Skocz do zawartości

Parę "szmatoplatow "w polskich barwach


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Parę Fokkerów różnej maści,Se5a.Nieuporty i Albatrosy wszystkie w 1:48 Eduard i Roden oraz DFW Cv Karaya .Myslę że są tak znane że koledzy bez trudu odnajdą odpowiedni typ:) bo mam cholernego lenia do pisania :(((

 

P5010017.jpg

P5010018.jpg

P5010019.jpg

P5010020.jpg

PA100004.jpg

PA100012.jpg

PB080021.jpg

PB080028.jpg

P1210098.jpg

P1210100.jpg

P8280084.jpg

P8280085.jpg

P9020107.jpg

P9020108.jpg

P9020119.jpg

P8210160.jpg

P9160203.jpg

P9160204.jpg

P9160205.jpg

P9160206.jpg

P9160207-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH - to wszystko jest poprostu piękne .Noi te polskie barwy.

Wielkie dzieki dla wszystkich doceniających moje "wypociny"

Co do kolorow to raczej bym podeszedl z dystansem.Jest to okres początku XXwieku osoby które to widzialy ,nie zyją a nas jeszcze nie bylo na świecie .To co zostało w muzeach jest solidnie wypłowiałe a osoby ktore (bez obrazy) piszą w artykułach i uważają sie za znawców powielają swoją osobistą opinię ktora potem jest powielana przez wiele osob.

Myślę ze do malowań pierwszaków należy jednak podchodzić z dystansem .

Jednego co można być pewnym to konstrukcja i napęd.

Na zakończenie jeszcze raz chciałem nadmienić że jest to moja osobista opinia ,i nie mam zamiaru nikogo uczyć ani obrażać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wypowie się oficjalnie przedstawiciel Kościoła, Jego ekscelencja Biskup

 

Technikę sklejania Kolega ma niezłą. Tematyka zdradza romantyczną duszę.

Czas na zmiany. Teraz należy poeksperymentować z technikami malarskimi.

Po podglądać, zainspirować się czymś, wsiąść, jakiś mniej kochany model,

Na przykład tego Ju 88 i go trochę pomęczyć. żeby bardziej przypominał prawdziwy samolot.

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SE5 malowałeś na podstawie jakiś fotek ew. materiałów czy jest to własna wydumka ?

Co do koloru lila szumnie nazwanego mauve... o ile się dobrze orientuję podczas WWI komputerowy dobór kolorów nieco szwankował dlatego pewne barwy mogły odbiegać od tych do których jesteśmy przyzwyczajeni... Odcień miał prawo różnić się już w czasie produkcji samej farby. Dodatkowo dochodzi problem remontów i malowania w warsztatach naprawczych. Cóż, co do barw proponuję lekką wstrzemięźliwość w komentarzach. Można oczywiście oprzeć się na barwach farb Misterkit, twierdzą że to odcień uzyskany po analizie komputerowej oryginalnych szczątek maszyn, ale jak z tym było na prawdę ? Więc proponuję lekko zmrużyć oko ...

Modele wykonane są troszkę nienaturalnie czysto, ale każdy robi tak jak lubi , choć zgadzam się z tow. Biskupem, co to popróbowania z technikami malarskimi. Dzięki temu zabawka zamieni się w model.

Resztę modelarskiego warsztatu masz już świetnie opanowaną. Jeśli chodzi o pasowanie, zachowanie geometrii, malowanie nie można Ci nic zarzucić, I klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SE5 malowałeś na podstawie jakiś fotek ew. materiałów czy jest to własna wydumka ?

Co do koloru lila szumnie nazwanego mauve... o ile się dobrze orientuję podczas WWI komputerowy dobór kolorów nieco szwankował dlatego pewne barwy mogły odbiegać od tych do których jesteśmy przyzwyczajeni... Odcień miał prawo różnić się już w czasie produkcji samej farby. Dodatkowo dochodzi problem remontów i malowania w warsztatach naprawczych. Cóż, co do barw proponuję lekką wstrzemięźliwość w komentarzach. Można oczywiście oprzeć się na barwach farb Misterkit, twierdzą że to odcień uzyskany po analizie komputerowej oryginalnych szczątek maszyn, ale jak z tym było na prawdę ? Więc proponuję lekko zmrużyć oko ...

Modele wykonane są troszkę nienaturalnie czysto, ale każdy robi tak jak lubi , choć zgadzam się z tow. Biskupem, co to popróbowania z technikami malarskimi. Dzięki temu zabawka zamieni się w model.

Resztę modelarskiego warsztatu masz już świetnie opanowaną. Jeśli chodzi o pasowanie, zachowanie geometrii, malowanie nie można Ci nic zarzucić, I klasa

Kolory do SE-5a brałem z bodajże czasopisma Kagero (tam też byly kalki) co do technik to ja raczej przy prawie 40 letnim doświadczeniu mam opanowane jako tako,,A modele robię zroznicowanie dlatego jedne są czyste aby raczej skupić sie na konstrukcji , a raz troszke zniszczone.

Niema co robić wszystkich czystych lub zbloconych bo by bylo nudnie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.