Skocz do zawartości

KUBUŚ - Powstańczy Samochód Opancerzony - MWP / MPW [FOTO]


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Na chwilę obecną wstawiam część (12/25) szczegółowych zdjęć "Kubusia" jakie wykonałem dzisiaj w MWP w Warszawie. Zapewne przydadzą się kto będzie składał model.

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

 

22.jpg

 

23.jpg

 

24.jpg

 

25.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, zdjęcia robiłem na wariata, Kuba stoi pomiędzy czołgami, wręcz wciśnięty, ale dałem radę, tył też jest obcykany (trzeba było za barierkę się wkitrać, ale dałem rade, masz też podwozie (uwaliłem spodnie sobie i katanę) ale są !! Była jazda bez trzymanki, wiecie, polskie muzea, wszystkiego zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wejź do środka.

Prawie wlazłem, zobacz zdjęcia podwozia, masz nawet miejsce kierowcy i całe podwozie

 

ps. jak by ktoś szukał zdjęć (powiedzmy dokładnych) to są na stroce w poszczególnych działach np. IUSA 1918-45I - Sd.Kfz.251, Jagdpanzer Hetzer 38(t) (wczesna wersja), SU-76, IS-2, T-34/76, M4 Sherman itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zdjęcia ale to jest rasowy Walk around czyli nie ten dział, sorry że się czepiam ale moze ktoś spoza forum będzie szukał i w walk aroundach nie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie dwie fotki Kubusia z MPW:

DSC03312.JPG

DSC03313.JPG

 

Zdjęcia robione na szybko, bo jak to wycieczka szkolna... nauczycielki wraz z przewodnikiem "Szybko, bo mamy jeszcze tysiąc mało ważnych rzeczy do obejrzenia". Muzeum Powstania Warszawskiego było najciekawszym punktem wycieczki (a właściwie jedynym konkretnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś "Kubuś" z MPW miał sesję zdjęciową, mam bardzo dużo szczegółowych fotek samego wozu jak i podwozia. Fotki później. Polecam książkę : "Kubuś" Pancerka Powstańczej Warszawy, Adama Jacka Ostrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak jak obiecałem, "Kubuś" z Muzeum Powstania Warszawskiego

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dziś "Kubuś" z MPW miał sesję zdjęciową, mam bardzo dużo szczegółowych fotek samego wozu jak i podwozia. Fotki później. Polecam książkę : "Kubuś" Pancerka Powstańczej Warszawy, Adama Jacka Ostrówka

 

A nie jest ta książka autorstwa Jana Tarczyńskiego?

 

Przy okazji dzięki za dodatkowe fotki Kubusia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś "Kubuś" z MPW miał sesję zdjęciową, mam bardzo dużo szczegółowych fotek samego wozu jak i podwozia. Fotki później. Polecam książkę : "Kubuś" Pancerka Powstańczej Warszawy, Adama Jacka Ostrówka

 

A nie jest ta książka autorstwa Jana Tarczyńskiego?

 

Przy okazji dzięki za dodatkowe fotki Kubusia.

 

Masz rację, autorem jest Jan Tarczyński, a nie Ostrówka, on napisał Pociągi pancerne Wojska Polskiego 1918-1939. Nie wiem skąd ten błąd się wziął ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna książka i to zdecydowanie lepsza, np. wyprowadza z błędu, że Kubuś NIE został wykonany na bazie Chevroleta mod. 157, a na bazie Chevroleta mod. 155. Napisana została przez Antoniego Eknera w zeszłym roku. Jak ją zdobędę, to dam znać. Bardzo mały nakład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna książka i to zdecydowanie lepsza, np. wyprowadza z błędu, że Kubuś NIE został wykonany na bazie Chevroleta mod. 157, a na bazie Chevroleta mod. 155. Napisana została przez Antoniego Eknera w zeszłym roku. Jak ją zdobędę, to dam znać. Bardzo mały nakład.

 

To nie bądź taki tajemniczy Jeśli możesz to podaj tytuł (może być na priv) i ewentualnie miejsce gdzie to można zdobyć.

Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto wydał, książkę mam dostać na dniach. W sprzedaży już jej nie ma, dostanę ją od autora.

 

kubusantoniekner.jpg

 

To szczęściarz z Ciebie, że takie biały kruk ci wpadnie w łapki. Jak już będziesz w posiadaniu, to będę się nieśmiało uśmiechał do Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już monografię przez duże "M" samochodu pancernego Kubuś autorstwa Antoniego Eknera. Po krótkim zapoznaniu i porównaniu mogę śmiało powiedzieć, że jest to najlepsza monografia Kubusia na naszym rynku, a to wszystko na 40 stronach ze zdjęciami i rysunkami technicznymi, jest również próba odtworzenia oryginalnego kamo.

 

Jest jeszcze kilka egzemplarzy, jeżeli jest ktoś zainteresowany książką, podaję maila (za zgodą autora): antoni.ekner@wp.pl

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.