Jump to content
hanadam

Ki-100 Arii 1/48

Recommended Posts

Ostatnio na necie pokazało się dużo modeli z Arii w 1/48. Są to dość stare modele (chyba koniec lat 70-tych) , mają dośc mało części... ale za to mają przyzwoite ceny (ok30-40PLN) i bardzo ładne fakturki powierzchni.

Nabyłem ostatnio kilka i prezentuję pierwszy , który zrobiłem:

Ki-100 czyli Ki-63 Hien ("Tony") z silnikiem gwiazdowym.

Samolot zrobiony "z pudła" malowany od spodu Alcladem Aluminium, od góry ModelMasterem JA Green... po czym skrobany do metalu.

Niestety mój aparat odmawia robienia przyzwoitych zdjęć i szumi na potęgę... myślę, ze stało się coś z matrycą :( (A że kiedyś robił ciut lepsze fotki to widać choćby po moich zeszłorocznych galeriach)

883b44845e751828med.jpg

6e97145e4f3364b5med.jpg

df9ec1d94e21eff9med.jpg

f60597c58a9bdaa1med.jpg

Generalnie modelik polecam poczatkującym w tej skali ... może się skuszą w perspektywie Projektu Pacyfik ;)

Edited by Guest

Jego ekscelencja Biskup jest pod wrażeniem pięknych odprysków.

Jaką metodą zostały zrobione??????

Metodą podpatrzoną na tym forum: cały samolot pomalowany metalizerem... po wyschnięciu popryskany wodą i posypany solą... potem góra pomalowana zielonym... i zeskrobanie soli tudzież zielonej farby tu i ówdzie.

Jestem pod wrażeniem Twojego modelu. Super wykonanie, stuprocentowy realizm. Gratuluję.

Można by prosić o jakieś zbliżenia, bo chciałbym go sobie dokładniej pooglądać (sam mam w najbliższych planach "39-tkę" tyle, że mniejszej skali i z zestawu Fine Molds'a), a kliknięcie na zdjęcie niestety prowadzi donikąd (tzn. prowadzi na stronę fotosika, a ta akurat mnie nie interesuje ).

Obicia wyglądają fajnie, ale obawiam się, że trochę przesadziłeś z ilością, bo maszyna kpt. Yasuhide Baby nie była aż tak "obdarta" z farby:

28115688793706ac.jpg

57402769639826e9.jpg

Ale sam efekt wyszedł jak najbardziej OK

No niestety była to moja pierwsza próba z solą - rozypywała się ona po modelu lekko chaotycznie... a i przy ścieraniu oprócz tego co było posolone starło się troszkę farby w innych miejscach (grr... kilka plamek niebezpiecznie zbliżyło się do plastiku )

A jeśli chodzi o moje wykonanie modelu to tez pozostawia wiele do zyczenia...i trochę się wstydzę pokazywać większe fotki... ale może tak będzie łatwiej:

http://hanadam.fotosik.pl/albumy/585529.html

Piękny japoniec. Jest na czym oko zawiesić, po ostatnich koszmarkach jakie pojawiły się w galeri ten model podbudował mnie. Te odrapania i odłaząca farba to cały urok japońców. Gratulacje.

Pozdro