Skocz do zawartości

Samoloty wielopłatowe - pytania i odpowiedzi...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jaką farbę Humbrolla albo Revella polecacie do malowania tego samolotu KLIK chodzi mi o zieleń ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że być może wchodzę w kompetencje Moderatorów. Ale może ktoś zmieni temat tego wątku albo powywala nie odpowiednie posty. Wchodzę sobie tutaj aby się czegoś dowiedzieć o budowie modeli samolotów wielopłatowych a co widzę. Pytania o RF-4, P-51 czy B7A2 ! ... Nie wiem może się mylę ale chyba jest na tym forum miejsce do zadawania pytań. A ten wątek dotyczy szmoatolotów z pod znaku prześcieradeł i strun fortepianowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ale w temacie ;]

 

Czy jest ktoś w posiadaniu jakiegoś kolorowego ewentualnie czarno-białego zdjęcia gdzie widać ślady eksploatacji/zużycia na powierzchniach pokrytych płótnem?

 

Jestem ciekawy jak je wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ dokładnie jakie to ma być płótno, a najlepiej podaj typ samolotu. Inne ślady znajdziesz np Fokkerze E III , a inne na SE 5a. Sam rodzaj silnika i jego umieszczenia w samolocie, ma ogromy wpływ na rodzaj śladów eksploatacji. Inaczej brudzi się płatowiec napędzany silnikiem rotacyjnym ( brak kolektorów wydechowych i nie spalony olej w spalinach) a inaczej wodniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba płatowce wymagają jedynie cieniowania. W tym wypadku jakiekolwiek smugi czy zaolejenia nie wchodzą raczej w grę. Co do D VII jest sporo fotek w sieci czy wydawnictwach takich jak Windsock, proponuję na spokojnie poszukać.

http://www.windsockdatafilespecials.co.uk/index.asp?function=SEARCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam! Kolego! Michalw napisałeś

Witam mógłby ktoś mi podać przybliżone kolory tego Hellcat'a w odniesieniu do Humbrol'a ? Z góry dzięki.

 

To nie ten dział, tutaj tylko wielopłaty, jak tak każdy będzie wrzucał tutaj co chce to ten dział nie mam sęsu aby istniał. Przeczytaj to co wcześniej napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam,

Wlaśnie zacząlem Fokkera Dr.I Revella (przepak Eduarda) 1/48. Nie jestem specjalistą od wielopłatów, ani I wojny, to jest w ogóle pierwszy po latach model (powrót do żródeł ). Zatem celem projektu jest odnowienie nawyków, wprawy itp.

Troche z konieczności planuje go robić z pudła, bez blaszek (nie mam dostępu i musiałbym sprowadzać z Polski, a nie chce mi się czekać).

Przewiduję, że największe trudności sprawią mi naciągi i mocowanie płatów, żeby zachować osie.

Model ma czerwone ramki, co jest koszmarem (mieni się w oczach), więc zacząłem od zagruntowania części kolorem Mittelgrau Revella. Kolor wnętrza trochę zmodyfikowałem w oparciu o tą farbę, w kierunku niebarwionego płótna. Maluję pędzelkami * ). Planowana jest wersja Czerwonego Barona.

Jak się nauczę wkładać fotki, to może otworzę wątek na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie jestem pewien, czy w dobrym dziale zadaję to pytanie ale cóż... raz kozie śmierć Czy ktoś miał styczność z modelami firmy KITECH? Konkretnie chodzi mi o model Fokkera DR I w skali 1:24, mam pewne obawy co do tego modelu zważywszy na (moim zdaniem) niską cenę tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitech to przepak Revella. Model masakryczny. Mnogo nadlewek, dość ograniczone szczegóły, zwłaszcza wnętrze. Słowem szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla , ale z odpowiednim samozaparciem można coś z niego wyskrobać. Problemem jest spandau - odlany z plastiku to porażka. W stanach można kupić blaszkę w tej skali, lub zrobić samemu. Sam model właśnie z uwagi na cenę może być ciekawą propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym zapytać który model Sopwith Camel (1:72) najlepiej się nadaje na samolot Arthura „Roya” Browna -pilota który ostatni walczył z czerwonym baronem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Widzę że niektórzy koledzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem prostych zdań,chyba ze wielopłat rozumują przez pryzmat-płat prawy-płat lewy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

witam

 

Mam pytanko. Zabrałem się za klejenie fokkera eIII z revella. model zalegał w szafie, miałem nadzieje że będzie miłą odskocznią ale cóż... koniec z revellami na dłuższy czas . Do rzeczy instrukcja revella każe mieszać farby dla osiągnięcia końcowego efektu. Czy macie jakiś pomysł jakim kolorem zielono oliwkowym posmarować malucha?. uśmiechają się do mnie dwa słoiczki jedna olive grau a drugi inferior green ? któryś się nadaje ? a jak nie to jaki akryl bedzie pasował ?

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość pisana z komórki. Postanowiłem zdradzić Spitfire ze szmatopłatem. Wybór padł na Tiger Moth'a w 1:32 Revella. Mój pierwszy szmatopłat w tej skali. Mam problem z dokumentacją rysunkową, bo zdjęć w necie masa, więc z detalami nie ma problemu. Pomożecie? (kto to pamięta?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt doświadczonym modelarzem, tym bardziej w kwestii szmatopłatów ("zdjełałem" dopiero dwa takie cuda). Przeglądając prasę i fora znalazłem swego czasu zdjęcie urządzenia do pozycjonowania płatów - wydaje mi się, że to pomocne urządzonko. Czy ktoś widział coś takiego? Jak to się zwie lub gdzie to można znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.