Jump to content
Maciek007

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli

Recommended Posts

Ta co dawałeś wyżej zniknęła... A dać ponad 400 to już sporo, pewnie w końcu sam zbuduje...

Buduj.

Ma to wiele plusów jak się ma miejsce i narzędzia.

A zadzwoniłeś do nich kiedy znowu będzie?

To nie jest meteor w ich ofercie.

Z cienkich izolowanych drucików nawiniętych najpierw na pożądaną średnicę.

Pytanie:

Lepiej malować pojedyncze elementy ramy osobno i później sklejać, czy skleić całą ramę i dopiero malować ? Jeżeli malować z osobna, to jak przygotować powierzchnię do sklejania, żeby klej wiązał ?

Cześć!

Trzeba by zeskrobać farbę z klejonych powierzchni, dlatego ja radzę najpierw skleić, a dopiero potem pomalować. Warto też przypomnieć o starannej obróbce części, żeby usunąć z nich nadlewki i ślady łączenia form, a także ślady po wypychaczach (takie małe kółka!).

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Tak podejrzewałem. W sumie elementy na ramie mają ten sam kolor, więc pomaluję w całości. Dzięki !

Cześc ,

Mam pytanie jako że poczatkuje w modelarstwie , jak najlepiej zamaskowac i czym nadkola ktore musze miec w innym kolorze niż nadwozie ? Jakies sprawdzone, dobre sposoby ?

Testowalem bluetack ale odchodzi mi z farba jak guma do żucia , jakaś tasma na krzywizny ?

Jeśli z bluetack'iem Ci farba odchodzi to z taśmą będzie działo się podobnie. Przed malowaniem zmatowiłeś powierzchnie?

Zmatowic nie zmatowilem tylko podklad nalozylem na kaste , moze le zrobilem ze wczesniej nie zmatowiłem albo za duzo bluetacka , za duże wałeczki zrobiłem musze pokombinować

Cześć!

Tak jak bartek330 napisał... Bluetack zwykle nie ma przesadnych tendencji do zrywania farby, ale żeby farba się trzymała dobrze, to malowana powierzchnia musi być czysta i odtłuszczona, dobrze pociągnąć ją podkładem który lekko się "wgryzie" w plastik - ale lekko. Przed nałożeniem bluetacka warto zaczekać te 24h, żeby farba porządnie wyschła. Ale jeśli masz do zamaskowania proste, ostre linie, to lepszym materiałem będzie taśma maskująca Tamiya. Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Dzieki wielkie za pomoc , przy czym doszedłem do takiego beznadziejnego momentu ,że chyba lepiej bedzie usunac wszystko do zera i od nowa nalozyc podkład i kolor , a pozniej z Tamiya robić nadkola w innym kolorze ,tylko czym to teraz zmyć do gołej wersji ?

Cześć, czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć... Gdzie mógłbym dorwać opony do szutrowej wersji Celici WRC w 1/24? Bo zauważyłem, że model Tamki ma trochę wyposażenia do rajdu Safari, co wydaje mi się ciekawsze niż Monte Carlo, nawet z zainstalowanym dodatkowym oświetleniem. No i mógłbym pobawić się trochę brudzeniem.

Dodatkowo jeszcze mam pytanie - gdzie by szło dorwać kalki do rajdu Safari '93 do tego auta?

Pozdrawiam

Jest ktoś na forum kto sklejał modele ciężarówek i modele śmigłowców? Jeśli tak to może jakoś porównać sklejanie tych dwóch typów modeli? Chodzi mi o trudność (w przybliżeniu oczywiście) i malowanie (wiem, z doświadczenia, że ciężarówki trzeba malować przed sklejeniem) . Dzięki

Czytałem gdzieś, że modele śmigłowców ogólnie są dużo trudniejsze niż np samolotów...