Jump to content
Guest KonDi

[projekt grupowy] Airbus

Recommended Posts

Pomału ku końcowi, położone wszystkie kalki, choć trochę ich zostało ale nie mogłem ich znaleźć na schemacie. Przejrzałem też całą instrukcję w obawie o to, że miały być przyklejone gdzieś na etapie montażu któregoś elementu ale też nie znalazłem. Psiknąłem też raz sidoluxem żeby zabezpieczyć kalki. Jeszcze dokleję anteny od spodu i grafit na łopatki turbiny silników, a potem jeszcze raz sido i fajrant.

Jako, że wcześniej były zdjęcia prawej strony to teraz dam zdjęcia z lewej.

th_DSC_0018_zps589db474.jpg

th_DSC_0020_zps7eb15851.jpg

th_DSC_0022_zps3bbb3fd8.jpg

th_DSC_0025_zpscad2e0ff.jpg

th_DSC_0026_zps53837156.jpg

th_DSC_0029-1_zps22dcbd5f.jpg

th_DSC_0027_zps7eac0ad5.jpg

th_DSC_0030_zps1e2bb06c.jpg

No proszę! Kolejny kolos skończony Fantastycznie!

Może mi się niedługo uda wrzucic fotki z A319 Germanwings i pomalowanym już ogonem na żółto

No to dorzucam fotki z Germanwingskiego arbuza

pomalowane skrzydła szarym:

3141.jpg

i pomalowany ogon na żółto:

3140.jpg

No ładnie się zapowiada. A wiecie tak się zastanawiałem czy nie zapuszczać linii przed malowaniem kolorem bazowym. Ciekawe jaki byłby efekt.

Falcon, kadłub metalizer czy folia alumuniowa?

smialus - ja kiedyś próbowałem tego manewru i nie byłem z niego zadowolony, może przez małe umiejętności malarskie, ale bardziej naturalny efekt dale wash. Postaram się wrzucić jakąś fotkę

No ładnie się zapowiada. A wiecie tak się zastanawiałem czy nie zapuszczać linii przed malowaniem kolorem bazowym. Ciekawe jaki byłby efekt.

Zapuszczanie linii w takich modelach i w tej skali jest raczej niezbyt dobrym pomysłem, ale jest to moja prywatna opinia i kto co lubi. Wręcz ja bym nawet zaszpachlował wszelkie linie podziału na kadłubie

Falcon, kadłub metalizer czy folia alumuniowa?

Ja zostanę przy tradycyjnych metodach i postaram się pomalować zwykłą srebrną farbką

Guest

Witam. Może troszkę nie w temacie Airbus'a, ale czy ma ktoś na zbyciu golenie podwozia do 787 1/144 ?

Koledzy mam pytanko. Jaka farbę użyć do A321 Lufthansy Retro?? Chodzi mi o ten szary (metaliczny?)

Odpowiedź dostałem z innego forum. Pudełkowy schemat dobrze podpowiada aby mieszać 371 + amelinium Dzisiaj przetestowałem jako podkład czarną, moje oczekiwania nawet były o wyraz lepsze jak oczekiwałem. Nawet jedna sesja malowania białym jest w stanie pokryć model. Także zachęcam stosowania czarnej jako podkład pod białą. Woit dzięki za ciekawe zdjęcia.

(...)Pudełkowy schemat dobrze podpowiada aby mieszać 371 + amelinium (...)

Pudełkowy? W instrukcji proponują pomalować to srebrnym - http://www.findmodelkit.com/content/airbus-a321-100-lufthansa-retro-design. Chyba, że Ty masz jakąś inną instrukcję albo ja coś źle rozumiem.

Dzisiaj przetestowałem jako podkład czarną, moje oczekiwania nawet były o wyraz lepsze jak oczekiwałem. Nawet jedna sesja malowania białym jest w stanie pokryć model. Także zachęcam stosowania czarnej jako podkład pod białą.

No to czekamy na zdjęcia

Zgadza się, że amelinium. Ale zauważ, że skrzydła właśnie takim jak w/w kolorem sugerują malować. A skrzydła jak i część kadłuba jest jednego koloru i właśnie takim z mieszanki.

Zgadza się, że amelinium. Ale zauważ, że skrzydła właśnie takim jak w/w kolorem sugerują malować. A skrzydła jak i część kadłuba jest jednego koloru i właśnie takim z mieszanki.

Jasne, dzięki!

Mam pytanie do speców od ''Arbuzów"...

Mianowicie chodzi mi o plany (przebieg linii podziału blach) A320 w 1/144. Zamierzam dokończyć już dawno rozgrzebany model i jestem na etapie skrobania kadłuba. Skąd/czy można takie plany zdobyć? Pobrać i wydrukować? Będę wdzięczny za podpowiedzi

Poszukuję fotek tylnej ściany przedziału transportowego Airbusa Belugi, może ktoś mi jest w stanie pomóc

Poszukuję fotek tylnej ściany przedziału transportowego Airbusa Belugi, może ktoś mi jest w stanie pomóc

Irku nie mów, że się bierzesz za Beluge??

Nie na razie zbieram materiały i dokonuje analizy, mam to zdjęcie ale dziękuję. Zależy mi na zdjeciu pokazujacym tylko ta ścianę . Głównym projektem do realizacji jest Mig 23

No Miguś to wiem, że się tam działa. Ale Belugi się po Tobie nie spodziewałem. Jestem ciekawy ba nawet bardzo ciekawy jak to wyjdzie w Twoim wykonaniu. Poszperam w swoich zasobach czy czasami nie mam gdzieś fotki wnętrza. A jak tam Mig??

Smialus dzieki za wszelka pomoc aco do miga to na razie rozpocząłem wiercenie paneli. Jęsli mi się wszystko uda to otwartych będzie ich około 60

Oczywiście, jak zwykle, itp. raz do roku coś zrobię wrzucę jakąś fotkę Tym razem mam nadzieję, że jak już ruszyłem ze składaniem to złożę go Germana do końca

3142.jpg

3143.jpg

3144.jpg

4145.jpg