zechcą poprawić ich jakość...

No właśnie admin tu nie załatwi sprawy sam, jeżeli będzie przyzwolenie przez użytkowników na wstawianie niechlujnie zrobionych fotek to zrobi się po prostu bagno. Jest kilka tysięcy użytkowników i jakiś szacunek dla oglądających się należy. Szlag mnie trafia jak widzę linki do fotosika ( na domiar złego na fotkach nic nie widać) i jeszcze pretensje że ''model'' się nie podoba. Od kometujących w galeri wymaga się kultury komentarzy a od wstawiających modele do galeri również trzeba wymagać jakiegoś poziomu pokazywania tego co zrobili. Wiadomo że nie każdy ma lustrzankę w domu i umiejętności profesjonalnego fotografa ale zwykłym kompaktem też zrobimy w miarę dobre fotki- trzeba tylko chcieć.

Pozdro

photobucket wymaga zarejestrowania (na co nie mam ochoty)

..w czym problem ? Na forum też trzeba było się rejestrować!

"Bukiet" daje też możliwość dodania napisów na fotce i parę innych bajerów, bez potrzeby dodatkowych programów do obróbki fotek.

Niemniej jeśli chodzi o sama obróbkę fotek, to programik picasy jest trochę zbyt ubogi. Polecam Photoshopa, zabawa jak nic, a fotki da się o wiele poprawić.

Photoshop jest bardzo drogi, są inne darmowe programy dostępne w sieci do obróbki zdjęć na dostatecznym poziomie... Np Gimp...

Ja dostałem Adobe Photoshop 5.0 razem ze skanerem, wieki temu. Jakkolwiek, wszytskie efekty które nim stosowałem z powodzeniem Picassa potrafi zrobić ;]

Mówiąc o Photoshopie miałem oczywiście na myśli Photoshopa CS4 :>

Akurat licznik postów był przydatny.

Do czego?

Niech odpowiedzią będzie fakt że Hans Olo ww2 wypowiada sie zazwyczaj w Placu Zabaw i tym wątku ;)

Co do licznika to... NARESZCIE

chociaż można by jakieś tytuły czy rangi przemysleć ;) oczywiście nie w formie "nabił 1 000 000 postów więc awansuje" ale np. jak na NFOW licznik pomocy.

Tak można by oddzielić nabijaczy postów od ludzi mających pojecie i mogącym pomóc, to na pewno pomogłoby ludziom nowym którzy sami jeszcze nie zrobili takiego podziału

Mam nadzieje że ktoś mnie zrozumiał bo w ostatni dzień ferii odwiedziłą mnie grypa i raczej prace mózgu mam spowolnioną :]

System przyznawania punktów za wartościowe komentarze i pomoc jest według mnie dobrym pomysłem. Podpisuję się pod nim.

Rangi też powinny być przyznawane według tych punktów a nie broń Boże ilości postów.

Jednak generalnie myślę, że takie bajery itd itp są według mnie nie potrzebne bo tylko zwolnią działanie forum i wczytywanie stron. Poza tym lepiej niech uwaga userów skupia się na treści postów.

pzdr

Edit:

też coś mam z głową w ostatni dzień ferii bo mi wyszło, że jestem za pomysłem przeciwko któremu jestem

Edit:

też coś mam z głową w ostatni dzień ferii bo mi wyszło, że jestem za pomysłem przeciwko któremu jestem

A ja myślałem że to moja wina, najpierw popiera ale to bazsensu...

No trzeba coś pomyśleć, grunt że licznik zniknął, może cośw profilu w stylu "galerie użytkownika" w tym stanie myślenie mi nei wychodzi...

a co ze Shoutboxem, już trzy wieczory minęły a miał jeden starczyć na przemyślenie

ja też jestem za opcją ,,pomógł" ... bez rangi, bo sama liczba ile razy pomógł wystarczy

już trzy wieczory minęły a miał jeden starczyć na przemyślenie
Kto tak mówił?...

To problem związany z przebudową pierwszej strony forum... coś się pokmini o tym... Nie mówimy tak, i nie mówimy nie... hm...

Yyy... Z tego, co pamietam, temat shoutboxa byl poruszany juz jakis czas temu. To bylo dosyc dawno, ale na koniec wyszlo, ze nie jest specjalnie potrzebny. Przez jakis czas byl nawet chat uruchomiony, ale zostal zlikwidowany szybciej, niz zalozony. Nikt tam nie siedzial, nikt z niego nie korzystal... Sam shoutbox to jest mechanizm dosyc mocno obciazajacy baze, a generalnie chyba zalezy nam wszystkim, zeby forum chodzilo szybko i sprawnie, a nie, zeby mialo mase bajerow, z ktorych i tak malo kto bedzie korzystal... Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Co sie tyczy hostingu zdjec, to raczej nie wchodzi to w gre. Forum stoi na serwerze wirtualnym, ktory ma limitowany roczny transfer. W chwili obecnej zapasu mamy duzo, ale gdyby zdjecia rowniez byly ladowane z niego, to przy ruchu i ogladalnosci, jakie generuja zarowno zarejestrowani uzytkownicy, jak i tylko ogladajacy goscie, transfer zostalby zjedzony w kilka, kilkanascie tygodni... Ta opcja wiec odpada.

Natomiast podoba mi sie pomysl wprowadzenia systemu pochwal. Trzeba bedzie sie nad nim glebiej zastanowic.

Edit...

Piszesz nie na temat.

Prywatną wymianę zdań, między użytkownikami forum proszę prowadzić za pomocą PW...

Admin...

Mogłaby być taka opcja pochwał. Na jednym forum, gdzie od czasu do czasu zaglądam jest takie coś: oceń wypowiedź na +/-. Bardzo dobre rozwiązanie.

Za naprawdę wartościowe posty zawierające pożyteczne informacje, porady itp. user dostaje +. Za bzdety -.

I wszystko jasne.

Popieram!

Edit...

Piszesz nie na temat.

Prywatną wymianę zdań, między użytkownikami forum proszę prowadzić za pomocą PW...

Admin...

mart72 - dobry pomysł, engine phpbb to obejmuje spokojnie.

Przepraszam, za słowo "musicie' ale niestety musicie zrozumieć, ze gro problemów rodzi sie z oczekiwania załatwienia spraw przez załogę, lub z przemilczania sytuacji które na bieżąco kolidują z oczekiwaniami, głównie w waszych tematach które sami założyliście...

To może przewrotna gra słów, ale każdy z was jest moderatorem we własnym temacie... to od was zależy czy zwrócicie uwagę, na nieodpowiednie zachowanie usera, to od was zależy czy jest przyzwolenie na nieczytelne posty, to od was zależy czy jakość zdjęć będzie dla was zadowalającą czy nie...

Sami możecie zwracać uwagę na utrudniające zachowanie innych na forum, i gdy załatwicie to we własnym gronie, interwencje załogi będą ostatnią szansa na przywrócenie oczekiwanego przez was stylu forum...

Edit.

Za niestosowanie sie do zasad na forum, i za lekceważenie poleceń admina dostajesz UPOMNIENIE na forum publicznym.

Admin.

Pewnie Hans Olo ww2 znowu sie popisywał i "cfaniaczył", dostał bana

PS Mam wrażenie że miał coś do mnie ale zauważyłem tylko Edity Modów.