Skocz do zawartości

Zadajemy pytania dostajemy odpowiedzi i pomoc (Różne...)


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Nie pamiętam ,czy się przedstawiałem,dlatego też...Witam wszystkich ; ) .Kleje od czasu do czasu w miarę jak czas pozwala.

Mam pierwsze pytanie do Was chłopaki.Otóż, po nasypaniu powierzchni (na wikol -piasek, ziemia ,gips,kamyczki) po wyschnięciu czym mogę zrobić ,by zrobiła się z tego skorupa możliwa do pomalowania pędzlem.NIe posiadam aerografu, stąd mam problem podczas malowania -piasek z ziemią przyczepia mi się do pędzla i g**no z tego wychodzi ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to Ci w czymś pomoże http://colshofer.blogspot.com/2011/12/colonels-thunderwolves-part-7-getting.html wcześniej pomyliłem link teraz powinno być ok.

 

Znajdujące się pod tym linkiem rysunki anatomii wilków powinny pomóc. Dziękówa

 

Na zdrowie

 

jajcarz, jeśli musisz pędzlować to potraktuj to wszystko lakierem i niech farba nie spływa z pędzla chyba za dużo jej nakładasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Unigrunt będzie OK. Ja sam robię grunt z piasku, i o ile pamiętam zrobiłem tak: na platelinę z której ukształtowałem grunt nałożyłem rozcieńczony wikol. Posypałem piaskiem z bezpieczników porcelanowych. Potem jak wyschło było już OK, ale dla pewności podałem sidolux z zakraplacza na całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Cześc wszystkim.

Od niedawna kontynuuję moją przygodę z modelarstwem jednak jeszcze nie robiłem własnej dioramy. Bardzo prosiłbym was o wskazówki na temat podłoża na makiecie, nie chodzi mi tu o górki dołki itp bardziej o to jaką masę zastosowac do zrobienia ziemi,błota,piasku.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "alledrogo" wpisz Unigrunt, o ile ostatnio patrzyłem jest za 9,40, sam muszę kupić ;p Ale możesz też użyć tego sidoluxu, kupisz go wszędzie .

Zobacz sobie moją dioramę StuG III Włochy, tam jest podłoże z piasku, jednak jest to specjalny piasek z bezpieczników porcelanowych(piasek kwarcowy), który jest drobniejszy, niż zwykły piasek, więc realistyka jest większa.

Pigment fixer - tym utrwalisz pigment, możesz go kupić w sklepie modelarskim obecnie znam trzy firmy, które go produkują (MiG productions, AK interactive i Vallejo), używałem tylko MiGa, pamiętaj, że nie możesz potem takiego pigmentu zdjąc z modelu. Pigment fixer, niestety też zmienia trochę kolory pigmentów(ciemniejsze). Jeśli chcesz, poprostu zaaplikować pigment "na mokro" możesz użyć wody, albo profesjonalniej - MiG thinner for washes, pigment się nie zsypuje, ale zetrzesz go palcem.

Modelarze często nie utrwalają pigmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Cześć,

Robię właśnie budkę strażniczą niemiaszków z 2 WŚ. Lokalizacja budki to Warszawa, okupacja. Jak ją pomalować? W biało/czerwone/czarne pasy? Widziałem też zdjęcia budek biało czarnych, wie ktoś może gdzie jakie były stosowane? Bo mi się wydaje że biało czarne były chyba w obozach koncentracyjnych ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Poszukuje figurek do zrobienia scenki Rurociąg z gry COD 2 (schyleni ruscy idący przez rurociąg a pod nimi Niemcy w zimowych mundurach akcja w Stalingradzie )

wszystko dokładniej obrazuje ten filmik

a dokładniej scenka z 2 minuty

 

Czy znacie jakieś figurki które mogłyby wziąść udział w tej akcji ?? oczywiście skala 1/35

jak tak to prosze o firme i numer ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Rewitalizuję BMW R75 z europejskiego teatru działań. czy kolor humbrol 86 lub podobny odcień jest prawdopodobny jako jego malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.