Jump to content
mart72

Pomoc w doborze farb (figurki...)

Recommended Posts

Dziękuję Dawidzie .

Witam

Pomóżcie poszukuje oficera niemieckiego który siedzi co w aucie jako pasażer z tyłu szukam i szukam i nie umie w żadnym zestawie znaleźć może znacie jakiś albo jakiś żywiczną ??

Potrzebuje go do mojego kubla mam pewny zamysł dioramy i to jest moje brakujące ogniwo ))

z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

No , że tak powiem polszczyzną tu nie zabłysnąłem ;) po 12 godzinach nocnej zmiany tak to bywa. ale mam nadzieje , że ktoś będzie w stanie mi pomóc .

Pozdrawiam.

Witajcie koledzy. Mam taki oto zestaw tanka (mój warsztat) a w nim figurki i dodatkowe elementy. Z malowaniem figurantów dam sobie jakoś radę (instrukcja podaje kolory - ale szału nie będzie), to będę miał problem z plecakami i zasobnikami. Jakim kolorem je pomalować? Instrukcja tego nie podaje a wiele informacji jakie znalazłem albo odnoszą się do innych producentów farb, lub do kolorystyki RAL. A nie ukrywam, że interesowałaby mnie informacja odn. właściwego (lub zbliżonego) koloru od Tamiya. Trochę tych farb już mam i może akurat któraś z nich będzie pasować.

I teraz pytanie trochę off-topowe: czy dowódcy czołgów mogli być podoficerami? Jeżeli tak, to w jakim stopniu? I czy na kurtce dowódcy były wtedy insygnia?

Z góry bardzo dziękuję za waszą pomoc.

Jeżeli robisz już tank na wyższym poziomie, radziłbym Ci zainwestować w czołgistów np. z Dragona lub z Miniarta są o niebo lepsi( dokładniejsi), Tamiya robi wspaniałe pojazdy ,ale figury to mają do dupy( jak dla mnie bliżej im do zabawek niż do figur ).Czołgami dowodzili przede wszystkim podoficerowie w stopniu sierżant lub sierżant sztabowy, dystynkcje, i oznaka dywizji zawsze były naszyte na rękawach kurtek( jak nie masz pisz PW do mnie coś poszukamy). Plecaki i inne toboły z brezentu najlepiej jest pomalować Pactrą A30 (sam maluję i wychodzi fajnie),jeżeli metalowe to polecam Valleo 70.893 w kolorze US. dark green.Pozdrawiam M1A1(HA)

Witam wszystkich. Wpadł mi w ręce zestaw starożytnych Galów Italieri, figurki ogólnie bardzo mi się spodobały, zamierzam kupić kolejny zestaw z okresu, tym razem Rzymian. Stwierdziłem jednak że mam bardzo ubogą paletę barw, same oleje humbrola, kupowane do czołgów. Do figurek mam zamiar kupić farby akrylowe, i znalazłem taki zestaw vallejo http://www.mojehobby.pl/products/Imperial-Roman-16-x-17-ml..html. I tu moje pytanie, opłaca się taki zakup? Jest tam kilka kolorów, które przydadzą się nie tylko do "Starożytnych", co myślicie?

Witam, dołączam się do prośby w doborze farb

Chciałbym pomalować amerykański oddział z IIWŚ ale nie wiem jakich farb wybrać. Dla mnie zbyt dużo odcieni wygląda tak samo.

Chciałbym wymalować cały zestaw tak jak to jest przedstawione na filmie poniżej, albo odcieniami zbliżonymi. Jakiej firmy farbki użyć oraz jakie odcienie? Czołg sherman jest z żywicy, natomiast figurki metalowe.