Jump to content
Maciek007

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli

Recommended Posts

Mam pytanie czy oprócz allegro polecacie jakiś tani sklep internetowy Musze zanabyć Scania 143M a ich cena nie chce spasc poniżej 140zł.

Trudno aby spadała jak Euro idzie w górę.

Mam Pytanie Kto tu robi z forum Kalki na zamówienie

Mam pytanie czy oprócz allegro polecacie jakiś tani sklep internetowy Musze zanabyć Scania 143M a ich cena nie chce spasc poniżej 140zł.

mojehobby.pl i exito.pl

Cześć

Mam pytanko. Wiecie może gdzie w Polsce mogę kupić model jakiegoś pick up'a w 1:24 lub 1:25. Najlepiej gdyby był to Dodge RAM Szukałem po różnych sklepach internetowych i nigdzie nic nie ma, a nie mam PayPala żeby kupić model z zagranicy. Poratujcie

Cześć! Czy ktoś składał model

07127 Mercedes C-Klasse DTM 2009 "Gary Paffett" ,albo

07128 Mercedes C-Klasse DTM 2009 "Ralf Schumacher"

od REVELL

A pytanie jest następujące:

Czy one są łatwedo sklejenia?

Czy one są drogie?

Ja składam 07127 Mercedes C-Klasse DTM 2009 "Gary Paffett" model dosyć prosty tylko ponoć jest problem ze spasowaniem podwozia z kastą. Co do ceny to zależy jak trafisz różnie bywa wypatruj okazji na allegro.

Jark jak byś był zainteresowany to mam na sprzedaż Mercedes C-Klasse DTM 2009 "Ralf Schumacher".

Panowie mam kilka pytań:

1) Zastanawiam się w zainwestowanie w folie BMF, i do końca nie wiem jak się z nią obchodzić. Nakłada się ją na model przed lakierowaniem czy już po ? Oraz czy po nałożeniu lakieruje się?

2) Używam kleju revell z igłą, jednak zdarzyło mi się czasem, że za dużo kleju się nałożyło. Może polecicie jakiś lepszy specyfik do klejenia.

3) Odnośnie kleju jeszcze, jest jakiś uniwersalny do chromowanych części oraz przezroczystych?

4) Przy polerce, lakier na początku przejechać papierem ściernym czy od razu zacząć polerować pastami? (posiadam pasty tamiya)

Na razie to chyba wszystkie pytania.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Adn.1

A nie lepiej zrobić to farbą (np. z puszki)?

Adn.2

Klej z pędzelkiem A jak się pewnie czujesz to CA.

Adn. 3

Do przezroczystych koledzy polecają głównie Clear-fix. Tani i dobry.

Adn. 4

Papier 2000, 2500, potem pasty.

Wszystko jest w działe "Jak to zrobić i wykonać"...

Pozdrawiam

Czy jest gdzieś jakaś tabela odpowiedników kolorów Tamiy TS na RAL?? Albo na kolory samochodowe?

Kurde takie na oko nie jest złe, w zależności od oka. A wpadłem na ten pomysł bo znajomy ostatnio dorabiał sobie spray i kosztowało go to 50zł za 500ml to taniej jak 40zł za 100ml.

No powiem ci że też wybrałbym opcję 500ml za 50zł Ja kupowałem jakiś czas temu (teraz dawno nie kupowałem farb) puszki sprayu samochodowego 400ml za ok 15zł

Koledzy jaką pastę polecacie to polerki motocykli,aut ??

Trzy gradację past polerskich Tamiya: Coarse, Fine i Finish

Pozdrawiam

Kornik

Witajcie,

jako nowicjusz mam pytanie odnośnie podkładu. Jeżeli model posiada dużo elementów fototrawionych, to wystarczy położyć surfacer, czy starać się na metalowe części położyć podkład przeznaczony do nich ?

Witaj!

Wydaje mi się że starczy Surfacer, ja blachy malowałem zwykłym podkładem razem z całą karoserią i wszystko grało.

Chrom Kosutte Gin San czy wie ktoś gdzie można kupić?! Z góry dzięki za odpowiedź.

Witam mam bardzo gorącą prośbę mam zamiar zbudować model ciężarówki man 26 w układzie 8x4 .Problem mam z ramą ponieważ nie wiem dokładnie jak wygląda ona w miejscu 2 osi skrętnej .Szukałem w internecie i mam kilka zdjęć jednak dalej nie znalazłem rysunków które bardzo by mi się przydały bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję.

Szanowni koledzy, bardzo prosze o namiary na sklepy internetowe w ktorych mozna by bylo zakupic wszelkiego rodzaju maszyny budowlane/ rolnicze w skali 1:24/1:25.

Witajcie koledzy po długiej przerwie! Mam do was prośbę ,a dotyczy ona rysunku technicznego ramy volva FH w wersji 6x4 ,pod zabudowę do przewozu drzewa.

Jakby ktoś miał dojście ,albo miał na swoim komputerze takie rysunki to prosiłbym o kontakt na PW.