Jump to content

Recommended Posts

Jakoś tak dzisiaj zauważyłem, że zniknął licznik postów. To tymczasowa akcja, czy tak już zostanie? Gdzieś tam w jakimś temacie była dyskusja o jego złych i dobrych stronach i właśnie jednej dobrej cechy licznika dziś mi zabrakło...

Pozdrawiam

• Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ilosc postow jest nadal widoczna w profilu kazdego uzytkownika. Chodzilo o to, zeby ta cyferka nie klula po oczach i nie stanowila "koronnego" argumentu we wszelkich przepychankach. Tak juz zostanie, a jak to nie pomoze, to ilosc postow z profilu tez zniknie.

Co do pustej przestrzeni, to sprawa kosmetyczna, w wolnej chwili zmienie.

Ilosc postow jest nadal widoczna w profilu kazdego uzytkownika. Chodzilo o to, zeby ta cyferka nie klula po oczach i nie stanowila "koronnego" argumentu we wszelkich przepychankach. Tak juz zostanie, a jak to nie pomoze, to ilosc postow z profilu tez zniknie.

Co do pustej przestrzeni, to sprawa kosmetyczna, w wolnej chwili zmienie.

Dzięki za podpowiedź, gdzie szukać tego licznika (najpierw szukałem w liście użytkowników, ale tam kogoś znaleźć, to jest masakra - może dałoby się chociaż wprowadzić linki wyświetlające loginy zaczynające się od wspólnej litery (takie ABCDEF... itd), żeby wyświetlić na przykład wszystkich zaczynających się od K?). Może w puste miejsce wpisać % całości albo % względem postów danego użytkownika, który jest zalogowany (czyli na przykład dla mnie: ([ilość postów autora danej wypowiedzi] / [ilość moich postów]) * 100%)?

Pozdrawiam

Kermit... a po co tobie taka statystyka?...
Czasem, jak chcę komuś coś odpowiedzieć, to ton wypowiedzi zdarza mi się dostosowywać do poziomu udzielania się tego użytkownika na forum. Do tego służy mi właśnie porównanie ilości jego wypowiedzi do ilości moich oraz porównanie dat "przyłączenia" do forum. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to w pełni obiektywne, ale jak to mówią: lepszy rydz niż nic.

Pozdrawiam

ton wypowiedzi zdarza mi się dostosowywać do poziomu udzielania się tego użytkownika na forum. Do tego służy mi właśnie porównanie ilości jego wypowiedzi do ilości moich oraz porównanie dat "przyłączenia" do forum. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to w pełni obiektywne, ale jak to mówią: lepszy rydz niż nic.

No to właśnie odpowiedziałeś na pytanie... Nawet jeśli miałeś intencje bez podtekstu to aby forumowicz, forumowicza nie traktował protekcjonalnie ze względu na jego aktywność na forum, takich statystyk nie będzie...

Przykładów na szerzenie się wrogości userów wobec siebie i objawiania animozji jest na forum, ostatnio zauważalnie więcej niż wcześniej i nie będziemy dolewać oliwy do ognia dając niektórym nadgorliwcom dodatkowe argumenty w przepychankach pod postacią tak szczegółowych informacji o członkach forum...

Pozostanie wiec tradycyjna opcja SZUKAJ...

ton wypowiedzi zdarza mi się dostosowywać do poziomu udzielania się tego użytkownika na forum. Do tego służy mi właśnie porównanie ilości jego wypowiedzi do ilości moich oraz porównanie dat "przyłączenia" do forum. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to w pełni obiektywne, ale jak to mówią: lepszy rydz niż nic.

No to właśnie odpowiedziałeś na pytanie... Nawet jeśli miałeś intencje bez podtekstu to aby forumowicz, forumowicza nie traktował protekcjonalnie ze względu na jego aktywność na forum, takich statystyk nie będzie...

Przykładów na szerzenie się wrogości userów wobec siebie i objawiania animozji jest na forum, ostatnio zauważalnie więcej niż wcześniej i nie będziemy dolewać oliwy do ognia dając niektórym nadgorliwcom dodatkowe argumenty w przepychankach pod postacią tak szczegółowych informacji o członkach forum...

Pozostanie wiec tradycyjna opcja SZUKAJ...

To zrozumiałeś mnie całkowicie "na opak". Mi właśnie chodzi o wymuszenie na mnie cierpliwości wobec "mniej zaawansowanych" userów. Jeśli ktoś, kto napisał 2k postów, wypisuje jakąś głupotę, to po prostu nie odpowiadam (bo albo się nabija, albo coś wypił i nie wie, co pisze). Natomiast jeśli jest to ktoś, kto ma niewielki dorobek, to cierpliwie mu wytłumaczę co i jak. Ot i cały powód potrzeby takiej statystyki...

Pozdrawiam

Jeśli zrozumiałem na opak to sorry, jednak podsunąłeś tym co napisałeś myśl, że bezstronność wypowiedzi nie zależy od tego ile kto siedzi na forum i ile napisał postów itd itp... Takiej statystyki z powodów jak wymieniłem wcześniej nie będzie... Nawet jeśli większość userów jest na poziomie a jest na pewno to zawsze znajdzie się grupa ludzi którzy nie szanując dobrej zabawy większości, zechce wykorzystać takie dane do nieeleganckich zachowań...

To przykre, ale w tym przypadku ważniejsze jest dobro ogółu niż możliwość wykorzystania takich informacji przez "ktosiów".....

Człowieka oceniamy poprzez zawartość jego wypowiedzi a nie poprzez statystyki... Wyrozumiałość nie ma nic wspólnego z tym ile kto jest na forum. Ważna jest skala uchybień w zachowaniu i skutki nienormalnych zachowań.

Edited by Guest
Mi właśnie chodzi o wymuszenie na mnie cierpliwości wobec "mniej zaawansowanych" userów. Jeśli ktoś, kto napisał 2k postów, wypisuje jakąś głupotę, to po prostu nie odpowiadam (bo albo się nabija, albo coś wypił i nie wie, co pisze). Natomiast jeśli jest to ktoś, kto ma niewielki dorobek, to cierpliwie mu wytłumaczę co i jak.

Dokładnie i ja tak to widzę. Licznik pozwalał mi nabrać dystansu do wypowiedzi "nowych" na forum. Obecnie pozostaje jedynie data rejestracji. Rozumiem jednak że kształt forum zależy wyłącznie od modów wiec nie pozostaje mi nic innego jak się do tego przyzwyczaić bo niestety zrozumieć nie potrafię.

Mi właśnie chodzi o wymuszenie na mnie cierpliwości wobec "mniej zaawansowanych" userów. Jeśli ktoś, kto napisał 2k postów, wypisuje jakąś głupotę, to po prostu nie odpowiadam (bo albo się nabija, albo coś wypił i nie wie, co pisze). Natomiast jeśli jest to ktoś, kto ma niewielki dorobek, to cierpliwie mu wytłumaczę co i jak.

Dokładnie i ja tak to widzę. Licznik pozwalał mi nabrać dystansu do wypowiedzi "nowych" na forum. Obecnie pozostaje jedynie data rejestracji. Rozumiem jednak że kształt forum zależy wyłącznie od modów wiec nie pozostaje mi nic innego jak się do tego przyzwyczaić bo niestety zrozumieć nie potrafię.

Dokładnie tak jak mówicie! Chociaż ja się zastanawiałem po co ten licznik bo niektórzy się cieszyli "Haha post nr 200" ale teraz bez licznika nie wiadomo komu trzeba pomóc lub coś nowego wyjaśnić, bo staremu wyjadaczowi nie będzie się tłumaczyć oczywistych oczywistości...

Ja kojarzę ludzi na forum z tym co zrobili i pokazali a nie z cyfrą na liczniku. Skojarzanki typu ''większa cyfra na liczniku = autorytet modelarski= wie wszystko'' jakoś do mnie nie trafia. A doskonale tego typu myślenie nakręca generowanie szczeniackich postów, byle więcej naklepać bo trzeba sobie ''podkręcić rangę'' . Myślę że trochę porządku wprowadzi usunięcie licznika.

Pozdro

Popieram kol. Patyka, szczególnie że niektórzy nabijali sobie posty na powitaniach albo dyskusjach na tematy niekoniecznie modelarskie....

(trochę mnie zastanawiało jak ktoś miał >1000 postów a pokazał dopiero 2 modele....)

Dla mnie żeby kogoś ocenić wystarczy zobaczyć jakiś jego model i już można się do niego ustosunkować...

Patyk, no tak, ja się zbliżam do 1000 postów i nie można mnie uznać za autorytet modelarski. Nie myślcie, że tylko nabijałem w powitaniach XD

Jest demokracja,. Ale na forum to my mamy oligarchię

Żartuje oczywiście.

Tylko nie usuwajcie licznika z profilu chociaż.