Skocz do zawartości

Samoloty wielopłatowe - pytania i odpowiedzi...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmieszczenie otworów należy zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem klejenia i wykonać jako pierwszy etap prac.

Pan robił może panie Korsarzu [przy robieniu kebabu, ot tak, mimochodem ] rodenowskiego Pfaltza? zupełnie nie wiem, gdzie można te przedziwne ...hm...uchwyty naciągów nabyć, bo widzę, że nie bezpośrednio naciąg do skrzydła dochodzi...

Intryguje mnie tylko jak na tej gumie trzyma się farba?

Próbowałem 0,5mm gumową nić stosowaną do szycia kostiumów teatralnych zastosować, ale -niestety poniewczasie- okazało się że: a) farba się nie trzyma b) guma po przetarciu się farby wtapia się w plastik . Żegnaj SPADzie, mogłem tylko powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek skrobie miłe oku blaszki z okuciami do naciągów (mniemam iż o takie mocowania się rozchodzi) W serii "wielki edek" numer BIG4814 WWI accessories set, lub solo 48406. Co do Rodena jeszcze się na niego nie napatoczyłem (nie licząc Junkersa w pudełku), a obecnie posiadanych edków starczy na lata... Ot chwila słabości w Moson...coś tam.

ps. Albo kebab, albo klejenie inaczej mi się percepcja rozstraja :D (oczywiście rozmawiamy o kebabie bez cebulki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Czy można użyć drucika z kabelków? (np.głośnikowych) są dosyć cieniutkie.

Jasne że można sam kiedyś próbowałem z takim miedzianym , oporowym drucikiem bodajże 0,06 problem był w pomalowaniu, farba nie chciała się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj lepiej w cienką żyłkę. Dużo lepiej się klei do plastiku niż metalowy drucik. No i ma niewielką, ale zawsze rozciągliwość. Można jeszcze użyć nitek z pończoch, ale tu wymagana jest współpraca płci przeciwpołożnej dobrowolna lub niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie dotyczące samolotu firmy Revell w skali 1:72 Nieuport N.28 C-1 miał ktoś z tym modelem taki problem że otworzył pudełko i były dwie takie same cześci kadłuba? Model nadaje sie do kosza czy jest jakies rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj lepiej w cienką żyłkę. Dużo lepiej się klei do plastiku niż metalowy drucik. No i ma niewielką, ale zawsze rozciągliwość. Można jeszcze użyć nitek z pończoch, ale tu wymagana jest współpraca płci przeciwpołożnej dobrowolna lub niekoniecznie.

 

Z molestowałem pasmanterie z okolicy i w jednej pańcia wygrzebała żyłkę ,,do podszywania,, jak ją nazwała(faqtyczne cienizna:):):)) zakupie model na eksperymenty i zademonstruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Witam. Ja mam takie pytanko. Posiadam model Mustanga P-51B ICM, Skala 1/48 i chce dokupić do niego blaszki. Znalazłem w sklepie blaszki do właśnie tego modelu, ale pisze że jest do modeli tamiya. Czy te blaszki będą pasować do Mustanga ICM'a??

 

Jeżeli nie tu napisałem post to przepraszam.

 

Bardzo prosze o pomoc.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Posiadam model Mustanga P-51B ICM, Skala 1/48 i chce dokupić do niego blaszki....

Nie kupuj. Ja tak się naciołem kupiłem blachy do panavi Tornado z Italeri a blachy były pod Tornado z Hasagawy Eduarda ,a zakłedałem, żeTornado to Tornado a w kokpicie musiałem docinać szlifować dopasowywać. Jeżeli jesteś gotowy da drobne upierdliwe przeróbki to możesz zaryzykować. Nie polecam :( za ta kase to powinno wszystko pasić i stykać Twój wybór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jakiś czs temu powróciłem do modelarstwa. Wcześniej bawiłem się czołgami a teraz wzięło mnie na samoloty z pierwszej wojny. Robię teraz Fokkera VII Revella (katastrofa! kupiłem go przypadkiem i traktuję ćwiczebnie) oraz Fokkera E III smera. Czekają w kolejce Oefag D III, SE5a oraz Camel.

Pytanka mam dwa:

1. Gdzie nabyć blaszki do naciągów 1/72? Jakie polecacie?

2. Jakich kolorów użyć do malowania samolotów ententy na froncie zachodnim pierwszej wojny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie nabyć blaszki do naciągów 1/72? Jakie polecacie?

 

Czy mógłbyś napisać dokładniej o co chodzi

 

2. Jakich kolorów użyć do malowania samolotów ententy na froncie zachodnim pierwszej wojny?

 

Superciężkie pytanie - różne samoloty, różne wytwórnie, różni producenci farb - samego PC10 będzie z pięć wariantów.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi konkretnie o blaszki do Camela, Oefag D III i SE5a.

A farbki do SE5a. Kupiłem model Rodena i podają w opisie Humbrol 108 ale z tego co się orientuję farbka jest nieosiągalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi o PC.10 - moim zdaniem Pactra A30 jest fajnym odpowiednikiem tego koloru.

 

Co do blaszek, to bardzo fajne zestawy do wszystkich modeli które wymieniłeś (przy założeniu że posiadasz zestawy Rodena) produkuje nasz krajowy PART.

 

PS. Jeśli pisząc "blaszki do naciągów" masz na myśli śruby rzymskie itp. , to w 1/72 jest deficyt takowych akcesoriów.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Za Smerem przemawia jedynie cena. Jakość zniechęca i psuje możliwy efekt. Na początek polecam jakiegoś Eduarda, tyle, że niekoniecznie starego. Lepiej coś z nowszych produktów. Te najstarsze, z lat 90 produkowane jeszcze w wersji short run, mogą napsuć wiele krwi. Co do Rodena nie mogę się zbytnio wypowiadać, bowiem mam kilka na składzie, ale żaden nie nawinął mi się jeszcze pod skalpel. Jedynie oceniając "organoleptycznie" wpraski, można powiedzieć, że są starannie odlane i mają świetnie oddane szczegóły. Gorzej jednak wygląda to w skali 1-32, co mnie raczej dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli chcę polakierować lakierem błyszczącym to moze byc sidolux bo gdzieś tak przeczytałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć, mam pytanie sklejam obecnie model RF-4E Phantom II, może nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu post, ale nie wiem gdzie to umieścić. Mianowicie mam problem z doborem farb. Jakbyście mi pomogli byłbym wdzięczny.

 

Takie same kamo jak ja planuje, jest w tym linku:

http://www.rollmodels.net/nreviews/airplanes/72revellF4ohare/rf4e.php

 

Zielony jasny mniej więcej osiagnołem przy zmieszaniu pactry 87+27, co do ciemnego zielonego nie wiem co to za kolor?? :(. I jeszcze jedno pytanie czy kolor antracyt można inną farbką zastąpic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.