Jump to content

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli

Recommended Posts

Cześć Wam, powoli myślę o kolejnym modelu i zależy mi żeby spróbować kilku dodatków. Jednym z nich jest: 

yhw64FR.jpg

Będę zamawiał pierwszy raz, więc proszę Was o radę, gdzie mógłbym znaleźć ww. dodatek, żeby nie martwić się, że paczka utknie gdzieś w połowie drogi? ? 

• Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skoro piszesz że Proxxon raczej odpadnie, to kupuj Dremela, jak masz jeszcze dostęp do dodatków. Nie miałem styczności z Dremelem ale z Proxxonem. Miałem szlifierkę noname bardziej działała jak w

Chyba masz rację. Użyję w takim razie X-1 od Tamki, bo taki akurat mam.

To generalnie to samo tylko w okrojonej formie (bez żywicy, śrub i przewodów). Przewoźnik obojętny, paczka przychodzi do 10 dni, choć rekord w moim przypadku wynosił 3. 

Posted Images

Zestaw który wybrałeś jest dostępny w Acu: https://acustion.net/shop/each-products/act-0188-1-12-yzf-r1m-no.2/ To jeden z wielu dodatków tej firmy do tego motoru. Niestety z Acu jest ten problem, że jak to w Japonii jest to mała firma i jej dystrybutorów w Europie praktycznie nie ma. Przesyłki są drogie i warto zamówić klika rzeczy. Raczej nie giną, idą do trzech tygodni z opcją śledzenia. Transakcje realizuj przez PayPal - nie dojdzie to zwrócą kasę.

Pooglądałem trochę i w sumie doszedłem do podobnego wniosku ? Dlatego będę polował na te dodatki:

3zdY2IL.jpg

md1ddtu.jpg

Dlatego też zapytałem o sklepy w Anglii, bo mam znajomych którzy mogą wysłać mi to za free :D W Hiroboy znalazłem tylko jeden z nich.. Są jeszcze jakieś godne polecenia sklepy w UK? 

Edited by Si3rP

To generalnie to samo tylko w okrojonej formie (bez żywicy, śrub i przewodów). Przewoźnik obojętny, paczka przychodzi do 10 dni, choć rekord w moim przypadku wynosił 3. 

• Thanks 1

Wypuszczacie powietrze z kompresora po skończonej pracy? Czy zostawiacie nabity całymi dniami?

Ja także mam pytanie odnośnie kompresora. Co ile dni/tygodni spuszczać wodę z kompresora jeśli maluję ok 30min-1,5h dziennie?

Teoretycznie czym częściej tym lepiej, ograniczasz środowisko sprzyjające powstawaniu korozji. Ja spuszczam raz na dwa tygodnie, woda jest lekko brunatna. 

Czy z moim kompresorem jest coś nie tak, skoro (chyba) nie mam w nim możliwości "pozostawienia" ciśnienia w zbiorniku? Tzn. za każdym razem, kiedy odkręcam wężyk to to ciśnienie jednak ucieka (a właściwie jego ostatki, ponieważ mam zwyczaj "wypsikiwania" aerografu do końca, ostatki powietrza przeznaczająć na czyszczenie cleanluxem).

Przyznam, że wilgoć w zbiorniczku też widzialem może z raz, na początku mojej modelarskiej kariery, teraz suchutko.

Mam pytanko o blaszki. Przyszedł pierwszy zestaw dodatków i po zobaczeniu tych mikrusów nasunęło mi się pytanie, czym przyklejać te malutkie elementy, w sensie czym nakładać? Pinsetą? Drugie pytanie to zginanie, są to blaszki do modelu motocykla, obejdzie się bez specjalnej zaginarki? 

1 godzinę temu, Si3rP napisał:

Mam pytanko o blaszki. Przyszedł pierwszy zestaw dodatków i po zobaczeniu tych mikrusów nasunęło mi się pytanie, czym przyklejać te malutkie elementy, w sensie czym nakładać? Pinsetą? Drugie pytanie to zginanie, są to blaszki do modelu motocykla, obejdzie się bez specjalnej zaginarki? 

Ja często posiłkuję się podobną kredką. Swoją kupiłem w sklepie modelarskim, ale teraz nie mogę znaleźć innej oferty

https://allegro.pl/oferta/kredka-woskowa-do-nakladania-ozdob-cyrkoni-cwiekow-5911255846