Skocz do zawartości

Ciągnik artyleryjski T-26T (RPM, 1:35)


peter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

t-26t.jpg

jest to projekt do zabicia czasu, czekam na blachy do innych modeli.

Jeśli ktoś chcę to może śmiało zamieszczać informacje o błędach producenta, malowania też mile widziane

Może jeszcze dziś foty

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm z farbą sobie poradzę ale jakby ktoś miał fajne schematy... Producent dał krzyż i tyle, dał też informacje że jak robimy radziecki to żadnych kalek nie dajemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki, Ty masz chociaż plany a ja obszukałem wszystkie strony z planami jakie miałem i nic

Na razie doszedłem do tego że producent zrobił zo 3 nit i sam nie wiedział jak wyglądał pojazd, znalazłem miejsce w instrukcji gdzie strzałka wskazuje włazy i widnieje napis "usunąć ?" Paranoja

EDIT:

Ile włazów miał ten pojazd ?

1390-17627.jpg

Producent dał jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale se relaks zrobiłem...

Tyle dzis zrobiłem, dla porównania stoi obok BTR-152k czyli najgorszy modelu jaki widziałem, 1/3 tubki szpachli poszła.

SV501947.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić Niemca, to nic wzniosłego nie trzeba działać - po prostu pomaluj pojazd na Panzergrau i dodaj białe belkowe krzyże, ale nie te RPM, tylko np z zestawu DML, albo jakiejś Tamki - będą lepszej jakości, bo te rpm-owskie to są trudne do ułożenia... Wracając do kwestii kamo, pojazd w szarym niemieckim będzie najbliższy prawdy. Można pozostawić w zieleni ruskiej, ale wówczas nie ma takiego niemieckiego akcentu :> Z resztą zrobisz jak będziesz uważał, ja tylko udzieliłem porady. Czekam na dalsze uptades

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz z Niemcem wyskoczył Nigdy ! Będzie rusek, ten w zimowym camo ;P

Ale Niemca na razie nie odrzucę, będzie w rezerwie, jakby ciągnik w malowaniu kraju sierpa i młota nie wypalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ciągnik w malowaniu kraju sierpa i młota nie wypalił

 

A co tam ma nie wypalić, Panocku? Toć to zwykła ruska zieleń. Pierwszy lepszy z brzegu odcień oliwkowego i będzie git. Dopiero "zimówka" będzie wyzwaniem, ale zawsze w samej zieleni można zostawić...

 

P.S. Powoli się rodzi na forum jakś nowa świecka tradycja - gniot RPM-u popełniany dla "relaksu" . A zimowe kamo to bardzo dobry pomysł. Rzadko się spotyka modele T-26 i pochodnych w "szacie zimowej" (wziąłeś tą tablicę barwną z którejś Broniekolekcji?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, w krzyżaku, jak juz byś SAM namalował takie krzyze, to nawet mógłbyś je błockiem obrzucić, bo tak robili...coby im ten X(czyt. punkt odniesienia dla artylerzystów) znikał.

A zielone, jak napisał kazio - każdy się nada.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Toć to zwykła ruska zieleń. Pierwszy lepszy z brzegu odcień oliwkowego i będzie git."

 

Nie wiem z kąt masz takie informacje.

Poszukaj w Internecie informacji o farbie "4BO" opłaca się bo to "zwykła ruska zieleń” i w dodatku regulaminowa!

 

http://matadormodels.co.uk/tank_museum/xcamo_ww2ussr.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh chwilę mnie nie było a tu już wojna o farby Miałem kedyś 3 ruskie zilenie Pactry więc jakoś sobie poradzimy. Plansza jest z linku zamieszczonego przez Roberta.

SV501958.jpg

Jeszcze muszę zrobić jedną siatke, po szpachlowaniu zniknęły prawie wszystkie nity więc będę musiał je zrobić od nowa

Jak na razie główym błędem producenta jest to że na siłe chcę bazować na modelu polskiego Vickersa E a parę detali mogliby jednak zrobić pod T-26, uniknelibysmy wycinania części takich jak ta widoczna obok modelu...

Ale zaczyna podobać mi się ten pojazd, może skończy się na kolekcji modeli opartych na Vickersie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem, nigdy nie widziałem żeby ten pojazd w wersji T miał jeden właz. RPM dał jeden i to w dodatku lewy a na zdjęciach z defilad czołgisci siedzą w prawym... Do tego mamy dwie klapy włazów, dlatego zrobiłem drugi właz Nie chce go tak waloryzować jak zrobił to Robert z TKS'em ale ten model mnie do tego zmusza Trochę pogiąłem wydech, musze popracować nad siatką bo CA mi troszki upaćkał

Koła już zwashowałem.

SV501965.jpg

Na koniec chce pozdrowić wszystkich którzy kończą dziś ferie, ja zaczynam od jutra

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem, ale najśmieszniejsze jest to że siatki na tym wlocie nie było

T_26TAC_8.jpg

Z tyłu nadbuduwki są jakieś dwa prostokątne włazy czyli puszka i dorabiamy bo RPM nei zauważył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim egzemplarzu są żaluzje, tej siatki nie będzie, tylko same żaluzje Pośpieszyłem się i babola takiego walnąłem, RPM zdublował tę część więc nic straconego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.